Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Hírek

 

 

Háború kovácsolás a négyzeten. Nem hazudtak a Relic-es srácok, amikor azt ígérték, hogy a Dawn of War...

Warhammer 40K: Dawn of War 2 - Előzetes

A negyvenegyedik millenium öldöklő háborújának újabb fejezetében a Vérhollók ostoba orkok, beképzelt eldák és undorító tiranidák testnedvekkel borított maradványaival szennyezik a környezetet.

Van valami megkapó a Warhammer 40K végtelenül kegyetlen és brutális univerzumában. Egy vakhittel, xenophobiával, vérrel és halállal átitatott világba merülhetünk alá, ahol naponta áldozzák milliók életüket azért, mert egy emberinek már nem is nevezhető császárt követnek, mondanak le mindenről a nagyobb jó érdekében, ölnek és halnak, csak, mert ez van a vérükben, máshoz pedig nem értenek. Epikus, talán ez a legmegfelelőbb kifejezés rá.

Hajnalodik

Bár korábban is találkoztunk Warhammer 40K feldolgozásokkal körökre osztott stratégia, FPS és más stílusú alkotások képében, de az eddigi legnagyobb sikert a négy évvel ezelőtt született Dawn of War aratta. A Vérhollók kalandja főleg multiban bizonyult emlékezetesnek, mivel a kampány túlzottan rövidre és kissé fantáziátlanra sikeredett. A kiegészítőkben - főként az utolsó kettőben - sem javult a helyzet e éren. A Relic Entertainment úgy döntött, ezen változtatva egy profin megírt és jól tálalt történettel állnak elő, amit ismételten a Vérhollók köré fűznek fel. Maga a játékmenet is ennek érdekében tolódott a sokkal megfontoltabb megközelítést igénylő taktikai irányba. Biztos vagyok benne, hogy az első rész számos rajongója hördült fel emiatt csalódottan, jómagam azonban örömmel fogadtam. Jóval nagyobb kihívást jelent maroknyi űrgárdistánkkal végigverekedni magunkat az ellenfelek során, mint amikor szinte korlátlan utánpótlással rendelkezünk, és nem hogy egy-egy „ember" elvesztése, de még egy egész szakaszé sem számít semmit.

Így válik a hadjárat személyes küldetéssé, megismerjük a kezünk alá rendelt hősöket, megtanuljuk őket szeretni, ellenségeiket gyűlölni, a végén pedig habzó szájjal követelünk halált minden hitetlen számára. A Vérhollók egyenesen a túlélésért küzdenek, az általuk védelmezett Aurélia szektor egyre erősödő idegen nyomás alatt áll, erősítésre nem számíthatnak, kevesen is vannak, és a legtöbb űrgárdista még csiszolatlan
gyémánt és szinte harcot sem látott. Davian Thule kapitány bukásra lenne ítélve, hacsak a játékos nem fordít a dolgok menetén.
Az első résszel ellentétben az egyszemélyes hadjárat során nem lesz lehetőségünk bázis kiépítésére és csak ritkán kapunk utánpótlást. Legfeljebb öt-hat szakasz áll majd irányításunk alatt, akiket egyedi fegyverzettel és páncélzattal láthatunk el. Mellékküldetések teljesítésével, olykor pedig komolyabb ellenfelek legyőzésével jutunk jobb holmihoz. A mellékküldetéseket illetően pedig sokszor kényszerülünk választani két vagy több feladat közül, mivel megesik, hogy egyszerre fut be két segélyhívás, és a rendelkezésre álló rövid idő alatt csak az egyikre lesz módunk reagálni.




A háború esszenciája

Semmit sem érne a fedezékek kihasználására építkező harcmodor, és az ebből a célból újraírt M.I. sem, ha a fejlesztők nem pakoltak volna a játék alá egy használható grafikus motort. A Company of Heroes-ban már bizonyított Essence 2.0 már akkor is remekül festett monitorunkon, időközben pedig még pofásabbra sminkelték. A részletesebb textúrák és a látványos részecske effektek értelemszerűen együtt járnak a sorozat életében még új motorral, de még ennél is fontosabb a fizika törvényeinek hitelesebb alkalmazása. A természetes és mesterséges fedezékek, épületek - talpasaink maguktól megkeresik a legközelebbit - megfelelő kaliberű fegyverrel, gránátokkal ízzé-porrá szedhetőek, a lángszóró számára pedig eleve nem jelentenek akadályt.
A kampány során három helyszínen - mintegy 20 órányi játékidőt tartalmazó küldetésekre osztva - kell majd helyt állnunk. A 32 milliárd alattvalónak otthont adó Meridian a szektor központja, gyakorlatilag egy kontinensnyi városokkal „benőtt" planéta. Űrgárdistáinknak nem csak tiranida betörésekkel, ork csempészekkel, elda ármánykodókkal kell megküzdeniük, hanem a magyarországit is megszégyenítő bürokráciával. Typhon Primaris egy, a technológia sötét korából származó maradványokkal teleszórt dzsungelbolygó. A szabadon kószáló ork törzsek ellenére emberi kutatóállomások és katonai kiképzőtáborok találhatóak elszórtan a bolygó felszínén. No és a minden lében kanál eldákról sem szabad megfeledkeznünk. Harmadikként pedig a Tatooine-ra emlékeztető Calderist érdemes megemlíteni. Itt főként orkokkal akasztunk majd tengelyt, de hát egy kisebb Waagh nem jelenthet akadályt néhány űrgárdistának.

Ha a tiranida visszaharap

Tény, hogy hosszabb-rövidebb ideig el lehet szórakozni az M.I. jelentette kihívásokkal is, de az igazán élvezetes csatákat egy vagy több másik játékos ellen vívhatjuk. Tisztában vannak ezzel a Relic szakemberei is, így a korábbinál bevallottan hangsúlyosabb szingli kampány mellett a többszereplős játékmódokat sem hanyagolták el teljesen.
A jelenleg érvényben lévő tervek szerint - a február végi megjelenésig kevés esély van a változásra - mindössze két játékmódot kapnak a multis csatározások szerelmesei. Az úgynevezett Annihillation során a feladat nem más, mint a z ellenfél állásainak felőrlése, bázisainak lerombolása. A másik a Dawn of War első része illetve a Company of Heroes óta már ismerősnek mondható területfoglalós móka. Építkezünk, megpróbáljuk megszerezni és megtartani az erőforrásokat, és konstans háborút vívunk a győzelemhez szükséges command pontok - szám szerint három - megszerzéséért. Ez a játékmód egy macskabajusznyival agresszívabb játékstílust, állandó expanziót igényel, s ebből fakadóan talán izgalmasabb is, mint oldschool testvére.





Egységeink fejlődése külsőleg is szemmel követhető, így már egyetlen pillantással felmérhetjük, hogy egy szedett-vedett bagázzsal, vagy tapasztalt veteránokkal hozott össze a végzet.
Elmaradhatatlan kellékei a többszereplős csatározásoknak a frakciók hősei. Oldalanként három (támadó, támogató, specialista) karakter közül választhatunk, s mivel a legerősebb két-, négy-, vagy többlábú egyénekről van szó, nyugodtan lehet rájuk építeni taktikánkat.
Mindösszesen 5, azaz öt multiplayer térképet kapunk, amelyek közül hármat hat, míg a fennmaradó kettőt két játékos számára találták ki. A kreatív egyének számára bizonyára rossz hír lehet, hogy egyelőre nem tervezik moddolhatóvá tenni a Dawn of War 2-t. Igaz, hogy a megjelenés után majd kiadnak egy pályaszerkesztőt.


Ebből is látható, hogy a Relic Entertainment gárdája ezúttal a szingli hadjáratra és a történetre feküdt rá, elvégre az volt az előd és a kiegészítők leggyengébben muzsikáló és legtöbbet kritizált pontja. Ugyanakkor hosszabb távon, a letölthető tartalmak és az erőteljesen propagált online játékmódok révén méretes multiplayer közösséget remélnek kiépíteni.


Túlzottan nagy meglepetésekre persze nem kell számítani. Aki ismeri a Warhammer 40K univerzumot, vagy játszott az első résszel, nem érheti túl sok meglepetés. Az univerzumban található ellenséges lények nagy részével már találkozhattunk, egyedül a tyranidák jelentenek majd újdonságot. A Relic persze hülye lenne minden új egységről lerántani a leplet idő előtt. Az orkok maradtak olyan amilyenek voltak, az eldák misztikusabbak mint valaha, a tyranidák pedig gusztustalanok, és egy kicsit az alienre hajaznak. Az epizodikus formában érkező második epizód azonban ettől még iszonyat nagy játék lesz, szerintem nyugodtan megbízhatunk a Relic programozóiban. Igaz, első körben csak a Space Marines csapattal tolhatjuk a single kampányt, de multiban biztosan megleshetjük a többi népet is, és a következő részekben pedig nyilván egy kis történetet is kapunk az idegen fajokhoz járó kampánnyal.

 

A Dawn of War 2 fejlesztői követik a Blizzard példáját, szétvagdalják exkluzív folytatásukat epizodikus megjelenésekké.

A Dawn of War 2 nyüstölésével több, mint húszórányi játékidőt áldozhatunk fel elektronikus oltárunk előtt, jelentette ki a folytatáson gőzerővel munkálkodó Relic fejlesztőstúdió. Megjelenése pillanatában mindössze egyetlen játszható frakcióval csillapíthatjuk éhségünket, kampánymódban kizárólag a Space Marines frakcióval garázdálkodhatunk. A jövő év második negyedévében debütáló PC exkluzív valósidejű stratégiában feltételezhetően később hozzányúlhatunk a további fajokhoz, különféle expanziók hathatós közreműködésével, igaz, ennek alátámasztásáról hivatalos megerősítés nem érkezett, de Jeff Lydell szavaiból epizodikus megjelenéseket hallhattunk ki. Hasonló szisztémával utoljára a Blizzard örvendeztette meg StarCraft II rajongóit, mint ismeretes a Terranok, Zergek és Protossok történetét felgöngyölítő hadjáratokat szétvagdalva kapjuk kézhez. Jeff Lydell producer és csapara nem véletlenül döntött úgy, hogy követik a Blizzard stratégiáját, elmondásuk szerint ezzel a megoldással jóval több időt fordíthatnak egy-egy hadjáratra.

 

A másolásvédelem problematikája örök kérdés, ami megnehezíti a fejlesztő, a kiadó és legvégül a felhasználó életét is.

Chavalier, 2008. december 15., 11:42
Ugyanakkor sokan vélik úgy, hogy megkerülhetetlen, és valamilyen védelemre szükség van, elvégre nem azért ölnek milliókat és elképesztő mennyiségű munkaórát a különböző projektekbe, hogy aztán ne lássanak cserébe egy fillért sem. A pék sem ingyen osztogatja a kenyeret.
A kalózkodás, mint jelenség az eddigi tapasztalatok alapján a manapság divatosnak mondható DRM-megoldásokkal (netes aktiválás, korlátozott számú gépre lehet feltelepíteni, stb.) leküzdhetetlennek tűnik. A becsületes felhasználók életét viszont indokolatlanul nehezítik ezek, még akkor is, ha csak egy részük panaszkodik komolyabb problémákról.

Talán felcsillant az isteni szikra, talán más oka van, de egyre többen vélik úgy kiadói és fejlesztői oldalról is, hogy nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás. Míg a Ubisoft-ot a Price of Persia kapcsán a kíváncsiság, és egyfajta hazugságvizsgálat lehetősége hajtja, addig a THQ tulajdonában álló Relic Entertainment a játékosok miatt tervez kevésbé drasztikus másolásvédelmi eljárást alkalmazni.
Valamilyen online regisztrációra, aktiválásra számítanunk kell majd a Dawn of War 2 telepítésekor, de a telepítések számát eszükben sincs korlátozni. Azt szeretnék, hogy a játékosok élvezzék a játékot, nyugodtan játszhassanak barátaikkal, és hogy az eredetvizsgálat ne járjon semmiféle kellemetlenséggel.


Jeff Lydell producer úgy gondolja, azzal, hogy okot adnak rá, hogy online legyenek a játékosok (multiplayer, letölthető tartalmak, stb.) azt érik el, hogy többek gondolkodnak el egy eredeti példány beszerzésén.

 

A hihetetlen módon bejövős Warhammer: Dawn of War második részében is a Blood Ravens csapat játssza majd a főszerepet - alapban legalábbis biztosan. Az első részhez megjelent rengeteg kiegészítő segítségével már jónéhány más fajjal játszhattunk, de az igazi tökös legények azért csak az űrgárdisták (szerintem). A lényeg, hogy a második rész - bár elég nagy változásokat hoz majd a játékmenet terén, és néhány új ellenfél is felbukkan - még mindig ezeket a legényeket helyezi a fókuszba. Az egyszemélyes kampány során csak őket irányíthatjuk, és az előző résszel ellentétben itt nem állnak majd rendelkezésre számolatlanul a csatatestvérek. Ez amúgy teljesen logikus húzás, hiszen aki egy kicsit is ismeri a könyveket például, az tudja: ritka és különösképpen nagy csapás az, ha akár egyetlen űrgárdista is elhullik a csatamezőn. Persze azért néhányan majd biztosan otthagyják a fogukat - főleg ha bénázunk - de így legalább majd jobban vigyázunk rájuk. Az alant látható kis videócska bemutatja nekünk a szakaszokat és azok parancsnokait, és újfent meg kell állapítanom, hogy ezt a játékot én akarom, nagyon, most!

 



Kérdés: Benne lesz a Birodalmi Gárda a DOW2-ben?
Válasz: Mindenre van esély

K: Lesznek olyan védelmező küldetések, ahol egy települést kell védeni a hullámokban érkező nidáktól vagy orkoktól?
V: Igen, természetesen lesznek olyan küldetések, ahol az ellenség hullámait kell visszaverni. Lesz Öld meg!(~assassinate) Keresd meg és pusztítsd el!(~search & destroy) és védelmező küldetések(~defend missions), így hát széles skálája lesz a a játékosoknak felkínálva.

K: Lesz többféle befejezés, vagy minden út Rómába vezet? (szóval, hogy bármilyen sorrendben csinálhatod a küldetéseket, de ugyanaz lesz a vége)?
V: Két fajta lehetséges befejezés lesz. Vagy megmented a rendszert vagy nem, de az egész kampány úgy lett felépítve, hogy sokszor lehessen újrajátszani. Sok fajta képpen lehet boldogulni a történetben, és valószínű, hogy elsőre nem tudod az összes cselekményszálat végigjátszani.

K: Az egyjátékos történetmódban be tudjuk-e fejezni az Octavius rendszeri háborút és lesz e hatásunk a világ történetére?
V: A Dawn of War és a Dark Crusade történetszálait belefonjuk a DOW 2 be és minden egyes Blood Raven történet ad a közös történethez. Ki tudja, akár valamelyik népszerűbb karakter is visszatérhet.

K: A tyranidák elfoglalnak több bolygót is a játék során ( valószínű az eldák és orkok is ezt teszik majd) ,ha a játékos nem foglalkozik velük?
V: Igen, így fognak tenni. A Nidák aggresszíven bolygókat fognak foglalni és ha nem figyelsz rájuk akár több bolygó felett is átveszik az uralmat.

K: A spóraaknák elpusztíthatóak lesznek -e sima tűz által? És ha így van, akkor milyen fenyegetést fognak jelenteni azokra az Űrgárdistákra akik nincsenek éppen mással elfoglalva? Követik az ellenséget vagy csak véletlenszerűen lebegnek?
V: Igen, el lehet pusztítani őket normál fegyverekkel. És igen, követik az ellenséget, és igencsak veszélyt fognak jelenteni az Űrgárdistákra is.

K: Tényleg annyira kemények a nidák, mint a bemutatóban?
V: Keményebbek :D !

K: A „fagy” és a „tűz” fegyvereket kicseréltétek-e valami kicsit történethűbb névre , miután a Warhammer társadalom egyként kiáltott fel erre?
V: A tűz és a fagy fegyverek csak névlegesek voltak, mert abban az időben még nem volt időnk kiépíteni a névbesorolásokat. Megcsináltuk a végső listát, melyet a Games Workshop is elfogadott és így már sokkal történethűbb lesz.

 

 

 

 

Nidák

A valós idejű stratégiai játékok növekednek, változnak és túlfejlődnek az átlagos és megszokott nyersanyag gyűjtéses, parasztokkal épületépítős és sok sok kis játékkatonát termelős alapklisén. A vancouveri Relic Entertainment , már jó pár éve, elősegíti, hogy az RTS továbbfejlődjön egy gyorsabb iramú, akció dús játékká, melyek a földhöz vágnak, mint például a 2004-es Warhammer 40k - Dawn of War és a 2006-os Company of Heroes. Most, a csapat a következő lépésre készül - egy folytatásra mely egy teljesen új szerkezetű egyjátékos történet móddal, fokozott közelharccal és a ma teljesen újonnan bejelentett - a Warhammer 40,000 világában fellelhető leghalálosabb fenyegetéssel- a Tyranidákkal.



Na kicsoda? A legszörnyűbb idegenek az űrből csatlakoznak a DOW univerzumhoz.

Azok akik nem ismernél a Tyranidákat, a nidák egy rejtélyes faj, melynek úgy tűnik nincs más szándéka, mint hogy minden életet kioltson a galaxisban. Ezek a lények sok méretben és alakban jelennek meg , egészen kis lárvaszerű formáktól kezdve, melyek hullámokban rohanják meg az ellenséget, a sokkal alattomosabb formákig, melyek mérgeket lőnek rád a távolból vagy lecsapnak rád a földből előugorván. A játékban először csak körülbelül a 3. harmadnál,azaz a vége felé, fog velük a játékos találkozni. Jonny Ebbert, a Relic látványtervezője, szerint az Essence motort továbbfejlesztették a Company of Heroes óta, és most arra használják fel, hogy a Tyranidák „kaptártudatát” szimulálja.

A kisebb Tyranida csoportok lerohanhatnak, akár a rovarok, míg a fejlettebb járőröket már egy pszichikusan fejlett Kaptárzsarnok vezethet, mely a kisebb lényeket egy hatalmasabb közös intelligenciához kötheti . Mindkét viselkedésforma a fentebb említett módon bontakozhat ki és a spóra aknákkal együtt – melyek élő, lebegő bombák kik érintkezéskor robbannak - egy oly ellenséget alkotnak mely egyszerre fenyegető és lassú vagy döbbenetesen gyors.

A bemutató melyet láttunk , az egyik egyjátékos küldetésben volt található, egy új környezetben, melyet még nem láttunk.: a mocsaras környezet. Hajlongó fák, mély árnyékok és kavargó köd jellemzi, mely kiemeli a motor fénykezelő képességeit. Azokon a területeken melyeken a Nidák támadása már folyamatban van, már fellelhetőek az első nyomai a Tyranida terraformálásnak. A Warhammer 40,000 történtek szerint, ezek az idegenek hajlamosak rá, hogy megfertőzzenek bármely élővilágot a légkörbe eresztett mérgező spórákkal, mely végül megváltoztatja mind a flórát mind a faunát. A fertőzés kezdeti szakaszában találkozhatsz egy maroknyi lebegő spóraaknával; később hatalmas fogazott csápok emelkednek ki a talajból spóra kilövők mellett melyek a spóraaknákat ágyúgolyóként lövelli magukból ki; végül a legmélyebb fázisban találkozhatsz tenyészőfészkekkel, hol a talaj maga egy lüktető, élő forrása a végtelennek tűnő tyranida rajnak.



Egyes tyranidáknak pszi kapcsolata van a kaptártudattal. Öld meg a Zsarnokot és megszakad az összeköttetés

A küldetésben, egy kis osztag bátor Űrgárdista érkezik, hogy megtalálja az ellenszerét egy méregnek, mely az egyik áldozatul esett őrmesternek kell. Mint más küldetésekben is, itt is voltak stratégiai pontok, melyeket elfoglalva , kipótolhattad a veszteségeidet. Ebben az esetben nem csak fontos pont volt, amit elfoglalva különböző bónuszokat kaptál, hanem a történet szempontjából is fontos – egy mérgező medence volt, ahonnan lehetett mintát venni a sérült őrmester gyógyítása szempontjából, sőt a későbbiekben további kutatások után, fegyverbónuszt is ad nidák ellen.

A küldetésben , a méregmedencét keresvén, először gauntok rohantak le, alacsony szintű tyranidák, melyeknek oly képességük van, mely gyökeresen megváltoztatja a DOW játékrendszerét : Képesek átugrani a fedezéket. A tyranidáknak vannak spóraaknáik, melyek elsöprő erejűek, így már figyelni kell, hogy osztagjaink milyen alakzatban mennek, de még lazán szét is kell szórni őket. Ám mivel számos Tyranida egységnek, mint például a gauntnak, félelmetes sebességbeli előnye van, így vigyázni kell nehogy az osztagjaidat lerohanja és különválassza egy egy szökdelő horda nida. A magasabb szintű nidáknak más alattomos képessége lesz, minthogy a képernyőn való gyors haladás a felszín alatt, vagy akár a kisebb lények irányítása, melyeket egy zöld izzásról lehet felismerni, amelyet az irányító Zsarnok ad ki magából. Ezekben az esetekben, egy bölcs parancsnok megpróbálja elkülöníteni a Zsarnokot és megölni, mint például a mesterlövész képességgel. A megmaradt lények a pánik és zavar állapotába kerülnek eme esemény bekövetkeztével. Ebben az állapotban vagy elmenekülnek vagy megtámadják egymást és könnyű célpontot nyújtanak egy légköri bombázásnak vagy egy jól elhelyezett gránátnak.

Miután a méregmedence biztonságba lett helyezve, osztagaink egy új küldetést fogadhatnak el. Eme küldetésekben 5 tyranida tenyészfészket kell elpusztítani a dzsungel legfertőzöttebb részén. Miután végigharcoltuk magunkat a dzsungelen és kiirtottuk az 5. fészket is, egy Kaptárzsarnok rohanta meg csapatainkat. Eme hatalmas, nyálkás tyranida megtizedelte a csapatainkat, mígnem meg nem érkezett az utolsó erősítés. Ez az elesett Űrgárdista őrmester volt, kinek a testét és elméjét részben meg tudták menteni a megszerzett méregpéldányból, ki most egy dreadnaughtban volt, egy magas szintű lépegetőben. A félelmetes közelharci erejének hála, éppen hogy sikerrel záródik a küldetés. Eme végső erősítés egy történet elemként is szolgál, és Ebbert szerint a játék tele lesz story elemekkel. És mivelhogy a küldetésedet, hogy megmentsd a galaxist a Nida inváziótól, olyan sorrendben végzed ahogy akarod, ezeket az elemeket a játék elején, közepén vagy végén élheted át, attól függően, hogy melyik utat választod.



Most, hogy az univerzum legnagyobb fenyegetése gyökeret vert, a háború elcsúful

Now that the alien is out of the bag, we can't wait to see more of the role of the tyranids in Dawn of War II. The new faction's exceptional mobility make the sequel's already-intriguing environmental gameplay much deeper, and seeing one of the most terrifying enemies of the Space Marines finally take center stage in a modern Warhammer 40,000 game should be a thrill for any fan of the original source material. Dawn of War II has already promised to deliver a unique, role-playing-game-like single-player campaign, plus a host of new gameplay options built around cover mechanics and destructible terrain. And this time around, the tyranids will join the fray. The sequel is scheduled for release in early 2009; stay tuned to GameSpot for more updates.

 

 

2008 as E3 előbemutatója a Dawn of War2 nek


Charles Onyett től

2008. 07. 10

(IGN-es cikk lett fordítva, beterelték őket egy terembe, és játszottak kicsit előttük, ebből szűrte le tapasztalatait a srác - a ford.)

Mielőtt a részletekbe merülnénk, adnék egy kis áttekintést. Abból, amit idáig tudunk, az Orkok és az Űrgárdisták fognak szerepelni a játékban. Mindegyiknek meglesz a saját kampánya melyeket akár kooperatívan is végig, lehet majd játszani. Az egyjátékos mód egy kötetlen küldetések sorozata, legalábbis az Űrgárdisták oldaláról, melyben a játékos bolygóról bolygóra ugrál egy űrhajóban, segélyhívásokra reagálván és csatákban részt véve, hogy a galaktikus fenyegetést megszüntessék.

A küldetések kiválasztása hatással lesz a kampány menetére, hisz egy küldetés végrehajtása kizárhatja a másikat. Ahogy egy bolygót vagy területet elfoglaljuk, ugyanúgy ellentámadásokra is lehet számítani. Egy átfogó térképről, melyet nem láthattunk, felügyelheted majd a területeidet, láthatod ,mely ellenségek hol támadnak, és kiválaszthatod majd mely területeket védesz meg és melyeket támadsz.

Ebben a demoban , négy osztaggal lehetett játszani, melyeket egy-egy egyedien elnevezett Őrmester vezetett és melyeknek mind különleges szerepe volt. Mielőtt a küldetés színhelyére lépnél, kapsz egy betöltő képernyőt, ahol fegyvereket, páncélt, felszerelést cserélhetsz és eloszthatod az őrmesterek közt a tulajdonság pontokat. Tulajdonság pontokat szintlépésenként kapnak az Őrmesterek, melyet az ellenségek leöléséből vagy küldetések teljesítéséért járó tapasztalati pontokból kapnak. Abba a kategóriába adhatsz pontokat (távolsági támadások, egészség, közelharc), amire az adott egységet specializálni akarod. Miután megadott pontot adtál az adott kategóriába, az egység különleges képességekhez juthat.

Például, ha pár pontot teszünk az egészségre, akkor megkapod a Gúnyolás (Taunt) képességet, melyekkel a szakaszvezető a sérült vagy gyengébb egységekről magához tudja vonzani az ellenséget. Ha a távolsági harcba adsz pár pontot, akkor az összpontosított tűz képességet kaphatod meg, mely ideglenesen megnöveli a lőtávolságot, mely egyértelműen jól jöhet a mesterlövészpuskával felszerelt egységeknek. Sok más képesség is volt még, melyeknél nem láttuk mire jó, de egyértelmű hogy a szakaszvezetőid a játék során egyre hasznosabbak és erősebbek lesznek, mivelhogy egyre jobb képességeket, fegyvereket és felszerelést szednek össze.

Míg a fegyvereknek és páncélzatoknak sok különböző mellékhatása is lesz a sebzés és védelem növelése mellett, addig a felszerelések lehetővé teszik az osztagok számára egy halom különleges képesség elsütését. Például, egy Orbitális jelzőkészülék, felelős a képeken látott orbitális robbanásért, mely egy felszerelésként hozzáadható tárgy. Küldetésenként egyszer lehet majd használni, de drámai mértékben befolyásolhatja a csata végkimenetelét, eltörölvén ellenséget és környezeti tárgyakat. További felszerelés, amit láttunk a páncélátütő mesterlövész töltények voltak (melyek megölnek szinte egy lövéssel a fedezék mögül egy ellenséget) , frag gránátok, melta bombák a gépek felrobbantására és életerőcsomagok.



Meg kell jegyeznünk, hogy nem igazán vannak gyógyító egységek a játékban ; helyette az egység gyógyulást egészségügyi csomagokkal látták el, melyeket küldetésenként párszor lehet használni. A küldetések alatt leölt ellenségek időnként elejtenek, fegyverek és tárgyak mellett, egészségügyi csomag feltöltőket és extra mesterlövész töltényeket. A küldetés végével automatikusan feltöltődnek a tárgyak.

A többi RTS-től elszakadván, itt nem lesz bázisépítés az egyjátékos kampányban, vagy legalábbis nem láttuk idáig. Mielőtt egy bevetésre elindulnál, kiválasztod mely egységeket akarod vinni és ennyi. A szakaszvezetők megérkeznek a csatatérre két kisebb egységgel a szakaszukban és alapvetően velük kell boldogulnod.

A csata folyamán, csak úgy mint a COH-ban, használatba kell majd venni fedezéket. A csatatér változatos eszközei, úgymint homokzsákok, betonfalak, sövények és más növényvilág áll majd rendelkezésre, hogy tompítsák az ellenség tüzét. Ugyancsak, mint a COH- ban , úgy tűnik ugyanaz az ikon van a fedezék minősítése szempontjából az egér mellett. Még ha nem is irányítod éppen az egységeidet, ha tűz alá kerülnek máris fedezéket fognak keresni, és ha túlerővel szembesülnek, akkor a „nehéz tűz alatti” módba kerülnek .
Ezt kiegyensúlyozván, lehetőség van a menekülésre, melyet egy nagy felkiáltójel jelöl a fejük felett.

Relic úgy alkotja meg a játékot, hogy a jól beásott ellenséget is ki lehessen füstölni. Ezt a környezet teljes lerombolhatóságával érik el. A gránátok a fedezéket és az épületek darabjait is szétrombolják. A hátrakétás egységek fel tudnak ugrani a levegőbe és visszaérkezésükkor fellökik az egységeket, sőt a fedezéket is lerombolhatják. Úgy tűnik ezeket a hátrakétás egységeket különböző távolságokra is lehet használni. Lehet fedezékről fedezékre ugrálni velük, vagy hosszabb távokat vagy esetleg csak „ugrálni” velük, hogy az ellenséget feldöntsék. Habár ez kicsit túl erősnek tűnhet, lehetőség van ezeket a hátrakétás egységeket röptükben lelőni, ha koncentrált tűzzel találkoznak.

A látószög nagy szerepet fog játszani a játékban, hisz az épület mögött levő ellenség az egységeidet nem fogja látni.




Természetesen nem minden csata fog a te javadra alakulni, és sokszor fognak a kisebb egységek vagy a vezérek elhullani a túlerővel szemben. Mivel nincs bázis, ezért Relic különböző módszereket talált ki, amivel a csapásmérő erőidet erejük teljében tudod tartani..
Elsőnek emeljük ki azt, hogy a szakaszvezetők nem tudnak igazán meghalni, csak cselekvés képtelenné lesznek téve. Ha egy másik szakaszvezetőt odamozgatunk hozzá , a földön fekvőt újból talpra lehet állítani. A kisebb csapattagok azonban meghalnak. Kétféleképpen lehet őket pótolni: küldetésenként egyszer használatos drop pod jeladóval, vagy egy Szentély (Shrine) meglátogatásával.

Mi a Szentély? Nos ez Relic új stratégiai pontjai a Dawn of War 2 ben. Ezek a szentélyek komoly védelem alatt fognak állni, minthogy komoly értékkel rendelkeznek ezek a helyek. Ha megkockáztatod a korlátozott létszámú csapatoddal, hogy elfoglald eme pontot, jutalmad az elhullott csapattagok feltámasztása lesz. Ugyancsak ad majd valami galaxist átfogó állandó bonuszt, olyasvalamit, amit Relic nem akart kifejteni. Annyit árultak el róla, hogy az összes csapatra fog hatni és az ellen majd megpróbálja visszafoglalni ezeket.

A küldetésben, mely egy esős dzsungelszerű környezetben játszódik, a fő cél egy Ork hadúr megölése. A rejtekhelyét elérvén a játék egy rövid átvezetőt mutat, ahol a Hadúr kigúnyolja csapatainkat, és kezdődik is a csata. A hatalmas ork mellé özönlenek a kisebbek a képernyő teteje felöl. A jelenet inkább hájaz egy Diablo II jelenetre, mint egy RTS re. A hadúrnak még életerő csíkja is van a képernyő tetején és speciális támadásai, mintegy lökéshullámszerű támadása vagy egy , a földet is felszaggató hosszú robbanó támadás. A megoldás a leölésére, hogy csapatainkat a lökéshullámaitól távol tartjuk, ugyancsak távol maradunk a közelharci támadásaitól , egy másik csapat meg folyamatosan tűz alatt tartja az hömpölygő ork csürhét.
Amikor végre kileheli a lelkét, elejt egy fegyvert, melynek „kék” a besorolása.



És sajnos csak ennyit láthattunk. Továbbra is tonnányi kérdés áll fenn, főleg a többjátékos üzemmóddal kapcsolatban. Például, eme korlátozott létszámú csapatokkal való játékon lesz e a hangsúly, vagy lesznek e hagyományosabb , bázis építő részek? Mely más fajok lesznek játszhatóak? Mennyire fogják az egyjátékos módban megszerzett tárgyak befolyásolni a többjátékos módot? Milyen többjátékos kiszolgálót fog használni? Hány különböző egység van benne és ezek hogy lesznek a játékba ültetve?

-link-











Háború kovácsolás a négyzeten.

Nem hazudtak a Relic-es srácok, amikor azt ígérték, hogy a Dawn of War második része valóban forradalmi újításokat fog hozni a pécés RTS frontra. Kedvenc Warhammer játékunk folytatása a hangsúlyt ezúttal nem az építkezés / fejlődés folyamatára, hanem a harcok kivitelezésére, a taktikára helyezi. Az előző részben megszokott nagy volumenű ütközeteket felejtsük el: A DoW kettőben maximum 5-6 squadunk lesz, és a legtöbb fajnál a squadokba tartozó katonák száma is csökkentve lett az elődhöz képest. Ebből egyenesen következik, hogy a manőverezés és a map "uralása" még fontosabb szerepet élvez, mint az első Dawn of War esetében. Default játékmódban a DoW kettőben 500-500 foglalás-ponttal kezdenek a felek - értelemszerűen aki hamarabb eléri a nullát, az veszít. Az ellenfél pontjait úgy tudjuk csökkenteni, ha a pálya három kulcspontjából legalább kettőt birtoklunk. Ez a rendelkezésünkre álló maréknyi squaddal igencsak nehéz és összetett feladat, főleg ha gépeket is szándékozunk gyártani - ugyanis most már a masinák nem tartoznak külön kategóriába, hanem a gyalogosainkal azonos 100 pontos cap limitet fogyasztják. A taktikai mozgások megkönnyítése érdekében az építkezést az energiát nyerő építmények felhúzására, illetve bázisunk (3 tieren keresztüli) fejlesztésére korlátozták a fejlesztők. Játékstílusunkat nagyban befolyásolja a map elején választott commander is - mind a négy faj (Space Marines, Orcs, Eldar, Tyranid) 3 ilyen hero közül választhat. Ezeket nagyjából a harcos - gyógyító - építkező/support kategóriákba lehet besorolni. Minden commanderhez különböző skillek, illetve lehetséges fegyver-armor-attack upgradek tartoznak, melyek tier fejlődéssel értelem szerűen tovább bővülnek. Hőseink egyes szinten jóval gyengébbek, mint az első Dawn of War esetében, de négyes-ötös szintre érve már nagyon komoly dolgokat lehet velük művelni. Nem csak a commanderjeink upgradejei lettek ezúttal bő lére eresztve, hanem a squadoké is. Egyes fejlettebb squadokat akár 4-5 dologgal upgradelhetünk (tábornok, gránát, extra fegyver, extra védelem, stb), nagyban befolyásolva ezzel specializálódásukat.

Micro over Macro!

A Dawn of War 2-ben az ellenfél kifürkészése kiemelt szerepet kap, mivel csekély számú squadból, és az eddiginél arányaiban kevesebb "nyersanyagból" kell ütőképes válasz-kombinációt alkotnunk. A győzelemhez vezető út nagyjából még mindig ötven százalékban a megfelelő hero+egységek+upgrade kombináció kiválasztásán múlik - lehet ugyan fatális hibát véteni ilyen téren, de ha nem vérprofi az ellenfelünk esetleg még lehet időnk korrigálni egy-egy rossz lépést. [Egy tanács csak így zárójelben: a kezdő "scout"-egységek érthető okokból jóval erősebbek lettek, vegyük meg nekik a fegyver-upgradet és használjuk őket, mert megéri!] A másik legfontosabb elem ezúttal - amire mindenképpen ügyelnünk kell a győzelem érdekében - az ellenfél bekerítése és a győzelmi pontoktól való elzárása. Egyes mapokon ez nehezebb mint másokon, de általában ha egy útra le tudjuk redukálni az ellenfél kitörési lehetőségeit, akkor már nyert ügyünk van. A támadó útvonalak lefogásában a repülő-jumpoló squadok, valamint a knockbackel rendelkező egységek is óriási segítséget nyújtanak. Előbbiek sokat erősödtek a második részre, valóban nagy zavart kelt egy távolsági támadó squad soraiba érkező jumpolás. Bár fedezéket az előző részben is használhattunk (igaz, még csak gödröket), ezúttal ezeknek is fontosabb szerep jut. Kapunk bevehető épületeket, és ezúttal szinte minden tereptárgy mögé be tudnak bújni a gyalogos katonáink - igencsak megnehezítve ezzel az ellenfél dolgát. Az egyetlen igazi counter-attack a bebunkerezés ellen a fedezék gépekkel való "lebontása" (persze, ha van lehetőségünk meg is kerülhetjük :P) - ha ezt nem tesszük meg a legerősebb tankunkat is simán szétsz*pathatja egy fedezékből tüzelő mezei rakétás squad.

Gépigény?

Nem kell félni. Az én közepes konfigomon (x2 6000+, 2gb ddr2, Radeon 4830) 1680x1050-ben ULTRA-HIGH beállításokkal 3v3-as ütközetnél is reccenés nélkül futott a játék.

Első blikkre...

Tetszik. Nagyon tetszik. Vérbeli új-generációs taktikai játék a Warhammer világában. Nagyon nagy lesz a learning-curve, ha valóban magas szinten el akarjuk sajátítani a Dawn of War második részét trükkjeit. Újra kell tanulni az egész játékot. Még több dologra, és sokkal nagyobb pontossággal kell figyelnünk, mint eddig. Ez persze csak elősegíti a játék pro-gamer körökben való elterjedését, ami szintén pozitívum. Én biztosan előrendelem a DoW kettőt, találkozzunk a harcmezőn!

 
Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre