Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

A 40. Évezred fegyverei

Nagy gondban lenne az, aki arra adná a fejét, hogy leírást készít a galaxisban fellelhető összes kézifegyverről, így nekem ez nem is volt szándékomban. Ehelyett igyekeztem összegyűjteni a legismertebb, legelterjedtebb fegyvereket, vagy éppen ellenkezőleg a legegzotikusabbakat, és egy rövid leírás erejéig bemutatni őket. Természetesen a lista nem teljes, soha nem is lehet az, de  ettől függetlenül remélem, hogy mindenki számára kellemes olvasmánynak bizonyul majd!

Lánckard
A

lánckard (és egyéb variánsai, például bárd, vagy tőr) egy hangos, láncfűrész éllel felszerelt közelharci fegyver, melynek motorja folyamatosan mozgásban tartja az él mentén található fogakat, akárcsak egy láncfűrész. A pengeéles, fogazott él szub-atomi szinten élezett adamantiumból készül, és képes arra, hogy akár a plasztacélt is átvágja. Az űrgárdista közelharci egységek által gyakran használt, köznapi emberek számára azonban rendkívül drága és nagy presztízzsel bíró fegyver ez.

Erő fegyverek
A

z erőfegyverek, habár úgy néznek ki, mint bármely más közelharci fegyver a galaxisban, azonban a látszat csal, és egy technikailag nagyon fejlett és általában rendkívül halálos fegyvert takar. A fegyver pengéjébe és markolatába épített energia telepek, egy generátort táplálnak, amely ellátja a penge felületét egy kéken lüktető energiamezővel. Amikor használója lesújt a fegyverrel, a pengén lévő energiamező valósággal széttépi az ellenfelet. Számos vállfaja létezik a kardtól kezdve a bárdig. Legritkább és leghalálosabb fajtája az Energiaököl.

Lézerfegyverek
A

lézer technológia rendkívül megbízható és könnyen gyártható fegyvereket eredményez. Habár nem ezek a leghatékonyabb lőfegyverek a galaxisban, ám kétségkívül a legmegbízhatóbbak, még rendkívüli körülmények között is. Egyetlen energiacellával számos lövés adható le, kimerülés után pedig könnyedén kicserélhető vagy újratölthető egy standard generátor vagy akár egyszerű nap illetve hőenergia segítségével is. Számos harcos a galaxisban, előnyben részesíti a lézerfegyve- reket más hatékonyabb gyilkoló-szerszámokkal szemben, egyszerűen megbízhatósága miatt. A Birodalmi Gárda számos alakulatának alapfelszerelése a lézerpuska.

Tűpisztoly
A

tűpisztoly vagy tűvető egy rendkívül komplex, lézertechnológiát használó kézifegyver. A kilőtt lézernyaláb egy apró tűt vagy más szilárd lövedéket tartalmaz, amely rendkívüli erővel csapódik az áldozat húsába és fecskendezi be a gyomrában található halálos toxinokat. A lövedéket továbbító lézernyaláb gyakran üt réseket vagy olvasztja meg a páncélt, és a ruhát, ezzel segítve elő a lövedék mélyebbre hatolását. Legnagyobb előnye, hogy rendkívül csendes, így közkedvelt fegyvere a Birodalmi Orvgyilkosoknak, és mindenki másnak, aki szeretné elkerülni a feltűnést. Ez egy rendkívül ritka technológia, és egyszerű emberek számára egy ilyen fegyver beszerzése nehézségekbe ütközhet.

Plazmafegyverek
A

plazmafegyverek egy fényes plazmalövedéket lőnek ki, amely gyakorlatilag egy szuper-forró energia tömeg. Amikor az izzó lövedék eléri az áldozatot, egy óriási energia-kitörés következik be, amely valósággal szétszaggatja a célpontot. A plazmafegyverek rendkívül hatékonyak és nagyon veszélyesek. Legnagyobb hátrányuk azonban, hogy sok idő kell, amíg a cellák újratöltenek minden egyes lövés után. A lövész ugyan lerövidítheti az újratöltési időt azzal, hogy kisebb lövedékeket bocsát útjukra, ám ez jelentősen csökkenti a lövedékek erejét és a fegyver hatékonyságát is.

Hálópisztoly
A

hálófegyver vagy más néven ragasztópisztoly egy igen ritka fegyver. Tömeglázadások alkalmával vagy olyankor használják, amikor nem a célpont megsemmisítése a cél. Lövedéke vékony, ragadós szálak tömkelege, mely megtapad az áldozaton, és valósággal beborítja azt. A ragadós szálak rövid időn belül zsugorodásnak indulnak és egy kemény, összeálló réteget képeznek, amely a legkisebb mozgást sem engedélyezi áldozatának. Ha azonban az áldozat túl sokat mozog, a zsugorodó háló akár komolyabb sérüléseket is okozhat. Maga a pisztoly rendkívül ormótlan, egy tölcsérszerű fúvókával a végén, és egy jól elkülöníthető tartállyal, amely a hálóhoz szükséges kémiai összetevőket tartalmazza. A fegyver és a lövedéket képező anyag meglehetősen ritka, így nem lehet túl sokat látni ebből a fegyverből.

Automatafegyverek
A

z automata fegyverek szilárd lövedékeket képesek rendkívül gyorsan és hatékonyan az ellenfél felé okádni, előállításuk egyszerű és emellett még megbízhatóak is. E tulajdonságai miatt az egyik legelterjedtebb fegyver-típus a galaxisban, számos a Birodalmi Gárdához tartozó egység alapfelszerelése. Noha maga a fegyver meglehetősen durvának számít, ez mit sem csökkent hatékonyságán. Egyetlen hátrányuk, hogy nagy tűzgyorsaságuk következtében a kézi változatok, legtöbbször csak rövidtávon pontosak.

Sorozatvető
A

sorozatvető az űrgárdisták, az Impérium legkiválóbb harcosainak, standard kézifegyvere. Csak nagyon csekély mennyiségben gyártják, a fellelhető legjobb minőségű alapanyagokból. Emellett állandó odafigyelést és karbantartása megfelelő szakértelmet kíván, ennek megfelelően elég ritka látvány. Lövedékük nem szabványos, egy saját hajtóművel rendelkező, rendkívüli rombolóerőt képviselő páncéltörő lövedék, mely kilövéskor nagy robajjal hagyja el a fegyver csövét. Már maga a lövedék előállítása is nehezen kivitelezhető, ezért csak nagyon ritka alkalmakkor látható egyszerű harcosok kezében. Mindezek ellenére egyike a legkeresettebb fegyvereknek, köszönhetően rendkívüli rombolóerejének. Az a harcos, aki ilyen fegyvert hordoz biztos, hogy rendkívül nagy tekintéllyel vagy sok pénzzel rendelkezik.

Lángszóró
A

lángszóró egy izzó kémiai anyagot magából kiokádó kézifegyver. A lövedék a kilövést követően a levegővel érintkezve begyullad, majd rátapadva célpontjára valósággal szénné égeti azt. Könnyedén felismerhető az üzemanyagot tartalmazó tartályokról, melyek legtöbbször a fegyver alsó részén találhatók. Egyik nagy hátrányuk, hogy a kézi változatok kapacitása nem túl nagy, így néhány hosszabb sorozat után hamar kifogy belőlük az üzemanyag. Rövidtávon azonban szinte lehetetlen eltéveszteni a célt, aki hamar a lángok martaléka lesz.

Gránátvető
A

gránátvető egy masszív kézifegyver, amely alkalmas arra, hogy a sűrített levegővel töltött gránátok szinte összes fajtáját az ellenségre lője. Leggyakrabban mégis egyszerű robbanó és repeszgránátok kilövésére használják. Maga a fegyver rendkívül robosztus, ám egyszerűen kezelhető. A kilövéshez szükséges sűrített levegőt, egy belső, tartályból nyeri, melynek újratöltése bármely külső egység rákötésével könnyedén elintézhető.

Melta-fegyver
A

Melta-fegyver, más néven olvasztó, sütögető vagy gőzölő, egy szub-molekuláris hő-nyalábot kibocsátó puska, amely szó szerint megsüti a célpontját, nem ritkán egyszerűen elpárologtatva azt. Lövedéke oly nagy hőfokon ég, hogy képes megolvasztani a plasztacélt, az élő szervezetre tett hatása pedig elkerülhetetlenül halálos. Tüzeléskor a fegyver nem ad ki hangot. A légkört átszelő hőhullám azonban felmelegíti a levegőt maga körül, ezzel egy jellegzetes sziszegő hangot okozva, mely rövidesen egy üvöltő robbanásban csúcsosodik ki, ahogyan az élő húsba csapódik, a testnedvek hirtelen gyorsasággal történő elpárolgását okozva.

 

 

 

Fordította: Rince
(A fordítás számos Warhammer 40.000 szabály- és seregkönyv alapján készült.)

 

 

Ebben a leírásban a Warhammer 40.000 univerzumában a Birodalom által használt fegyverek leírása olvasható.
A Birodalom fegyverei

Ebben a leírásban a Warhammer 40.000 univerzumában a Birodalom által használt fegyverek leírása olvasható. A különböző fegyvereket kategóriánként csoportosítottuk, és részleteikben kerülnek tárgyalásra a különlegességeik és játékbeli használatuk feltüntetésével. A Warhammer 40.000 rendszer 20 éves fejlődése során sok fegyvert és felszerelést írtak le a különböző játékok különböző kiadásaiban. Ezek közül sokat már nem használnak a jelenlegi kiadásokban. Ahol szükséges, megadtuk a fegyver történetét is, néhány olyan híresebb alakulat leírásával együtt, melyek arra az adott fegyverre specializálódtak.
Az Imperium egy hatalmas, galaxis-méretű Birodalom a Games Workshop képzeletbeli, Warhammer 40.000 univerzumában. Különböző fegyveres szervezetek léteznek a katonaságon és a rendőrségen belül és a fegyverek többségét általánosan használják sok ilyen szervezetben. A teljesség ígénye nélkül ilyen szervezetek az Űrgárdisták, a Birodalmi Gárda, az Adeptus Mechanicus, az Inkvizíció három ága, az Adeptus Arbites és a Csatanővérek rendje.
Az alább olvasható információk főként a Warhammer 40.000 szabálykönyvekből és a második kiadású Wargear könyvből származnak. Néhány fegyver leírásánál felhasználtuk a Necromunda szabálykönyv első kiadását, mely alapos leírást tartalmaz a Warhammer 40.000 különböző fegyvereiről. Néhány fegyver leírását kódexből vettük, úgymint a különböző Űrgárdista rendházak kódexei, a Birodalmi Gárda kódexe, illetve az Inkvizíció kódexe.
A fegyverek hatásainak leírásához felhasználtunk továbbá Warhammer 40.000 videojátékokat is, mint például a Dawn of War, illetve kiegészítői.

Közelharci fegyverek

Ez a megnevezés a Warhammer 40.000 (a továbbiakban W40k) világában illetve a terepasztalos játékban egy teljes osztály elnevezése, mely egykezes fegyvereket takar. Ez egy gyűjtőfogalom olyan implantátumok és fegyverek elnevezésére, melyeket egy roham során egy kézben lehet használni. Ezek a következők lehetnek: kardok, kések, bajonettek, buzogányok, bunkók, és pisztolyok. De ide tartoznak kevésbé szokványos fegyverek is, mint például karmok, farkak, csőrök és fogak.
Minden faj különböző jellegű közelharci fegyvereket részesít előnyben, melyek a GW figuráin láthatóak. Az Űrgárdisták általánosan használt közelharci fegyvere a lánckard. A Birodalmi Gárda késeket és machete-jellegű pengéket használ a lézerpuskáikra függesztett szurony mellett.

Kétkezes fegyverek

Néhány birodalmi egység olyan hatékony közelharci fegyvereket alkalmaz, melyek kétkezes használatot igényelnek. Például ilyen az ún. Zsigerelő (Eviscerator). Ezek megnövelik az alkalmazója erejét, de emellett hátránya is van, vagyis két kezet igényel a használata, és lelassítja viselőjét a közelharcban.

C’tan fázispenge (C’tan Phase Sword)

Kizárólag a Callidus bérgyilkosok által használt, rendkívül hatékony fegyver. A háttér szerint anyaga olyan tulajdonságokkal bír, hogy képes a teret váltani, így a páncélt és erőket kikerülni. Ez a játékban olyan különleges szabályban jelenik meg, hogy támadása ellen nem lehet SEMMILYEN mentődobást tenni.
A háttérsztori szerint a fegyver valamiféle kapcsolatban állhat a Necron istenekkel, a C’tan-okkal, melyre ugyebár a neve is utal. A harmadik kiadású Necron kódexben egy történet olvasható arról, hogyan döf le egy Callidus ügynök egy álcázott C’tan-t a fázispengéjével. A megszúrt C’tan ahelyett hogy megsérült volna egész egyszerűen magába szívta a pengét. Ez a játékban is egy különleges szabályt jelent. Ha egy C’tan-t fázispengével támadnak, akkor a támadót egyszerűen lefegyverzi a C’tan.

Láncfegyverek (Chainweapons)
Ezek olyan fegyverek, melyek motorikusan mozgatott tépőfogakkal vannak ellátva, melyek egy láncfűrészhez hasonlóan szabályosan kettéfűrészeli az áldozatot. A fogak hihetetlenül élesek, gyakran monomolekuláris vágóéllel rendelkeznek. Egyes láncfegyverek akár vastag páncélt vagy akár egy űrhajó válaszfalát is átvágják.

Láncököl (Chainfist)
A láncfegyverek különböző változatai igen elterjedtek a galaxisban. Például az Űrgárdista Terminátorok gyakran cserélik le a hagyományos energiaöklüket láncökölre, mely nagyobb hatékonyságot biztosít páncélozott járművek ellen. A láncököl a lánckard és energiaököl kombinációja, mely a kézfejről nyúlik előre, az ököl fölött. A fegyver igen alkalmas még a legnagyobb tankok páncéljának átvágására is. Ezen felül olyan masszív és nehézkes (gyalogság ellen kevésbé hatékony), illetve óriási mennyiségű energiát emészt fel, hogy ezt csak a Terminátor páncélos Űrgárdisták használják.

Lánckard

A láncfegyverek legáltalánosabb formája, rendszeresen használják rohamcsapatok és alacsonyabb rangú birodalmi tisztek mind a Birodalmi Gárdában, mind az Űrgárdistáknál (de még az Áruló Légiók is). Egy másik általános formája a láncbalta, melyet leginkább a Káoszgárdisták Világfalók légiójának Khorne berzerkerei használnak.

Zsigerelő (Eviscerator)
A lánckard nagyobb változata, melyet leggyakrabban olyan vallási fanatikusok kezében láthatunk, mint a Csatanővérek vagy a Birodalmi Gárda papjai. A zsigerelő közelről egy lánckardra hasonlít, azonban jóval nagyobb kétkezes fegyver, mely elég hatalmas ahhoz, hogy hasonló hatásfokkal alkalmazzák, mint a Terminátorok láncöklét.

Fagypenge (Frost Blade)
A fagypenge vagy fagybalta az Űrfarkasok légiójának karakterei által használt fegyver. Felépítését tekintve hasonló egy általános lánckardhoz vagy láncbaltához, azonban a penge egy kraken fogait tartalmazza. A krakenek az Űrfarkasok világán, a Fenrisen őshonos teremtmények. A játék szabályai szerint a fegyver sokkal inkább energiafegyver, mint láncfegyver, és valójában erősebb, mint egy hagyományos energiakard vagy energiabalta.

Egyéb láncfegyverek
A láncfegyverek nem csak kardok vagy balták lehetnek. Léteznek láncpallosok is vagy olyan fegyverek sokasága, melyek pengéjét kivették és láncpengével helyettesítették.

Vadász lándzsa (Hunting Lance)

Kizárólag a Birodalmi Gárda lovasai (Rough Riders) által használt fegyver, melynek a végére robbanótöltet van erősítve. Ez egyszer használatos közelharci fegyver, melynek segítségével a gárdista gyorsabban és erősebbet üthet. Az energiafegyverekhez hasonlóan ez ellen sem nyújt a hagyományos páncél védettséget.

Energiafegyverek (Power weapons)

Eltérően a hagyományos fegyverektől ezek fókuszált energiamezőt használnak a fegyver hatékonyságának növelésére, így könnyedén átütik a páncélt. Több fajtája létezik, melyek mind módosított közelharci fegyverek, mint például kardok, balták, pörölyök.
A fegyverbe egy generátor van építve, mely energiamezővel veszi körbe a fegyvert, így akár a legerősebb páncélt is képes átütni. Rég elfelejtett technológia segítségével az energia a fegyverben generálódik, hasonlóan a Star Wars fénykardjához. A legtöbb energiafegyvert kézileg gyártják, így formájuk változatos lehet, de mindegyik ugyanazt az ősi technológiát használja. A hagyományos energiafegyverek alapja egy kézzelfogható test, melyet az energiamező körülvesz. Ez a két komponens együttesen nyújtja az extrém hatékonyságot páncélok átvágásában.

Energiakarom (Lightning Claw)
Ez egy különleges energiafegyver, az energiaököl mintájára. Egy energiakesztyűből áll, melyre 3-4 pengét erősítettek. Egyfajta anyagromboló energiamező veszi körbe a pengéket, így a legkisebb erőfeszítéssel vágható át bármilyen páncél és hús. Gyakran párban hordják őket és főként Terminátorok és Űrgárdista Veteránok használják.

Neuro-kesztyű (Neuro Gauntlet)
Kizárólag az Eversor ügynökök használják fegyverként. Sok-sok tűből áll, melyeket energiamező vesz körül. Bármilyen páncélon áthatolva a kesztyű a célpont idegrendszerét veszi célba, vagyis az orvgyilkos bárkit megsebesíthet, mérettől és testfelépítéstől függetlenül. Viszont járművek ellen már kevésbé hatékony. A játékban hasonlóan működik a Sötét Elda agonizáló fegyverekhez, és a háttér szerint lehet idegen eredetű fegyver. Vagyis elképzelhető, hogy a birodalmi neuro-kesztyűk zsákmányolt idegen ereklyék, vagy legalábbis ezeknek továbbfejlesztett változatai.

Energiaököl (Power Fist)
Lényegében egy túlméretezett páncélkesztyű, mely olyan energiamezőt generál, amely bármilyen anyagot összeroppant. Megduplázza a használója erejét, így népszerű fegyver a Birodalmon belül.

Viharpöröly (Thunder Hammer)
Ez egy hatalmas kalapácsszerű fegyver, beépített energiagenerátorral. Ellentétben más energiafegyverekkel, ez nem állandó energiamezőt tart fenn, hanem hatalmas energiatöltet halmoz fel magában, mely a célponttal való kölcsönhatáskor sül ki. A neve a mennydörgésszerű hangból jön, mely ütéskor hallatszik. A felszabaduló energia elég nagy ahhoz, hogy a használóját is kiüsse, ezért csak nehéz páncéllal rendelkező emberek használhatják, így általában csak Terminátoroknál látni. Gyakran a viharpajzzsal (Storm Shield) együtt használják. A pöröly ugyanolyan erős mint az energiaököl, azonban egyéb hatása is van gyalogság és járművek ellen. Eredetileg a viharpörölyt Dreadnoughtokra szerelték. Azonban a birodalmi technika lehetővé tette, hogy hordozhatók lettek, mégha Terminátor páncél is kell hozzá.

Dreadnought közelharci fegyver (Dreadnought Close Combat Weapon)

A játékban a legerősebb közelharci fegyverek egyike (DCCW). Sokkal hatékonyabb, mint a gyalogsági energiaököl, mivel a Dreadnoughtokat nem korlátozza fegyverük hatalmas súlya. Ennek eredményeként képesek gyorsan ütni, mely a játékban azt jelenti, hogy nem kapnak büntetést a kezdeményezésükre.
Az Űrgárdista Dreadnoughtok általános fegyvere. Björn, az Űrfarkasok vénséges Dreadnoughtja villámkarmot használ közelharci fegyverként. A múltban különböző szabályok éltek erre a fegyverre, de a harmadik kiadás óta sok minden egyszerűsödött, így ez a villámkarom is DCCW-ként funkcionál.

Erőfegyverek (Force Weapons)

Olyan közelharci fegyver, mely a használója pszichikus energiáinak csatornát nyitva töltődik fel, azonban sokkal nagyobb mértékben, mint a hagyományos energiafegyvereknél. Főként az Űrgárdista könyvtárosok, Szürkelovagok és Inkvizítorok fegyvere. Külsőleg különbözőek lehetnek, a legáltalánosabb a kard. A Birodalmi Gárda pszi-használói bot formában használják, ahogyan az Ultragárdisták Főkönyvtárosa, Tigurius is. Szürkelovagok, az Ordo Malleus elit Űrgárdistái erőkardokat és alabárdokat használnak. A Szürkelovagok fegyvereit Nemesis erőfegyvernek hívják a Space Hulk játékban is, de ott még úgy írták le őket, amikbe roham sorozatvetőket építettek be. Azóta ez már nem így van. Az erőfegyverek különlegesek a maguk nemében, mert pszichikailag kötődnek a használójukhoz, és így más nem is használhatja őket olyan hatékonysággal. Általános szabályként az erőfegyver használója pszichikus energiáját használja fel, hogy célpontját az Immatériumba hajítsa.



Távolsági fegyverek

Sorozatvetők (Bolt weapons)

A sorozatvetők .75-ös kaliberű rakétahajtású lőszert tüzelnek, és hasonlóak a mostani „gyrojet”-hez. Sokkal kifinomultabb technológia, mint a lézerpuskák vagy ólomköpők, és a hasonló méretű fegyverekhez viszonyítva sokkal erősebbek is az előbbiekhez képest, ezért a nagyobb harcértéket képviselő alakulatok kapják őket (Adeptus Sororitas és Adeptus Astartes). Minden lőszer egy robbanófejet tartalmaz, mely a becsapódás után millisecundumokkal robban. Pisztoly, puska, géppuska (nehéz sorozatvető) és gatling méretben gyártják. A Káoszgárdisták is sorozatvetőket használnak, melyeket még a Horus Eretnekség előtt kaptak, azonban ők nem tudnak újabb modelleket gyártani.

Sorozatvető (Bolter)

Az Adeptus Astartes vagy Űrgárdisták standard fegyvere. Egyes lövést, négyes sorozatot vagy hosszú sorozatot lehet vele leadni, és harminc lőszer található a tárban. Ezen kívül létezik még tizenöt lőszeres egyenes tár, negyven lőszeres dobtár és egy harminc lőszeres hevederes megoldás is. Ez utóbbi nincs feltétlenül harminc lőszerre limitálva, de ez és a dobtár viszont hajlamos az elakadásra. A sorozatvetők sokkal hatékonyabbak és bonyolultabbak, mint egy lézerpuska, de különböznek is, mert mivel lőszert tüzelnek, ezért teljesen más körülmények között is használhatóak. Főleg a genetikailag módosított Űrgárdisták, az Adepta Sororitas és kevésbé gyakran a Birodalmi Gárda veteránjai és tisztjei használják. Az Ordo Malleus vagy a Szürkelovagok is gyakran használnak sorozatvetőt, amit hevederrel táplálnak.
Sok változata létezik a sorozatvetőnek; mint például a Mars mintájú (a Nagy Kereszteshadjárat alatti standard minta), Ultima, Crusade, Heresy, Fillienostos, Nostra, Godwyn-Deaz (utalás a mostani modell formáját kiötlő tervezőkre, Jes Godwinre és Juan Diazra), és Astartes Umbra mintájú sorozatvető. A sorozatvetők ezen felül könnyen alakíthatóak, és sokféle egyéb kiegészítőkkel felszerelhetők, mint például távcső, vagy bajonett. Még mesterlövész fegyverként is használhatóak, különösen ha ellátják a Stalker hangtompított lőszerrel és az M40 célzórendszerrel.

Kombifegyverek (Combi weapons)
Néhány sorozatvetőt úgy alakítottak át, hogy egy másik fegyver kisebb verziójával építették össze. Ez a használójának némi rugalmasságot nyújt, mert eldöntheti, hogy normál lőszerrel tüzeljen, vagy pedig a speciális másik fegyverrel. Ezeket kombifegyvereknek hívják, az oldalsó fegyver nevével, például a kombi-lángszóró a sorozatvető és a lángszóró kombinációja. Míg a sorozatvető tára a normál mennyiségű lőszert tartalmazza, addig a másodlagos fegyver csak korlátozott számú lövés leadására képes. A játékban ez úgy jelenik meg, hogy játékonként csak egyet lőhetsz a másodlagos fegyverrel, így a hatékonysága a játéktól függ. Egy különleges kombifegyver, a kombi-sorozatvető nem használ különleges lőszert, de többet lő a biztos találat érdekében. A kombi-sorozatvetőt a Káoszgárdisták használják gyakorlatilag a roham sorozatvetők helyettesítésére, mivel ezek már a Horus Eretnekség utáni fegyverek, így nincs hozzáférésük hozzájuk.

Kézi sorozatvető (Bolt Pistol)

Ez a sorozatvető általánosan használt változata, és eltekintve az Űrgárdistáktól, elérhető a Birodalmi Gárda tisztjei és veteránjai számára is. Néha a komiszároknak is ajándékoznak egyet harci és kivégzési célokra. Emiatt kapta a „Bátorságvető” becenevet. Egy standard kézi sorozatvető 6-12 lőszert tartalmazó tárral rendelkezik. Ilyen fegyvert használnak az Űrgárdista rohamcsapatok, az Adeptus Sororitas és a Káoszgárdisták is.

Kivégző pisztoly (Executioner Pistol)
Csakis az Eversor szentély orgyilkosai által használt fegyver, mely valójában egy kézi sorozatvető és egy tűpisztoly kombifegyvere. De eltérően a többi kombifegyvertől, a tűpisztoly csatánként többször is használható.

Nehéz sorozatvető (Heavy Bolter)


A nehéz sorozatvető egy támogató fegyver. Eltérően a többi sorozatvetőtől, ezt elterjedten használja a Birodalmi Gárda is. Nagy tűzgyorsasága nagy lőtávval párosul, és fenntartása viszonylag olcsó. Tankokon és más járműveken egyaránt megtalálható, mint gyalogság elleni fegyver, de védelmi célra is elterjedt.
Mérete és súlya miatt a Birodalmi Gárda gyalogsága kétfős csapatokban használja, egy háromlábú állványról. Egy Űrgárdista akár egyedül is elbírja a fegyvert és a lőszert, mert fizikailag jóval erősebb, és álló helyzetből tüzelhet a fegyverrel. A Csatanővérek az energiapáncéllal megnövelt erejüknek köszönhetően szintén képesek egyedül vinni a fegyvert és a lőszert. Ők „Hátroppantónak” vagy „Zúzógépnek” hívják.

Hurrikán sorozatvető (Hurricane Bolter)
A Land Raider Crusader standard fegyvere. Hihetelenül hatékony gyalogság elleni fegyver, mely 3 darab ikerkapcsolt sorozatvetőből áll.

Mega sorozatvető (Mega Bolter)
A Vulkán mega sorozatvető a sorozatvető szupernehéz verziója, melyet birodalmi titánokra szerelnek, legáltalánosabban Warhound titánokra. Lényegében két gatling ágyú egy nagy szekrénybe helyezve. Különleges változatait a birodalmi légűr járművek is használják az orrukba épített fegyverként.

Pszipuska (Psycannon)
Kimondottan démonok ellen tervezett fegyver. A sorozatvető sokkal erősebb változata, mely nagy kaliberű, pszichikusan töltött, rúnákkal teleírt, ezüstfejű lőszert tüzel. A pszichikus töltet és a rituális kialakítás miatt a lőszer képes áthatolni bármilyen védőpajzson, legyen az akár pszichikus eredetű avagy hagyományos energiapajzs. A fegyver beépített szuszpenzorral rendelkezik, hogy kiküszöbölje a fegyver súlyából adódó hatásokat és hogy menet közben is lehessen tüzelni vele, de csak rövidebb lőtávra.
Majdnem kizárólag az Ordo Malleus és ezen belül a Szürkelovagok fegyvere. Van néhány híres kivétel, mint például Gideon Ravenor az Ordo Xenostól, akinek páncélozott széke volt felszerelve egy pár ilyen fegyverrel. A pszipuskát általában az energiapáncélos Szürkelovagok használják, de gyakran Terminátorok is felszerelik a karjukra. A lőszer a nehéz sorozatvetőhöz hasonló módon jut el a fegyverbe, vagyis egy heveder fut a hátizsákon található lőszertartótól a fegyverig.
Az Ordo Malleus magas rangú tagjai használhatnak sorozatvetőket, melyek a pszipuska csökkentett méretű lőszerével tüzelnek. Ezek kevésbé hatékonyak, mint a pszipuska, de sokkal erősebbek, mint a hasonló méretű sorozatvető lőszer.

Roham sorozatvető (Storm Bolter)

Ez a sorozatvető dupla csöves változata. Mivel rohamra tervezték és több lőszert fogyaszt, mint a sorozatvető, ezért nem az energiapáncélos Űrgárdistáknak tervezték őket. A Terminátorok alapvető fegyvere, és gyakran tankok kiegészítő fegyvere. A Szürkelovagok is használják a kesztyűjükre erősítve, melybe egy heveder viszi a lőszert a hátizsákjukon található lőszertartóból. A sorozatvetőkhöz hasonlóan a Birodalmi Gárda tisztjei és veteránjai ritkán használják. A Csatanővérek gyakran alakítanak olyan egységeket, melyeknek tagjai roham sorozatvetőt visznek speciális fegyverként.
A nagy lőszerfogyasztás és a taktikai dreadnought (terminátor~) páncél miatta legtöbb roham sorozatvetőt nagy dobozos tárakból táplálják, melyek megközelítőleg száz lőszert tartalmaznak. Taktikai dreadnought páncél nélkül általában a sokkal hagyományosabbnak tekinthető hatvan lőszeres dobtárat alkalmazzák, mely a dupla csőnek és a tüzelési mechanizmusnak köszönhetően 30 lövés leadását teszi lehetővé. A lőszer megegyezik a sorozatvetőkben és kézi sorozatvetőkben alkalmazott lőszerrel.
Még mielőtt a Technopapok elkészítették volna az első roham sorozatvetőt a Terminátorokat gyakran különleges kombifegyverekkel szerelték fel, melyek valójában két, egybeépített sorozatvetőből álltak. Ezek a kombi-sorozatvetők rövid távra nagyobb tűzgyorsasággal rendelkeztek, mint a roham sorozatvető, de a mechanika hiányosságai miatt hosszabb távra kevésbé voltak hatékonyak. A kombi-sorozatvetőket a birodalmi seregeknél lecserélték roham sorozatvetőkre, de a Káoszgárdisták még mindig elterjedten használják.
Sorozatvető lőszerek
Az Adeptus Mechanicus Technopapjai az évezred során többfajta lőszertípust is kifejlesztettek a sorozatvetőkhöz. A legáltalánosabb változatok:
Standard lőszer a következő részekből áll: köpeny, meghajtás, töltet, detonátor sapka, kimerült deutérium mag, diamantin csúcs. .75 kaliberre vannak standardizálva, míg a nehéz sorozatvető lőszere nagyobb, 1.00 kaliber.
Pokoltűz lövedék pusztító hatással bír a szerves anyagokra, és kimondottan tyranidák ellen fejlesztették. A magot és a csúcsot egy kapszulával töltik meg, mely erős savat és ezernyi apró tűt tartalmaz, melyek a fiola összetörése után a célpontba csapódva azt savval pumpálják tele.
Stalker hangtompított lőszer alacsony hangkibocsátással bír, így kiválóan alkalmas titkos akciókhoz, és az M40 célzórendszerrel és hosszított csővel mesterlövész fegyver alakítható ki a sorozatvetőből. A robbanófejet folyékony higany tartalmú fejre cserélik le, mely halálos hangsebesség alatti sebességnél is. A propeller meghajtást is gázmeghajtás váltja fel.
Inferno lőszer meggyújtja célpontját és szuperforró kémiai tűzzel pusztítja el. A deutérium magot itt foszfor-oxi gél váltja fel, melyet prométhium néven ismerünk. Meg kell jegyeznünk, hogy a Káoszgárdista ezer ifjak saját inferno típusú lőszerrel rendelkeznek, melyek valójában pszichikusan töltött lövedékek, melyek ősi energiákat szabadítanak fel a becsapódáskor.
Ulysses lőszer nyomkövető műszert tartalmaz. Nagy célokra kilőve pontosan meghatározható vele a célpont mindenkori aktuális pozíciója.
Fémvihar repeszlövedék a legjobb választás könnyen páncélozott célpontok ellen. Becsapódás előtt robban, és repeszekkel teríti be áldozatát. A sapkát itt egy időzítő detonátor cseréli le, míg a diamantin csúcsot és deutérium magot megnövelt töltet és fragmentációs mag. Hasonlóak a légvédelmi lövedékekhez, és nagy számú ellenség megsemmisítésére találták ki.
Kraken mintájú páncéltörő lövedék. A deutérium magot adamantium magra cserélik le, és nehezebb töltetet alkalmaznak. Becsapódáskor a külső borítás leválik és a nagy sebességű adamatium tű belegyorsul az áldozatba, mialatt a nagyobb detonátor szupernehéz fémet nyom bele a sebbe. Nagyon hatásos nehézpáncélos gyalogság ellen.
Pszipuska lőszert az Inkvizíció használ, elsősorban az Ordo Malleus és a Szürkelovagok. Természetét tekintve nagyon hasonló a névadójához a pszipuska lövedékéhez, és hasonlóképpen alkalmas pszichikus és démoni célpontok ellen. Az összes lőszer közül ez a legdrágább, mert minden egyes lövedéket mikroszkópikus szinten írnak tele rúnákkal. Más források szerint anti-pszi szubsztanciát tartalmaznak, mely a Császár Arany Trónjából származik. Nem csak démonok ellen alkalmas, hanem nagyon hatásos hagyományos erőterek áttörésére is (mint például a Tau pajzsgenerátor, a birodalmi glória, vagy a viharpajzs).


Lángszórók (Flame weapons)

A lángszórók meggyújtott prométiumot lövellnek ki egy széles területre, egyetlen lángcsóvával, egyszerre akár több ellenséget is felgyújtva. A játékban egy könnycsepp formájú sablon jelképezi a fegyver hatását a csatatéren. A valós társaikhoz sokkal inkább hasonlatosak a nagyon kicsi hatótávolságban, mint a játékban a többi fegyver.

Lángszóró (Flamer)

A lángszóró egy rövid hatótávú speciális fegyver, melyet a legkülönbözőbb katonák használnak, birodalmiak és mások is, a W40k univerzumában. A lángszóró könnyű használatát jellemzendő a játékbeli mechanizmus eltérő a többi fegyverétől. A találatot eldöntendő kockadobás helyett a lángszóró (vagy bármely hasonló fegyver) használatakor egész egyszerűen helyezzük a könnycsepp formájú sablont a célpontra. Amit a sablon érint, az automatikus találatot kap, a valószínűségtől függetlenül.
Mind birodalmi és nem-birodalmi egységek használhatnak lángszórót. Míg az Űrgárdisták és a Birodalmi Gárda használhat lángszórót, addig a Boszorkányvadász Csatanővéreknél ezek ikonikus fegyverek. A többi fegyvertől eltérően a lángszóróknak nincsenek speciális változataik a nem-birodalmi seregekben. Ezek egyszerűen csak lángszórók. Mind az Elda, mind a Tau seregeknek vannak különleges egységeik, melyeket lángszórókkal lehet felszerelni. Jellemzőikben és nevükben hasonlóak a birodalmi változathoz, csupán megjelenésükben különböznek. Az orkoknak viszont van egy speciális lángszóró változatuk az Égető (Burna).

Kézi lángszóró (Hand flamer)
Ezek a lángszóró kisebb, egykezes változatai. Gyakran rohamcsapatok használják, ahol a rövidebb hatótávolság nem fontos. A W40k első két kiadásában a kézi lángszóró egy kisebb könnycsepp sablont használt, mely alakjában hasonlított a hagyományos lángszóró sablonra. A harmadik kiadás óta a kézi lángszórók gyakorlatilag megszűntek és már csak egyszerű közelharci fegyvereknek számítanak. Egyetlen kivétel van, a Boszorkányvadász kódexben. A Seraphim felszerelhető iker-kézi lángszóróval, mely a játékban egyszerű lángszóróként jelenik meg. A kézi lángszórók még mindig viszonylag gyakoriak a Birodalom egyes szegleteiben.

Nehéz lángszóró (Heavy Flamer)
Ezek a hagyományos lángszórók nagytestvérei. A játékban ez úgy jelenik meg, hogy erősebbek, és jobb páncélátütő erővel rendelkeznek. Az első és második kiadásban a nehéz lángszórók nagyobb sablont használtak. A harmadik kiadástól a nehéz lángszórók ugyanazt a sablont használják (vagyis a hatótáv is ugyanaz), mint a lángszórók.
A nehéz lángszórót gyakran használják specialisták különleges körülmények között, mint például dzsungelben, városi harcban, és utcai harcokban. Gyalogsági fegyverként nem elterjedtek, és csak kevesebb egység képes használni őket. Azok az egységek akik a legrégebben használják a fegyvert az űrgárdista Terminátorok, akik a Space Hulk játékban hajóroncsokban vették nagy hasznát. A Boszorkányvadászok Csatanővérei is azon kevesek közé tartoznak, akik használhatják a nehéz lángszórót. Néhány Birodalmi Gárda egység is használhatja ezt a fegyvert olyan gyalogsági osztagokban, amik például felvették a „dzsungelharcosok” doktrínát, mint például a catachani dzsungelharcosok. A nehéz lángszórók megtalálhatók olyan birodalmi járműveken is, mint a Sentinelek vagy Chimerák. Másodlagos fegyverként felszerelhetők Űrgárdista járművekre is, úgymint Dreadnoughtok, vagy Land Speeder Tornadok. A Boszorkányvadász kódex harmadik kiadásában már a Csatanővérek Immolator tankja is nehéz lángszórókkal van szerelve. Az Orkok is rendelkeznek egy nehéz lángszóróval játéktechnikai szempontból analóg fegyverrel, az ork lángszóróval (Scorcha).

Hamvasztó (Incinerator)
A hamvasztó egy különleges nehéz lángszóró változat, melyet a Démonvadász sereglistában látni. Legtöbbször a Szürkelovagok használják. Annyiban különbözik a nehéz lángszórótól, hogy prométium töltetét felszentelték a démonok és egyéb hipertéri lények ellen. A játékban a fegyver hasonló a nehéz lángszóróhoz, azonban egyáltalán nem tehető ellene sebezhetetlen mentő dobás, amivel pedig minden démon rendelkezik.

Inferno ágyú (Inferno Cannon)
Ezt főként a Birodalmi Gárda használja, és a Hellhound tank fő fegyvere. A játékban az inferno ágyú egészen a harmadik kiadásig a lángszóró hatótávolságát használta, azonban a negyedik kiadású Birodalmi Gárda kódex alapjaiban változtatta meg a fegyver szabályait. Az addigi kis lőtáv helyett megháromszorozták a hatótávolságát. Vagyis már nem csak egyszerű lángot kilövellő tank volt, hanem egy komoly lőtávval bíró rendkívül hatásos eszköz. A Dawn of War játékban szépen látható a Hellhound tűzeffektje.
A Forgeworld-ön keresztül az Űrgárdisták is hozzáférést kaptak az inferno ágyúhoz, melyet ún. Ostrom Dreadnoughtokra lehet feltenni. Itt jelent meg egy új közelharci fegyver is, mely a láncökölhöz hasonló, és beépített nehéz lángszórót tartalmaz. Ez főként bunkerek és csapatszállító járművek ellen hatásos, aholis egy átütő találat minden odabent tartózkodót a nehéz lángszóró hatásának tesz ki.



Lézerfegyverek (Laser weapons)

A lézerfegyverek lézer alapú távolsági fegyverek, melyet sok egység használ a W40k univerzumában. Leírások és ábrázolásuk szerzőktől függően változik; az egyszerű koherens fénysugártól a Dawn of War-ból, a Star Wars stílusú visszarúgásos fegyvereken át a fény és visszarúgás nélküli láthatatlan sugaras fegyverig. Az ilyen fegyvereket viszonylag könnyű gyártani és üzemeltetni. Nem kell hozzá lőszer, és energiacellákat használnak, melyek tölthetőek vagy gyorsan cserélhetőek egy másik, feltöltött cellára. Emiatt ideális nagyobb mennyiségű ember felszerelésére, mint például a Birodalmi Gárda. Habár a pontosságát úgy írják le, mint ami nem függ a széltől mint a lőszert használó fegyverek esetében, viszont a sugár szóródhat a levegőben lebegő nagyobb részecskéken (pl füst), ezért a lézer elenyészik nagyobb távolságon. Habár egyes szerzők szerint, mint Dan Abnett, a lézerfegyver lövésekor villanás látszik, visszarúgás érzékelhető, és a gravitációtól függően kell célozni, a pontosságot befolyásolja a szél, és lehet vele víz alatt is tüzelni, vagyis minden tulajdonságában megegyezik a szilárd lőszert tüzelő fegyverekkel.

Védelmi lézer (Defense Laser)
Ez egy hatalmas lézerfegyver, melyet általában telepítve vagy nagy járműveken alkalmaznak. Az Imperator osztályú titán például egy ilyet is hordoz légvédelmi célra. A neve annak idején a W40k: Rogue Trader-ben volt először olvasható, de a későbbi kiadásokban lecserélték Vulkán és Nova ágyúkra.

Pokolpuska (Hellgun)
Fejlesztett lézerpuska, mely alapvetően erősebb sugarat lő, köszönhetően egy sor fókuszáló lencsének és a teljesen újratervezett energiaforrásnak, melynek eredménye egy a hagyományos lézerpuskánál jóval komolyabb páncéltörő potenciál. A nagyobb energiakibocsátáshoz nagyon jó minőségű energiacellák kellenek, vagy egy hátizsákos energiaforrást kell fenntartani, és az összetettebb fegyverrendszer több időt és erőforrást igényel a fenntartásához és javításához, de ugyanúgy komolyabb kiképzésre is van szükség a használatához. Emiatt sokkal drágább a fenntartása, ezért nem is adják egy átlagos gárdistának. Viszont a Rohamosztagosok és Gránátosok alapfegyverként mindig pokolpuskával vannak felszerelve, hogy hasznát vegyék különleges kiképzésüknek és szakértelmüknek. Egyes regényekben a pokolpuskák gyakran gránátvetővel is fel vannak szerelve, hasonlóan a valóságos M-203-hoz (Dan Abnett Necropolisában, aholis az 50. Királyi Volpone (50th Royal Volpone) használja ily módon).

Pokolpisztoly (Hellpistol)
A pokolpisztoly a lézerpisztolyra hasonlít úgy, mint a pokolpuska a lézerpuskára. Halálosabb és kicsivel nehezebb a lézerpisztolynál. Viszont sokkal drágább az előállítása az anyagot illetve energiát tekintve, és általában Gránátos és Rohamosztagos őrmesterek fegyvere, de magasabb rangú tisztek is hozzáférhetnek. Néhány Inkvizítor is szívesen használja ezt a fegyvert.

Lézerágyú (Lascannon)
A Birodalmi erők egyik anti-tank fegyvere. Óriási erő és átütőképesség jellemzi. Alapvetően a lézerágyú is a lézerpuskánál alkalmazott technológián alapul jóval nagyobb méretben. Az Űrgárdisták kiterjedten használják, és a Birodalmi Gárda is használja nehézfegyveres rajokban. Land Raiderek, Predator Annihilatorok, Dreadnoughtok és más Birodalmi járművek fegyverei.

Lézerpuska (Lasgun)

Minden Birodalmi gárdista standard fegyvere. Fókuszált lézersugarat lő, mely nagy tömegben használva hatékony, de sokkal kevésbé használható egyesével. Habár elegendő erővel rendelkezik ahhoz, hogy egy páncél nélküli emberi lábat egyetlen lövéssel leszakítson, de általában ezek a lövések nem elég erősek idegen testek vagy nehezebb páncél ellen. Akik a tabletop játékot játsszák, tréfából gyakran csak „villanófénynek” nevezik hatékonysága miatt.
Kis, újratölthető energiacellák adják az energiát, illetve apró csúszkákkal szabályozható az energiafelhasználás. A cellák nagyon tartósak, és akár napfény segítségével is feltölthetők, vagy nyílt lángba hajítva, habár ez utóbbi megoldás csökkenti a cella élettartamát és növeli a hiba lehetőségét. Ezek a dolgok nem jelennek meg a W40k játékban, ahol a lőszer nem számít, viszont a Necromunda játékban fontosak. Itt a lézerpuskák egyszerűen átmennek a lőszerteszten, mely arra szolgál, hogy a fegyver kifogyott-e a lőszerből, avagy sem.
Néhány lézerpuska típusnak létezik különleges alkalmazási módja. Ilyen lehet a hosszú lézer Longlas), mely a játék szabályai szerint mesterlövészpuska, mely hosszabb csővel és nagyobb lőtávval rendelkezik. Ezek a fegyverek azonban túltöltött folyékony fém elemekkel működnek, és csak egy erősségre lehet beállítani. A fegyver csöve gyorsan elhasználódik, és húsz lövés után cserélni kell. A lézerkarabély (Laser Carbine) különleges műveletekre és egységeknek tervezett fegyver, melyet a Birodalmi Gárda légidesszant csapatai és felderítői használnak. Könnyű és kompakt, könnyű elhelyezni a többi felszerelés között, így nem csökkenti használója mozgékonyságát. A Tanithi Elsők és Egyetlenek (Tanith First and Only), elysiai deszant csapatok, Catachan egységek használják, illetve Gregor Eisenhorn Inkvizítor. Egy ritka típus a rohamlézer (assault laser), melyet leginkább csak magáncégek használnak a magas fenntartási költségei miatt, ugyanis a fókuszáló gyűrűket ezer lövésenként cserélni kell. Nagy tűzgyorsaság és valamivel nagyobb páncélátütő képesség jellemzi a hagyományos lézerpuskához viszonyítva.

Lézerpisztoly (Laspistol)

A lézerpuska pisztoly formája, és működésében is hasonló. Gyors használatra alkalmasabb, ha nem a tűzerő és lőtáv számít. Gyakran egy közelharci fegyverrel használják párban. Sok típusában az energiacella a markolat előtt található, így a termelődő hő könnyebben szétoszlik, és a cella is könnyebben cserélhető. Ugyanazt a cellát használja, mint a lézerpuska, nagymértékben növelve a felhasználhatóságot.
Elsősorban a Birodalmi Gárda tisztjei és tanácsadói használják, Komisszárok, Technopapok és Pszihasználók. Dedikált közelharci osztagok is használják, ilyenek a lovasok (Rough Riders), vagy speciális fegyveres osztagok.

Multilézer (Multilaser)
Többcsövű lézerfegyver, mely nagy mennyiségű lövés leadására képes adott idő alatt, hasonlóan az impulzuslézerhez. A leírások szerint az anti-tank lézerágyú csökkentett erejű, nagyobb tűzgyorsaságú változata.
Elsődlegesen a Birodalmi Gárda seregei használják. Főleg könnyebb járműveken, csapatszállítókon, felderítőjárműveken élőerő ellen. Ilyen járművek például a Chimerák és Sentinelek.

Turbólézer romboló (Turbolaser Destructor)
Nagy és hatásos lézerfegyver, gyakorlatilag egy nagy lézerágyú. Lényegében a turbólézer olyan a lézerágyúnak, mint a csataágyú a gépágyúnak – egy sokkal nagyobb, pusztítóbb változata, mely hasonló elven működik.
A leggyakrabban párban függesztve láthatóak titánokon – a Warhound felderítő titán gyakran az egyik karján egy ilyen párt hordoz. A nagyobb Reaver csatatitán néha mindkét karján egy-egy pár turbólézert hord, és a Warlord csatatitán mindkét vállán szintén egy-egy párt. De máshol is használatos fegyver. Az Adeptus Astartes Thunderhawk csatarepülője is vihet egyet magával a csataágyú helyett, mondjuk nagyobb járművek ellen, ahol a lézerfegyver sokkal hasznosabb a csataágyúnál.
A ritka Destroyer tankvadász a Leman Russ tank egy változata, mely szintén egy ilyen fegyvert hordoz, és nagy távolságú precíziós tankvadászatra alkalmas. Habár ennek a fegyverét lézer pusztítónak hívja a szakirodalom, mely állítólag különbözik a turbólézertől.

Vulkán ágyú (Volcano Cannon)
A legerősebb, szárazföldi járműre helyezhető lézerfegyver, melyet kizárólag titánok és a Shadowsword szupernehéz tank használhat. Nagy célpontok ellen használják, melyeket egyetlen lövéssel semmisítenek meg. Ilyen célpontok lehetnek más titán méretű ellenfelek és kisebb bolyvárosok. Az Epic játék korábbi változataiban halálsugár volt a neve, mely automatikusan kritikus találatot okozott a nagy harci gépezeteken.


Meltafegyverek (Melta weapons)

Működésük elvének leírása szerzőtől függ. Néha úgy írják le, hogy kisméretű fúziós reakció, mely egy különleges keverék égéséből jön létre. Ennek eredménye hihetetlen mértékű hő felszabadulása. Más esetekben mikrohullámmal magyarázzák a működését. Lőtávjuk kicsi, de nagyon erős fegyverek, melyeket főként páncélozott célpontok ellen használnak. A Csatanővérek kedvelt fegyvere a sorozatvetők és lángszórók mellett.

Inferno pisztoly (Inferno Pistol)
Nagyon ritka. Csak az Ordo Hereticus és katonai szárnya, a Csatanővérek használják. Dante, a Véres Angyalok parancsnoka is rendelkezik a fegyver egy ősi változatával, melynek neve a Kárhozat Pisztolya (Perdition Pistol), és amely a meltapuskához hasonló hatással bír, de közelharcban is használható.

Meltapuska (Meltagun)
Általánosan elterjedt speciális fegyver a Birodalmon belül. A Birodalmi szlengben gyakran emlegetik „kuktaként” vagy „gőzölögtetőként”. Mind a Birodalmi Gárda, mind az Űrgárdista csapatoknál megtalálható.
Habár a technológia nem ugyanaz, de más W40k fajok is használnak meltapuskát, mint például az Eldar fúziós puska (Fusion Gun), vagy a Tau fúziós fegyver (Fusion Blaster).

Multi-melta (Multi-melta)
A multi-melta (vagy „hőágyú”) a meltapuska nagyobb, és megnövelt lőtávú változata. Kistestvérével ellentétben nem gyalogsági fegyver. Egyedül a Csatanővérek és az Űrgárdista Pusztítók (Devastators), valamint szervitorok használják őket gyalogsági fegyverként. Leginkább olyan járműveken látni, mint az Űrgárdista Land Speederek vagy a Csatanővérek Immolatorja.

Egyéb meltafegyverek
Meltabomba (Melta bomb) (lásd „Gránátok” fejezet)

Plazmafegyverek (Plasma weapons)

Ezek nagyerejű, páncéltörő tulajdonságú fegyverek. Mágneses mező segítségével ionizált gázgömböt lőnek a célpontra. Az univerzumban a plazmafegyverek szeszélyes fegyverek, melyek gyártásának technológiája rég feledésbe merült. Ennek ellenére a plazmafegyverek általánosan elterjedtek a Birodalmon belül. Ezek a fegyverek sokkal erősebbek más fajok plazmafegyvereivel összehasonlítva, de hátrányuk a gyenge hűtés. Veszélyes mértékben felmelegedhetnek, és kezelőjüket akár meg is sebesíthetik. A második kiadásban a plazmafegyverek („Mark II” típus) biztonsági mechanizmust kaptak, és nem szenvedtek ettől a hátránytól. Cserében viszont minden lövés után újra kellett tölteni. A régebbi típusú fegyverek („Mark I”) szintén veszélyesen melegedtek. A harmadik és negyedik kiadásban ez már úgy jelent meg, hogy a kezelőjüket akár halálosan is megsebesíthetik. Magát a fegyvert úgy írják le, mint „miniatűr napot”, de például a Dawn of War-ban káosz fegyverekként kék, zöld vagy lila színben jelent meg.

Plazma romboló (Plasma Annihilator)
A legnagyobb ismert plazmafegyver, erejében csak a Nova ágyúhoz (Nova Cannon) hasonlítható. Emperor osztályú titánok fegyvere, mely elegendő erővel rendelkezik más titánok elpusztításához is. Óriási pusztítóerején kívül mást nem nagyon tudni róla.

Plazma robbantó (Plasma Blastgun)
A plazmaágyúk nagyobb változataként a Stormblade szupernehéz tank fő fegyvere. De felderítő titánokon is alkalmazzák, mint például a Warhoundon, mint a legerősebb antitank fegyvert, de a csatatitánok (Reaver és Warlord) is használják őket.

Plazmaágyú (Plasma Cannon)
A plazmatechnológián alapuló fegyver, mely halálos energiájú plazmagömböket tüzel. A plazmapuskánál nagyobb lőtávval rendelkezik, és nagyobb területen pusztít.
Nevével először a W40k harmadik kiadásában találkozunk vele; korábban nehéz plazmapuskának hívták.
Mint a kisebb plazma változatok, ezek is hajlamosak halálosan megsebesíteni kezelőjüket. Emiatt csak néhány gyalogsági egység használja őket, mint például az Űrgárdista Pusztítók és fegyveres szervitorok. Sokkal általánosabb a használatuk olyan járműveken, mint a Leman Russ Demolisher oldalsó konzolain.
Hasonló fegyverek megtalálhatók más W40k fajoknál is, például az ork mega-robbantó (Kustom Mega-Blasta), vagy a Sötét Elda dezintegrátor (Disintegrator) és az Eldar csillagágyú (Starcannon), amelyek bár hasonló elven működnek, de a játékban más a hatásuk, és nem fenyegeti őket a túlmelegedés veszélye.

Plazma pusztító (Plasma Destructor)
Ritka plazmafegyver, melyet a Leman Russ Executioner-re helyeznek. A Birodalmi titánokon alkalmazott plazmákon kívül ez a legerősebb plazmafegyver, mely erejét tekintve a plazmaágyú és a plazma robbantó között helyezkedik el. Nagyon kiszámíthatatlan fegyver, melyre gyakran panaszkodik a kiszolgáló legénység, hogy az extrém energiafelhasználás miatt képtelenek használni. Viszont képes még a legerősebben páncélozott célpontokat is könnyedén leküzdeni, és elképesztő rombolóereje miatt sok Birodalmi parancsnok alkalmaz legalább egy Leman Russ Executionert a páncélos egységében.

Plazmapuska (Plasma Gun)

Puska méretű plazmafegyver, és általánosan elterjedt a Birodalmi egységeknél. Játéktechnikailag speciális fegyver, melyet űrgárdisták, Birodalmi Gárdisták és Rohamosztagosok is használnak. Ezek a fegyverek is veszélyesek a felhasználójukra nézve.
A terepasztalos játékon kívül a plazmapuska látható még a Dawn of War-ban, melyet néhány Űrgárdista a és Birodalmi Gárda egység használ.
Hasonló fegyvert alkalmaznak más fajok is, mint például a Tau plazmapuska (Plasma Rifle).

Plazmapisztoly (Plasma Pistol)
Kisebb lőtáv, egykezes használhatóság jellemzi a plazmapuska kisebb változatát. Általában az Űrgárdisták és a Birodalmi Gárda tisztjei használják. Ezen kívül néhány különleges egység, mint például az Űrgárdista Rohamosztagosok (Assault Marines) is felfegyverezhető plazmapisztolyokkal.
A Dawn of War-ban a plazmapisztoly egy fejlesztés a hősöknek és karaktereknek.

Rakétavetők

Ciklon rakétaindító
Űrgárdista Terminátorok vállára függesztett fegyver. A terminátor kesztyűjén található a célzórendszere, melynek segítségével mind a rakéta, mind az egyéb fegyverei pontosabban használhatók. A játékban hasonló szabályokkal működik, mint standard rakétavető, vagyis lőhet repesz és páncéltörő rakétát is.

Ördögűző indító (Exorcist Launcher)
A Csatanővérek speciális fegyvere, melyet egy Ördögűző tankra telepítettek. A hasonló elven működő Forgószél indítóval ellentétben ez sok kisebb rakétát indít.

Taroló indító (Havoc Launcher)
A Káosz erői szintén használnak rakétavetőket a járműveikre telepítve. Birodalmi párjától, a kutász-gyilkos (Hunter-Killer) rakétától eltérően ez repeszrakéta-sortüzet lő.

Kutász-gyilkos rakéta (Hunter-Killer Missile)
A Birodalmi járművek kiegészítő fegyvere ( a szlengben „HK”). Lényegében ez egy páncéltörő rakéta végtelen lőtávval.

Rakétavető (Missile Launcher)
Kétféle rakétát indíthatnak: repeszt és páncéltörőt. A repeszrakéta egy területet szór tele srapnellal, és nagyon alkalmas könnyen páncélozott gyalogság leküzdésére. A páncéltörő rakéta megnövelt átütőerővel rendelkezik, így hatékony nehézpáncélos gyalogság és közepesen páncélozott járművek ellen. A rakétavetők ezen felül képesek a Birodalmi gránátok rakétaváltozatának indítására is.


Aknavető (Mortar)
Az aknavető, vagy mozsár segítségével lehetséges ellenséges állások bombázása fedezékből. Így a gárdisták sebezhetősége csökken, túlélőképessége nő. Indirekt tűzmódja miatt nem kimondottan alkalmas erősebb célpontok és tankok ellen.
A ritkább Griffon mozsár jóval nagyobb robbanótöltet lő, mint hordozható társa, és kiválóan alkalmas bunkerek kilövésére, ha a megfelelő ostrom lövedéket használja. Általában egy Chimera alvázára szerelik a mobilitás miatt.


Ólomköpők

Rohamgépágyú (Assault Cannon)

Hatcsövű, öntöltő fegyver, melyet csak néhány jármű illetve nehézgyalogság használ a W40k univerzumában. Hatékonysága vitathatatlan tömeges gyalogság és könnyebb járművek ellen, de a fegyver tömege miatt stabil platformokra vagy járművekre kell helyezni.
Összehasonlítva más Birodalmi nehézfegyverekkel, jóval kevesebb egység használhatja.
Az Űrgárdistáknál általánosan a Dreadnoughtok és a Land Speeder Tornadok fegyvere. A Land Raider Crusader fő fegyverzete is egy ikerkapcsolt rohamgépágyú, mely a jármű tetejére van szerelve. A harmadik kiadású Blood Angels kódexben bemutatkozó Baal Predator is ilyen ikerkapcsolt rohamgépágyút használ fő fegyverként a tornyában. A W40k harmadik kiadásáig a Birodalmi Gárda Sentineljei is felszerelhetők voltak ezzel a fegyverrel. Ezutántól már csak az Űrgárdisták használják.
A járművek mellett csupán néhány gyalogsági egység használ ilyen fegyvert. A rohamgépágyú hosszabb, de kevésbé nehéz változatát az Űrgárdista Terminátorok is használják.
Habár a rohamgépágyú lőtávja jóval kisebb, mint a nehéz sorozatvető vagy a gépágyú (Autocannon) lőtávja, elképesztő tűzgyorsasága mintegy átvágja magát a legtöbb célponton, percenként többezer lövedékkel árasztva azt el. Közepes és rövid lőtávra hihetetlenül hatékony, páncélozott gyalogság és könnyebb járművek ellen is, míg a nehéz sorozatvető a könnyebb gyalogság ellen alkalmas, a gépágyú pedig kisebb tűzgyorsasággal bír. A rohamgépágyú az elit Terminátor csapatok lényegét jelenti, vagyis a frontvonal mögé teleportálva és tüzet nyitva terrort és rettegést zúdítani az ellenségre. A játék korábbi verzióiban a rohamgépágyú egy szeszélyes fegyver volt, mely hajlamos volt a beragadásra, vagy egyszerűen fel is robbanhatott. A harmadik kiadásban már csökkent a beragadás veszélye (1/216), és a negyedik kiadásból már ki is vették az elakadás szabályt, és egy ún. szaggató (rending) szabályt is kapott. Ez a fegyver fejlesztése miatt elképzelhető, csakúgy, mint a kombi-sorozavetőből roham sorozatvetővé alakulásnál láthattuk.
A rohamgépágyút a Marauder bombázó Destroyer változata is alkalmazza.

Gépágyú (Autocannon)
Míg a géppisztolyok (autopistol) és rohampuskák (autogun) hasonlóak a lézerváltozataikhoz, addig a gépágyú teljesen eltér a hasonló nagyságú lézeres változattól. Ezek gyorstüzelő nehézfegyverek, melyeket nehézgyalogság, illetve könnyebb járművek ellen terveztek, és leginkább a Birodalmi Gárda nehézfegyveres csapatai használják, megbízhatóságának és rugalmasságának köszönhetően. A nehéz sorozatvetőnél nagyobb átütő erővel bír, a rohamgépágyúnál messzebbre hord, viszont kisebb a tűzgyorsasága.

Rohampuska (Autogun)
Szilárd lőszert tüzelő automata fegyver, mely a meghajtáshoz különböző módokat alkalmaz, mint például összenyomott gázokat. Hüvely nélküli lőszert alkalmaznak. A Birodalmi Gárdán belül népszerű fegyver, mert a lézerpuskához hasonló kaliber, azonban azzal ellentétben képes vérző sebet okozni, melyre a lézerpuska nem képes. Ezen felül hangja és működésének látványa hasznos az orkok ellen.
Egészen a 32. évezredig a Birodalmi Gárda standard fegyvere.

Géppisztoly (Autopistol)
A rohampuska működési elvén alapuló pisztoly méretű kézifegyver. Hasonló lőszert tüzel, mint a rohampuska, melyet rövid sorozatban képes kilőni.

Exitus pisztoly (Exitus Pistol)
A Vindicare orgyilkos oldalfegyvere, mely akkor hasznos, ha vissza kell vonulnia, miután Exitus puskájával kivégezte célpontját. Nagyerejű, lőszert tüzelő fegyver.

Nehézgéppuska (Heavy Stubber)
Régi tervezésű fegyver (külsőleg hasonlít az M2HB géppuskára), amely elterjedt és megbízható. Nagy tűzgyorsasága kis átütőerővel párosul. Gyengén fejlett világokra ideális támogató fegyver, különösen ott, ahol nincs meg a lehetőség a lézertechnológia alkalmazására.
Gyakran Birodalmi járművek kiegészítő fegyvere, mely közelkörzeti védelmet nyújt, ha a roham sorozatvető valamiért nem áll rendelkezésre. Viszonylag gyenge páncélátütő képességgel rendelkezik, mert egyszerűen csak nagy kaliberű golyókat tüzel, de sokkal jobb a lőtávja, mint a roham sorozatvetőnek, ezért gyakran még a jobban felszerelt seregekben is megtalálható.
Az „Elveszettek és átkozottak” (Lost and the Damned) légiója is gyakran elég jól felszerelt ahhoz, hogy akár ilyen fegyvereket is alkalmazzon.

Kaszáló gépágyú (Reaper Autocannon)
A gépágyú kisebb lőtávolságú és ikerkapcsolt változata, melyet az Űrgárdista Terminátorok egészen a Horus Eretnekségig használtak. Ezután cserélték le a rohamgépágyúra, de a Káosz Terminátorok még mindig használják, illetve a Defilereken is megtalálható.

Szaggató puska (Ripper Gun)
Az Ogrynok felszerelése, mely egy nagy méretű sörétes puska. Kis lőtáv mellett egyszerre több lövést ad le, hogy harcban az átlag Ogryn amúgy igen rossz célzóképességét kompenzálja. A roham előtt durrantanak bele vele az ellenségbe. Direkt olyan robosztusra építik őket, hogy akár bunkóként is használhatók. Gyakran van rajtuk szaggató fűrész is. Ez az egyetlen fegyver, melyet az Ogrynok is képesek használni, mivel a méreteik és ezzel egyenesen arányos butaságuk folytán a hagyományos fegyvereket egyszerűen széttörik ellenfeleik fején.

Sörétes puska (Shotgun)

Ugyanolyan öreg fegyver, mint a nehézgéppuska, és szilárd lőszert tüzel, mely apró sörétekre robban, nagy területen hatva. A legtöbb gárdista a duplacsövű változatát részesíti előnyben, és megbízhatósága az elysiai desszantcsapatok fő fegyverévé teszi, ezt részesítve előnyben a lézerpuskával szemben, ha ellenséges területre dobják őket. Az Adeptus Arbites szintén használja a fegyvert rendfenntartásra, és kifejlesztette hozzá a különleges „kivégző” (Executioner) lőszert.
Általánosan használják az alvilágban is, a bolyvárosok törvénytelen világában, aholis a legváltozatosabb lőszertípusokat használják hozzá, mint például a megnövelt stophatású, a sorozatvető jellegű és gyújtó lövedékek.
A Birodalmi Haditengerészet is sörétes fegyvereket használ átszállási akciókban, vagy még gyakrabban a lázadások elfojtására. Emellett az Űrgárdista Felderítők (Scout) is alkalmazzák küldetéseik során.


Mesterlövész puskák (Sniper rifles)
Léteznek olyanok, melyek szilárd lőszert használnak, de a hasonló szilárd lőszert tüzelő fegyverekkel egyetemben nehezebbek is. Nagy előnye a könnyebb sugárfegyverekkel szemben, hogy míg a sugár könnyen észlelhető, addig a szilárd lövedék nem.

Exitus puska (Exitus Rifle)
Kizárólag a Vindicare orgyilkos fegyvere, mely lényegében egy módosított mesterlövész puska. Viszont ez már speciális lőszereket is tüzelhet:
pajzs-törő (Shield Breaker): átviszi a páncélt
turbo-átütő (Turbo-penetrator): több sebet is okoz a célpontnak, és hatásos járművek ellen is
pokoltűz (Hellfire): könnyebben okoz sebet

Tűvető (Needler)
A tűpuska és tűpisztoly csendes és halálos fegyverek, melyek lézerenergiát és mérgezett tűket egyaránt használnak. A fegyver egy lézerpuskáéhoz hasonlatos sugarat lő ki, majd pár milliszekundummal később egy tű követi. A lézer átolvasztja a páncélt, melyen keresztül a tű könnyedén az áldozat testébe hatol, és megöli a célpontot. Ez egy nagyon értékes fegyver, amely különleges lőszert és törődést igényel, többet, mint a lézeres mesterlövészpuska, ezért inkább különleges egységek felszerelése.

Gránátok (Grenades)


Gránátvető (Grenade Launcher)
Repesz és páncéltörő gránátok kilövésére alkalmas fegyver. A gránátok kevésbé erősek, mint a rakéták, de mozgás közb
Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.