Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Az űrgárdista páncélok története
 
Az űrgárdisták, és páncéljuk kezdeti fejlődése a Föld elszigetelődése során következett be, mely a Birodalom felemelkedését előzte meg, és melyet a Viszály Korának is neveznek.
A Viszály Kora körülbelül a huszonhatodiktól a harmincadik évezredig tartott. Ez alatt az idő alatt az múlt galaktikus emberbirodalma összeomlott, és több ezer helyi civilizációvá formálódott, melyek egyetlen nap, vagy egy kisebb csoport csillag köré szerveződtek.
Az emberi világok elszakadása a káoszisten Slaanesh megerősödése idején történt, amely az eldák Bukását is okozta. Slaanesh megerősödése hatalmas zavarokat keltett a hiperűr elemi szerkezetében, hiperviharok néven ismert jelenségeket létrehozva. A viharok a hiperűri utazásokat kiszámíthatatlanná, veszélyessé tették, vagyis gyakorlatilag lehetetlenné. A hiperűri utazás képessége nélkül, bármilyen, a közelebbi bolygóknál vagy naprendszereknél távolabbi utazás célszerűtlenné vált, a hagyományos meghajtással utazáshoz szükséges idő miatt. Így az emberiség világai majdnem ötezer évre el lettek választva egymástól
A Viszály Kora alatt a Föld, és a Terrai naprendszer bolygói képtelenek voltak kommunikálni más emberi világokkal, de kapcsolatokat tartottak fenn egymás között. Az idő nagy része alatt a Föld kormánya uralkodott a rendszer felett, míg máskor a Mars és a Hold voltak meghatározó szerepűek. Sokszor háborúztak egymással is. A huszonnyolcadik évezred során a földi kormány teljesen összeomlott, és több tucat egymással háborúzó csoportra oszlott, és két és félezer folyamatos hadakozással töltött év múltán az egyszer kiforrott civilizációból nem sok maradt. A bolygó csatatérré változott, melyen techno-barbár hadurak, és harcos hordáik küzdöttek. Ez a föld népének ideje volt: egy időszak, melyet brutális urak irányítottak, mint Ursh Kalagannja, Tang Kardinális, és a leghírhedtebb, a félig zseni, fékig őrült Narthan Dume, a. Csendes-óceáni Birodalom Zsarnoka. Ez ellen a technobabár környezet ellen születtek az első űrgárdisták, a Császár vezetésével, ahogy ma ismerjük, és velük együtt született meg az első űrgárdista páncél.

Alap Űrgárdista Páncél : Mark 1

Ezt a páncéltípust a földet uraló technobarbárok viselték. Mikor a Császát megkezdte földi küldetését, kísérete ugyanúgy volt felszerelve és felfegyverezve, mint a többi hadúr. Az első űrgárdisták alkották a kíséretet, és ugyanolyan páncéllal voltak ellátva, mint a többi harcos abban az időben. A villám szimbólumok a mellvérten a Császár személyes szimbólumai voltak, a birodalmi sas előtt, mely később a Birodalom egyetlen jelképévé vált. Ezek a szimbólumok adják a páncél megszokott nevét – Viharpáncél.
A Viharpáncél nem volt lezárt, és nem nyújtott védelmet eltérő légnyomás ellen, és létfenntartó berendezések sem voltak benne – mindezek szükségtelenek voltak, mikor a harc a Földre korlátozódott. Ez a páncél sokszor volt tetején tollas sisakkal díszítve, de ezek mindegyike helyi alapanyagokból készült, és voltak kirívó megoldások, egyéni külsőt adva. A páncél fő része egy megerősített mellvért volt, mely a mellkast és a karokat takarta. A mellkasi páncél alatt tekercselt energiakábelek látták el energiával a karokat, hatékonyan megnövelve viselőjének harci képességeit, akár három-négyszeresére. Ebben az időben a legtöbb harc közelharcból állt, melyben a harcosok előszeretettel estek egymásnak, nagy távú lőfegyverek használata helyett – a harcos mellkasának és karjainak ereje bírt a legfőbb fontossággal.
A harcoló lábai nem voltak energiával ellátva, de szegecselt, térdig érő lemez védte. A páncélozott csizmák és lábszárvédők megszokottak voltak, habár nem az összes harcosnál. A Viharpáncélos harcosok egy háti egységet viseltek, mely ellátta energiával a páncélt – súlyának nagy részét a hűtőberendezés adta, mely az energiaegységet védte a túlhevüléstől.
Mark 1-es páncéllal ellátott harcosok a Császát összes földi háborúja során harcoltak, valamint a Marson és a Holdon, amiknek Föld típusú atmoszférájuk van. A Mark 1-es páncél ritka mostanság, kizárólag néhány szertartásos egység használja.

„Keresztes” Űrgárista páncél: Mark 2

Amint a Terrai rendszer biztonságossá vált, és az újjáépítés folyamata stabilizálódott, a galaktikus küldetés elkezdődhetett. Még mielőtt a Viszály Kora, és a hiperűri viharok véget értek volna, a Császár előkészületeket tett a Nagy Keresztes Hadjárathoz. A tervek részér képezte az űrgárdisták újra felszerelését egy új, korszerű csatapáncélzattal. Az újonnan elfoglalt Mars a fejlett technológiájával az fegyverzet fejlesztésének központjává vált. Új típusú páncélokat gyártottak nagy számban a marsi gyárakban, az Adeptus Mechanicus, az -uralkodó techpapok osztályának, akik a páncél ügyeit intézték a Császár helyett - irányítása alatt. Ez lehetővé tette az űrgárdista alakulatoknak az újra felszerelést.
Az új típusú páncél a Keresztes páncél volt, mely hamarosan Mark 2-es páncélként vált ismertté. A páncél teljesen zárt volt, és létfenntartó, és így alkalmassá vált idegen világokon, és mélyűrben való küzdelemre. Fel volt osztva tagolt, abroncsszerű lemezekre a könnyű mozgás érdekében, melyek már a lábakat és épp úgy takarták, mint a mellkast. A ráadás kábelek, melyek a láb működtetéséhez voltak szükségesek, kívül helyezkedtek el, míg a mellkasi vezetékek páncélozva voltak. Az öregebb páncélokon az energiakábeleket szándékosan kívül helyezték el, a páncél hűtését segítve, de a Mark 2-es hatékonyabb hűtőrendszere ezt szükségtelenné tette.
A háti egység megtartotta a régi formáját, de hatékonyabb volt, és tartalmazta az extra felszereléseket, melyek ellátták a létfenntartó, légkeringető, folyadékpótló, és különféle automatikus orvosi funkciókat, amelyek a későbbi űrgárdista páncélokban is megmaradtak alapfunkcióként.
A sisak is el lett látva a marsi műhelyekben kifejlesztett automatikus érzékelőkkel. Ezek külső szenzorokat tartalmaztak, melyek látás- és hallásszigeteltséget biztosítottak a külső környezettől – gyakorlatilag szemekként és fülekként működve. Az ilyen módon begyűjtött információkat egy gépi agy dolgozta fel, és egyenesen a viselő elméjébe küldte, egy idegrendszeri csatlakozó segítségével. Ennek az eredménye a viselő számára az lett, hogy normálisan látott és hallott, de ezen felül képes volt infravörös, és ultraviola tartományban látni, valamint szélesebb hangfrekvenciákat hallani. A viselő képes volt felerősíteni azt a képet vagy hangot, melyet akart. Amennyiben vakító fény, vagy süketítő erejű hang érte, a számítógép biztonsági szelepként működött, és lecsökkentette az ingert, megóvva az űrgárdistát a sérüléstől.
Ezt a páncélt a Nagy Keresztes Hadjárat során használták. Sokak szerint ez volt a leghatékonyabb űrgárdista páncél, habár egymást átfedő lemezei nehezen javíthatóak voltak. A páncél jelenlegi példányai, megjavítva és megfelelően karbantartva, kis számban még mindig használatban vannak sok űrgárdista káptalannál.

„Vas” Űrgárdista páncél: Mark 3

A Mark 3 páncélváltozat a intergalaktikus háborúk idejére vezethető vissza, melyet a Császár erői és a galaktikus maghoz közeli világok lakói között folyt, melyek között rengeteg Zömik otthonvilág is volt, közülük nem mindegyik örült, hogy galaktikus újrahódítás céljai legyenek. A Mark 3-as páncél soha nem szándékozott a Mark 2-es helyébe lépni, hanem egy újabb nehézpáncél típust képviselt, alagútrendszeri, és hajófedélzeti harcokhoz. A korai csaták magas veszteségei jelezték az igényt erre a páncéltípusra. A Mark 3-as számottevő hangsúlyt fektetett az elülső védelemre, amíg a hátsó páncélzat ennek kompenzálására meg lett könnyítve. Ez a páncél akkor bizonyult a legjobbnak, mikor a fedezék minimális volt, és a harc a szemtől-szembeni támadáson múlt.
A páncél maga egy erősen módosított Mark 2-es, rögzített páncéllemezek hozzáadásával a testen és a végtagokon, valamint egy új, erősen páncélozott sisakon. A sisak lejtős lemezei el szándékoztak téríteni a lövéseket balra és jobbra, és ezek inspirálták a Mark 4 és 6 sisakok kivitelét. Egyetlen űrgárdista káptalant sem láttak el kizárólag ezzel a típussal, de még mindig rengeteg káptalan használja a Mark 3-as páncélt behatolási és alagútharcászati célokra. Mialatt a Mark 3-as egy sikeres megoldás volt egy speciális esetre, túl ormótlan volt mindennapi használatra. Ez a legdurvább kinézetű űrgárdista páncél mind közül, és néha szertartásos őrök viselik. A Mark 3-ast néha „Vasöltözet”-nek, vagy Armorum Ferrumnak is hívják, emlékeztetve hatalmas erejére.

„Maximus” űrgárdista páncél: Mark 4

A Nagy Keresztes Hadjárat körülbelül 200 évig tartott, és befejeztével politikai megszilárdulás következett be. Az űrgárdisták messzi földeken szétszóródtak, sokan helyőrségekben szolgáltak, hadjáratok helyett, valamint számuk is lecsökkent, új szerepüknek hála. A korábbi felszerelések gyorsan elkoptak, közöttük a Mark 2 és 3, amit a Marson készítettek. Míg néhány káptalan helyi forrásokra építkezve folytatta a gyártást, az Adeptus Mechanicus marsi gyáróriásait egy újabb változat gyártására állították át. Ez volt a Mark 4-es, vagy Birodalmi Maximus páncélzat.
A fő változás a rögzített páncéllemezek széttagolásának megszüntetése volt, előnyben részesítve a merev ízületeket melyeket eredetileg a Mark 3-ashoz lettek kifejlesztve. Ennek eredményeképp a korábbinál kevésbé mozgékony, de könnyebben gyártható, és karbantartható páncél lett.
Az újonnan meghódított világok felfedett technikai titkai lehetővé tették a marsiaknak egy sokkal hatékonyabb páncél kifejlesztését, emelve a végtermék minőségét, és ezzel együtt csökkentve a súlyát. Az energiakábelek megerősített védelme lehetővé tette biztonságos elhelyezésüket a páncél külső részén, amíg egy új anyag használatával a kábelek mérete és száma is lecsökkent.
A sisak teljesen új típusú volt, formáját a Mark 3-as csúcsos eleje inspirálta. A korábbi páncéltípusokon a sisak rögzített volt, benne a viselő feje szabadon mozoghatott. A Mark 4-esen és a későbbi változatokon a sisak nem volt rögzítve, hanem a viselő fejével együtt mozgott. Ez a könnyítés jelzi a készítők megnövekedett tapasztalatát a idegcsatlakozó berendezések tekintetében, és az új nyersanyagok használatát, amelyek elárasztották a marsi műhelyeket a Nagy Keresztes Hadjárat után. A Mark 4-es páncél a végső, legjobb űrgárdista páncéltípusnak lett tervezve, a legjobb védelmet adva szélsőséges körülmények közt. A marsi gyárak teljesen átálltak a termelésére, és rengeteg űrgárdista hadtest részben vagy egészben újra fel lett szerelve.

„Eretnekség” űrgárdista páncél: Mark 5

A Mark 4-es általános kibocsátása csak felénél tartott, amikor kitört a Hórusz Eretnekség. Ez az egész programot bizonytalanságba taszította. Rengeteg nemrég felszerelt káptalan fordult a Birodalom ellen, amíg rengeteg hűséges káptalan erőltette a régebbi változatok használatát, így jelentős volt a zavar. Az űrgárdista páncélok, név szerint a technikusi és műszerészi, erősen fel lettek használva az új páncél elkészítéséhez. Rengetegen képtelenek voltak megfelelően karbantartani, és egyedül lemásolni, ahogy eredetileg szándékoztak.
Mivel a Mark 4-es újnak számított, ezért senki nem számított az óriási alkatrészigényre, így a páncélok hamar használhatatlanná váltak egy-egy kisebb sérülés után. Kiderült, hogy az újonnan használt, speciális anyagok nem voltak elérhetőek helyileg. A problémát csak fokozta a káptalan csatatérről csatatérre történő mozgása. A birodalmi csapatok hamar kénytelenek voltak visszavonulni, és egy új típusú páncél szó szerint éjszakai műszakban lett kifejlesztve. Ez volt a Mark 5-ös, vagy Eretnekség páncélzat.
A Mark 5 annyi Mark 4 alkatrészt használt fel, amennyit csak lehetett. Ezekből nagy készletek álltak rendelkezésre, és az űrgárdista Műszerészek képzettek voltak a használatukban. Amint az új alapanyagok, melyeket a Mark 4-eshez használtak, elfogytak, szükségessé vált a régebbi dolgok használata. A Mark 4 könnyebb mellkasi-, láb- és karkábelezése öregebb, nehezebb kábelekre lett kicserélve, jobban hozzáférhető anyagokból. Emellett a kábelek kívülre kerültek, mert túl nagyok voltak az új típusú mellkasi páncél alá. Ez bebizonyított egy gyenge pontot a tervben, ami mindenféle improvizált mellkaspáncélhoz vezetett különféle szerelékekből.
A Mark 5 kitűnő tulajdonsága a hatalmas páncéllemezek voltak. Ez egy próbálkozás volt, a Mark 4-es mintájú lemezek helyettesítésére, mikor rosszabb alapanyagokat használtak, a jobbak hiányában. Egy extra bőrpáncél lett elhelyezve a páncél körül, molekuláris kötőszegecseket használva.
Érezhető volt a megnövelt tömeg, különösen egy újabb mellkasi páncél hozzáadásakor. Ez az energiaegység nagyobb megterheléséhez vezetett. Végeredményben a viselő vagy feltekerte az energiakibocsátást, és elviselhetetlen meleggel kellett számolnia, vagy hagyta az energiaegységet úgy, ahogy van, és elfogadta az alacsonyabb energiaszintet.
A sisak a Halálosztó vértezet fejlesztési programjából lett átvéve, az észlelő sisakok egy korai változata, ugyanolyan automatikus érzékelő berendezésekkel ellátva, mint a korai Halálosztó páncélok. Valami összefércelt félmunkaként, a Mark 5-ösök nagyon változatosak voltak. Ahol Mark 4 sisakok, páncéllemezek, és kábelek elérhetőek voltak, gyakran azokat használták.
Bár undorodtak a kedvezőtlen eredetétől, a Mark 5-ös rendkívül tartósnak bizonyult, és emellett egyaránt fontos volt, hogy könnyű volt előállítani és karbantartani. Hatalmas mennyiségeket szállítottak az űrgárdista káptalanokhoz az Eretnekség alatt, közöttük azoknak is, akik később átálltak Hórusz oldalára. Ahogy Hórusz saját utánpótlási helyzete megromlott, a Mark 5-ös vérteket az elesett ellenfeleitől szedte el, és saját csapatai használták. Az Eretnekség után a legtöbb Mark 5-ös elromlott, vagy szét lett szedve alkatrésznek. Néhány káptalan birtokolja csupán a konstrukció egy-egy darabját, talán mert el akarják felejteni az Eretnekség sötét napjait. Renegát rendházak még mindig fel lehetnek szerelve ilyen vértekkel.

Mark 6 űrgárdista páncélzat

Amikor a Mark 4-es gyártása leállt, munkálatokat kezdtek egy hosszú távú fejlesztési programon, a Mark 4-es egy tartósabb darabra cserélésén. A Mark 5-ös, vagy Corvus páncél mindig is ideiglenes kivitelnek készült. A fegyverfejlesztő műhelyek a Marson kísérletezni kezdtek az új és a régi technológia keverésével, az új anyagokat tartósabbá téve, ahol csak lehetett.
Az eredményként kapott páncélzatok jelentős tulajdonsága a kettős technológiájú áramkörök egyesítése volt. Ez lehetővé tette a ritka vagy bonyolult funkciók ideiglenes cseréjét, vagy javítását, közönséges, vagy nagyon egyszerű technológia használatával. Habár a fejlesztés még nem volt kész, rohamtempóban gyártani kezdték, amint Hórusz csapatai elérték a terrai naprendszert. Gyorsan felszerelt űrgárdista káptalanok viselték az új típusú Mark 6-os páncélzatot, mialatt a fejlesztőműhelyek szét lettek szerelve, és felkészültek a Földre településre. A marsi hadjárat alatt Hórusz seregei rendszeresen lerohanták a gyárakat az űrgárdista páncélért, és hamar megkezdték az új vértek gyártását saját használatukra. A többit gyorsan szétosztották a többi hadtest között a galaxisban, így az új páncéltípus hamar széles körben elterjedt.
A Mark 6-os előnyös tulajdonsága volt a viszonylag tiszta kinézet, a főkábelek páncéllemezek alá helyezésével. A külső mellkasi és karkábelek és automatikusan el lettek választva a fő rendszertől sérülés esetén – eképpen kiküszöbölve a hibát, és megoldva a Mark 5-ös problémáját. A sisak a Mark 4-es javított változata volt, egy új típus helyett, habár egy új típus fejlesztés alatt volt, és Mark 7-esen lett használva. A bal vállpáncél megtartotta azt a szerkesztési módot, amit a korai Mark 5-ös, ugyanazon okokból. Ahol a nyersanyagkészletek szűkösek voltak, a jobb oldal kellett hogy erősebben védve legyen, így hát a bal oldal könnyen kicserélhető volt kissé kevésbé hatékony páncéllemezekkel. A költségek ilyenfajta csökkentése erősen szükséges volt abban az időben. Később a szegecselt váll-lemez egybeforrt a terrai hadjárattal és az űrgárdisták végső hősiességével, így tradicionális emblémává vált manapság.

Mark 7 űrgárdista páncél

Mikor a Mars végső csatája folyt, a Birodalom, tudomásul véve, hogy a bolygó el fog esni, majdnem kétszeresére emelte a termelést a Földön. A páncélfejlesztők csapatait gyorsan, nagy számban áthozták a Marsról, hogy folytathassák munkájukat, és egyesítsék utolsó munkájukat egy új páncéltípusban. Ahogy Hórusz csapatai végleg eltörölték az ellenállást a Marson, az új Mark 7-es páncélok kezdtek eljutni a Földön és a Holdon lévő űrgárdistákhoz. A Mark 7-es jelenti a kiteljesedését annak a programnak, mely a Mark 6-osnál csak félig volt kész. Viszont a Mark 6-os ugyanolyan hatékonynak bizonyult, emiatt sok káptalan inkább a régi típust használta, ahelyett, hogy a Mark 7-esekre állt volna át.
A fő újítás a Mark 7-esen az újonnan kivitelezett mellkasi lemez volt, amely a mellkasi és karkábeleket védte. Ez a sas-egységgel rendelkezik, és erről kapta a páncél hétköznapi nevét - Armoorum Impetor, vagy Sas páncélzat. A másik fő különbség a szegecselt váll-lemez elhagyása volt, és az új sisak egy régi, a Mark 4-esen használttal helyettesítése. Előrelépések történtek a térdizületi mozgatóegységben, bár ezek már be voltak építve rengeteg kései Mark 6-os páncélba. Nem túlzás tehát azt állítani, hogy a Mark 7 a Mark 6 végső kifejlését jelenti, és a két páncél jól kiegészíti egymást. Az egyik alkatrészei használhatóak a másikhoz, például a Mark 7-es sisak illeszkedik a Mark 7-esre, és vice versa.

„Kóbor” úrgárdista páncél: Mark 8

Az Eretnekség óta az űrgárdisták csupán egy újabb típusát alkották meg a páncéloknak. A Mark 8-as, vagy Kóbor vértezet erősen a Mark 7-es tervein alapul. Eléggé hasonló a Mark 7-eshez, kivéve a mellkasi páncélt. Ez kissé nehezebb a régebbi típusnál, és védi az összes energiakábelt. Tartalmaz emellett egy „gallért”, amely takarja sisakkábeleket, és védi a légszűrőket. Ezektől a kisebb módosításoktól eltekintve a Mark 8 nagyon hasonlóan néz ki, és működik, mint a Mark 7. Mialatt sok űrgárdista káptalan fel van szerelve a Mark 8-assal, a használata csekély. A káptalanok inkább a régebbi, megbízhatóbb Mark 6 és 7 páncélokat használják.
Káptalan variánsok
A hét alaptípusa az űrgárdista páncéloknak a Hórusz Eretnekség előtt, és alatt lett kifejlesztve Minden típus gyártása során sokféle változtatásokat építettek beléjük, a csatatéri tapasztalatok fényében. Így még a megegyező alaptípusok esetén is vannak különbségek, de ez legtöbbször nem stílusbeli változás, csak a nyersanyagok elérhetősége volt korlátozott.
Az Eretnekség lezárulása után a Birodalom nagy része megváltozott, közöttük az űrgárdista káptalanok száma, és szervezettsége. Míg addig csak húsz káptalan létezett, ezután az eretnekség utáni óriási haderők sok kisebb káptalanra oszlottak. Az újonnan alapított káptalanok mindenféle rendelkezésre álló páncéllal el lettek látva. A legtöbb páncél Mark 6 vagy 7 volt, de előfordultak régebbiek is.
Azóta minden káptalan saját maga irányítja felszerelésének előállítását. Azt azonban túlzás lenne állítani, hogy minden káptalan minden ellátmányt saját magának termelné. Néhány káptalan kereskedik másik káptalanokkal, vagy helyi üzemeket bíznak meg a termeléssel. Ez különösen akkor jellemző, ha a káptalanok kormányozzák az adott világot, amelyen élnek – amennyiben a bolygót hatékonyan irányítják, és a megfelelő nyersanyag-utánpótlás biztosított. Más űrgárdista káptalanokat az Adeptus Mechanicuson keresztül szerelnek fel.

Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre