Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
A Birodalmi Gárda járművei

Jóllehet a játékban a Birodalmi Gárda nem rendelkezik olyan fejlett járművekkel, mint az Impérium olyan más elit erői mint mondjuk az Inkvizíció, mégis nekik van a legtöbb fajta löveg és páncélozott jármű.

A Birodalmi Gárda járművei

Jóllehet a játékban a Birodalmi Gárda nem rendelkezik olyan fejlett járművekkel, mint az Impérium olyan más elit erői mint mondjuk az Inkvizíció, mégis nekik van a legtöbb fajta löveg és páncélozott jármű.
Küllemüket tekintve a Kiméra (Chimera) és a Leman Russ lánctalpas járművek az első és második világháború valamint a köztes időszak tankjaira hasonlítanak. Görgőik szabadon futnak (de a megfelelő felszereléssel eltakarhatók), nincs látható felfüggesztési rendszer, és számos egymástól független fegyver található rajtuk ágyútornyok és függesztési pontok formájában. Mindegyik fel van szerelve előrejelzővel (auspex – radarszerű eszköz). A Baneblade sokkal modernebb tervezést képvisel, a mostani modern tankokhoz hasonló felépítménnyel. Ettől függetlenül megőrzött néhány anakronizmust a több torony, függesztési pontok és a második vh.-s torony felépítés formájában. Szintén el van látva előrejelzővel. Több makettező elkészítette a maga variánsát, amelyekhez már készítettek felfüggesztési rendszert és eltávolították ezeket az ódon fegyverzet megoldásokat.
A Birodalmi Gárda tankjait komoly tüzérség támogatja, az aknavetőktől a többcsövű rakétaindítókig.
Ez a cikk átveszi a Birodalmi Gárda járműveinek megjelenését a Warhammer 40.000 és Epic játékokban, valamint egyéb publikációkban és videojátékokban.


Páncélozott harcjárművek

Baziliszkusz (Basilisk)

A W40k univerzumában a Birodalmi Gárda által legáltalánosabban használt tüzérségi tankok egyike. Megjelenésében hasonló a valós önjáró tarackokhoz, mely lényegében egy tüzérségi löveg egy másik Birodalmi jármű, a lecsupaszított Kiméra alvázán. Az egész játék egyik legnagyobb lőtávolságú fegyverét hordozza, a földrengető (earthshaker) ágyút. A standard Kiméra alvázat használja, de a szállítókapacitást és tornyot lecserélve a földrengetővel, egyedül a törzsbe szerelt nehéz sorozatvetőt (heavy bolter) és vezetőfülkét tartva meg.
A játékban a Baziliszkusz földrengetője általában úgy lő, mint egy bármely másik löveg, közvetlen irányzással és tüzeléssel a célpontra, mint bármely másik önjáró löveg. Azonban a fegyver tüzelhet indirekt módon is, hasonlóan a tarackokhoz. A játékban ez azt jelenti, hogy a földrengető a speciális ballisztikus (barrage) szabályt alkalmazza.
Lövedékei az erőteljes sivító hangról híresültek el, mely hang gyakran önmagában is elegendő az ellenség moráljának megtörésére. Azt is mondják, hogy a földrengető kezelői mind megsüketülnek. A Birodalmi Gárda többi tüzérségi eszközétől – Bombard, Griffon, Manticore – eltérően, a Baziliszkusz képes direkt és indirekt tüzelésre, mely némi védelmet nyújt az ellenséges járművek és gyalogság ellen. A Baziliszkuszt gyakran állítják a frontra egy tüzérségi üteg részeként.
A Baziliszkusz szerepel az Epic játékban is, mind önjáró lövegként, mind immobil fegyverplatformként.
A terepasztalos játékokon kívül a W40k-n alapuló videojátékokban is látható. A Final Liberation-ben a játékosnak ütegként Baziliszkusz-alakulatok irányítására volt lehetősége. A Dawn of War-ban a Birodalmi Gárda egyik járműve, mely a Winter Assault-ban mutatkozott be, mint az összes faj fegyverei közül az egyik legnagyobb lőtávolságú.

Bombard (Bombard)
Egy ostrom aknavető a Leman Russ alvázán. Eltekintve relatíve rövid lőtávolságától, az egyik legerősebb tüzérségi eszköz a Birodalmi Gárda kelléktárában. Az Epic-ben ez úgy jelenik meg, hogy a Bombard ellen nincs fedezék, ha erődített csapatok ellen használják. A korai Epic modellek és a Forge World modell a Leman Russ alvázon alapul.
Felhasználhatósága korlátozott a kis lőtávolság és direkt tűzmód hiánya miatt, elsődlegesen erődökben elbarikádozott csapatok ellen használható.
A Bombard eredet valószínűleg a második világháborús német Karl Mörser önjáró ágyúra vezethető vissza.

Kentaur (Centaur)
Könnyű jármű, mely gyalogság és lőszer szállítására alkalmas, valamint könnyű tüzérségi eszközök vontatására. Csak egy nehézgéppuskával (heavy stubber) van felszerelve, de képes nehézfegyveres csapatok és nehézaknavetők szállítására. Habár harcra nem a legalkalmasabb, népszerű a Death Korps of Krieg csapatain belül.
Erősen a második világháborús Bren járművön alapul.

Kiméra (Chimera)
A Birodalmi Gárda standard páncélozott szállítójárműve. Tornyában többféle nehézfegyvert hordozhat, például nehéz sorozatvetőt, nehézlángszórót (heavy flamer) és multilézert (multilaser), ennek leírása a harmadik kiadású Birodalmi Gárda kódexben van meg. Más fegyverek, úgymint a gépágyú (autocannon) felszerelése különleges forgeworld-ös szabályok és átalakító készletek segítségével oldható meg. Törzsébe építve ezen felül ihet magával nehéz sorozatvetőt, vagy nehézlángszórót. Ezen felül oldalt hat darab, a törzsébe épített lézerpuskát (lasgun) hordoz, melyet a szállított gyalogság kezel, hasonlóan egy modern csapatszállító járműhöz. Páncélozott szállító járműként 12 figurát hordozhat, habár a játékban az Űrgárdista Terminátorok és az Ogrynok kétszer akkora helyet foglalnak. Kétéltű tulajdonságokkal bír, vagyis partraszállási manőverekben is részt vehet.
Három variánsa létezik még, a Chimedon, Chimerax és Chimerro. A Chimedon a Kiméra tornya helyett egy csataágyút (battle cannon) hordoz, a Chimerax négy ikerkapcsolt gépágyút visz a tornyában. A Chimerro egy standard Kiméra, melyre a toronyra a multilézer mellé egy kutász-gyilkos rakétát (hunter-killer missile) szereltek.
A Kiméra alváza sok Birodalmi jármű alapja, példaként említhetjük a Baziliszkuszt és a Pokolkutyát (Hellhound).
A Dawn of War-ban mint a Birodalmi Gárda szállítójárműve jelenik meg.

Küklopsz (Cyclops)
Távirányítású, lánctalpas jármű, mely robbanóanyagot hordoz. Eléggé kicsi ahhoz, hogy a Kiméra utasterébe vagy egy Valkürbe (Valkyrie) irányítójával együtt beférjen. Használatakor kigördül a szállítójárműből és távirányítással kormányozzák a célhoz, majd felrobbantják. Valószínűleg a második világháborús német Goliath tank inspirálta.

Halálcsapás rakétaindító (Deathstrike Missile Launcher)
Interkontinentális távolságú támogató fegyver, mely gyakorlatilag egy platformra telepített Halálcsapás (Deathstrike) rakéta. A játékban egyszer használatos fegyver, és csak az Epic játékban van jelen.

Gorgon Páncélozott Rohamcsapatszállító (Gorgon Armored Assault Carrier)
Hatalmas szállító tank, melyet a Death Korps of Krieg alkalmaz. Hasonló a második világháború idején az amerikaiak által használt Higgins csónakhoz. Nagy, nyitott törzse összpontosítási körletként szolgál a szállított gyalogság számára. Nagy, páncélozott orrában lecsapható rámpa található. 50 ember (vagy egy teljes szakasz) szállítására képes, és csak könnyebb fegyverzettel látták el. A Higgins csónakhoz hasonlóan a vezető hátul helyezkedik el, egy emelt felépítményben. A vezető mellett található kettő darab ikerkapcsolt nehézgéppuska torony. Oldalsó függesztési pontokra felszerelhető még 4 aknavető, nehézlángszóró, nehézgéppuska vagy nehéz sorozatvető.

Griffon (Griffon)
Egy másik önjáró tüzérségi fegyver. Egy nehézaknavetőt hordoz a Kiméra utascellája helyén. Rövidebb hatótávolság és olcsóbb fenntarthatóság jellemzi, mint a többi Birodalmi tüzérségi eszközt, a Baziliszkuszt és a Manticore-t.
A Griffon a White Dwarf 189. számában mutatkozott be 1995-ben. A standard Birodalmi Gárda seregben a második kiadású W40k szabálykönyvtől szerepelt. A második kiadású Birodalmi kódex azonban egy sor járművet – köztük a Griffont is – megszüntetett. Az eredeti modellek még mindig elérhetőek és a Forge World-ön keresztül alternatív változat is rendelhető.
Az Epic-ben is benne van, aholis támogató egységként célja az ellenséges formáció puhítása támadás előtt.

Pokolkutya (Hellhound)
A Kiméra alvázán alapuló lángszórós tank. Fő fegyvere az inferno ágyú (inferno cannon) – korábbi verziókban „sárkánytűz vető” –, mely egy hatalmas lángszóró, ami lángoló prométiumot lövell ki nagy távolságra. Nagyon alkalmas közelkörzeti támogatásra (például a Birodalmi tankokat támadó ellenséges közelharci egységek ellen), és beásott egységek kifüstölésére. A törzsébe építve egy nehéz sorozatvető található.
A prométiumot két nagy tartályban tárolja a jármű hátulján, az utascella helyén. Emiatt nagyon sérülékeny. A játékban a Pokolkutya legénysége piromán, és a többi gárdista őrültnek is tartja őket, hogy egy ennyire veszélyes járműben harcolnak. Gyakran még meg is buherálják az inferno ágyút a nagyobb teljesítmény érdekében.
Néhány Pokolkutya verziónak vékonyabb toronypáncélja és nagyobb gáztartálya van. Ezek 2006-ban jelentek meg a Forge World-nél.
Az Epic-ben hasonlóképpen működnek a W40k-hoz, és főként beásott gyalogság kiűzésére alkalmasak, mely a fegyver azon képességéből adódik, hogy nincs ellen fedezékmentő.

Hydra (Hydra)
Szintén a Kimérán alapuló megoldás, mely egy önjáró légvédelmi fegyver. Négycsövű légvédelmi gépágyúja az automatikusan működő toronyban található. A Games Workshop csak az Epic játékhoz találta ki, de a Forge World aztán kiegészítő szabályokkal a W40k számára is elérhetővé tette. Valószínűleg a második világháborús német Wirbelwind önjáró légvédelmi ágyún alapul. Azonban a lánctalpa és a torony elhelyezése a német Gepard SPAAG-ra emlékeztet.

Hernyótalpas (Land Crawler)
Lényegében egy traktor vagy buldózer, mely egy többcélú munkagép. Gyakran mondják, hogy Arkhan Land felfedezései közül a legfontosabb; fontosabb, mint a Land Speeder és Land Raider. Univerzitása miatt akár katonai célra is alkalmas.
Változatai:
Brünhilda (Bruennhilde): Könnyű páncélozott csapatszállító, nehézgéppuskával ellátva. Frontvonalra nem kimondottan alkalmas, ezért főleg a Bolygóvédelmi Erők alkalmazzák
Siegfried: Felderítő tank, melyet az 500 éves Krieg-i polgárháború alatt fejlesztettek ki, az elveszett Őrszemek (Sentinel) pótlására, és még ma is megtalálható egyes ezredeknél. Az Őrszemhez hasonlóan főleg multilézerrel van felszerelve.

Leman Russ (Leman Russ)

A Leman Russ csatatank a Birodalmi Gárda legfontosabb tankja, melyet az Űrfarkasok (Space Wolves) rendház primarchája után neveztek el. Fő fegyverzete a csataágyú, melyet toronyban helyeztek el, illetve oldalsó felfüggesztéseken és a törzsbe építve nehézfegyverek (főleg nehéz sorozatvetők).
A legáltalánosabb tank a Birodalmi arzenálban, és több változata is épült. Méreteit tekintve viszonylag kicsi, és különböző írások tanulsága szerint kényelmetlen, szűk és hangos.
Küllemét tekintve a Leman Russ főként az első világháborús és a két nagy háború közötti tanktervezés jegyeit viseli: oldalsó fegyverek, romboid oldalprofil, és a görgők. Van hasonlóság a szovjet T-34/85 harckocsival is, illetve magasságát és kompakt profilját tekintve az M4 Shermanra emlékeztet.
Mind a W40k-ban, mind az Epic-ben megtalálható.
Változatai:
Romboló (Demolisher): az általános Romboló változat a rövid hatótávolságú, de pusztító erejű romboló ágyút hordozza. Városi harcban vagy front áttörésében alkalmazzák, ahol az ágyú leginkább kifejtheti hatását. Mind a W40k-ban, mind az Epic-ben szerepel.
Leigázó (Vanquisher): a ritka Leigázó típus nagy kaliberű, nagy lőtávolságú csataágyúval és koaxiális roham sorozatvetővel (storm bolter) van felszerelve. Nagy távolságú antitank szerepben alkalmazzák. Gyakran építenek bele egy nehézgéppuskát is. Megtalálható mind a W40k, mind az Epic játékban.
Hódító (Conqueror): Kis kaliberű csataágyút szereltek rá, mely mozgás közben is nagy pontossággal tüzel. Ezért remek gyalogsági támogató és roham jármű. Mind a W40k, mind az Epic játékban megtalálható.
Exterminator (Exterminator): Ikerkapcsolt gépágyúkat hordoz a tornyában, és nehéz sorozatvetőket az oldalsó függesztési pontokon. Ideális gyalogság elleni fegyver, és van némi légvédelmi kapacitása is, miközben gyorsabb is az alapváltozatnál. Általánosan használják parancsnoki járműként, egyedülálló fegyverrendszerei és védelmi kapacitása miatt. Mind a W40k-ban, mind az Epic-ben szerepel.
Kivégző (Executioner): A csataágyú helyett plazma rombolót hordoz. Ez egy hihetetlenül erős, de megbízhatatlan plazmafegyver, mely hajlamos a meghibásodásra és robbanásra. Mind a W40k-ban, mind az Epic-ben szerepel.
Megsemmisítő (Annihilator): ikerkapcsolt lézerágyú hordoz a tornyában, hasonlóan az Űrgárdista Megsemmisítő mintájú Ragadozó (Predator) tankhoz. Csak a W40k-ban van, és csak kísérleti szabályokkal.
Mars/Alfa típus (Mars/Alpha pattern): Ez nem a fegyverzetében tér el az alapváltozattól, hanem küllemében. Megnövelt belső terével parancsnoki tankként használják.
Pusztító (Destroyer): Majdnem teljesen különbözik az alapváltozattól. Nincs toronyba épített fegyvere, ehelyett egy a törzsbe épített masszív lézerágyút hordoz, mely járművek ellen hatásos, és erőteljes hasonlóságot mutat a második világháborús német tankrombolókkal, mint amilyen a Jagdtiger is volt. Nincsenek pontvédelmi fegyverei, ezért inkább az álcázásban és a precíziós, távolsági tűzben jeleskedik. Alkalmazásának remek leírása olvasható Dan Abnett „Honour Guard” című könyvében.
Mennydörgő (Thunderer): A Pusztító tankvadász altípusa, lényegében egy fejlesztett ostromtank. A Pusztító antitank lézere egy nagyon összetett és nehezen javítható fegyver. A legénység gyakran cseréli le romboló (demolisher) ágyúra, ha meghibásodik. Ez egy rögtönzött ostromtankot eredményez, mely megjelenésében hasonló az Űrgárdisták Bosszúálló (Vindicator) típusú tankjához.

Manticore (Manticore)
Rakétatüzérség, mely lényegében egy Kiméra vázára szerelt Vihar Sas (Storm Eagle) rakétaindító. A különböző feladatokhoz különböző robbanófejek használhatók. Tűzgyorsasága a Baziliszkuszénak a fele, és nem képes direkt tüzelni célpontjára, de egy egyszerű sortüze kétszer olyan erős, mint amazé, és nagyobb lőtávval is bír. Használható önjáró légvédelmi lövegként is, ekkor légvédelmi rakétákat indít.
A Manticore hasonló a hidegháborús korszak német Wiesel 2 LeFlaSys indítójához.

Medúza (Medusa)
A Baziliszkuszhoz hasonló önjáró löveg, melyet szintén a Kiméra alvázára építettek, de nagyobb kaliberrel és rövidebb csőhosszal. Inkább rohamlöveg, mint nagy lőtávolságú tüzérség, ostromokhoz általánosan használják.
A Medúzának is több változata létezik, és erős hasonlóságot mutat a második világháborús szovjet SU-14 önjáró löveggel.
Az Armageddon típusú Medúza pedig a német SdKfz 138/1 Grille I/II-re hasonlít a páncélozott ágyúállásával.

Ragnarök (Ragnarok)
Hasonlóan a Siegfried-hez a Ragnarök is a Krieg-i lázadás okán jött létre. Alkalmazásának elve a nagy számok törvényén alapul. Egyszerűbb és könnyebb mint a Leman Russ, fegyverzete egy csataágyú, és egy nehézgéppuska pár. Gyakran ostrom ezredek alkalmazzák, mint például a Baran Siegemasters; az ő és a Vostroyan terminológiában Mk. I Mobile Bunker az elnevezése.
Az Epic-es Ragnarök nagyban hasonlít a második világháborús szovjet KV-2 tankra.

Szalamandra (Salamander)
Szintén Kimérán alapuló megoldás, mely egy nyitott, könnyen páncélozott felderítő jármű, egyetlen gépágyúval felfegyverezve. A Szalamandra parancsnoki változata egy nehézlángszórót visz. A végrehajtandó küldetések veszélyessége miatt a jármű jóval gyorsabb, mint a többi Birodalmi jármű. Használják előretolt tüzérségi megfigyelőnek is. A nyitott jármű jobb kitekintéstés célpontmegjelölést tesz lehetővé.

Őrszem (Sentinel)
Könnyű lépegető, melyet gyakran szakaszokban alkalmaznak felderítésre vagy a szárnyak biztosítására. Változatos nehézfegyverzetet hordozhat, így egyesítve a mozgékonyságot az erővel. Viszont csupán könnyen páncélozottak, és ezért már a kézifegyver tűz is kárt tehet bennük. Pilótáik gyakran magányos harcosok és individualisták, és rendszeresen szemtelenkednek a tisztjeikkel.
Több változata létezik, melyek a fegyverzet típusában és a pilóta védelmében különböznek egymástól. A leggyakoribbak:
Mars típusú – multilézer, gyalogság és könnyű járművek ellen hatékony
Cadiai típusú – gépágyú, nehézgyalogság és páncélozott járművek ellen hatékony
Elysiai típusú – multi-melta (bármely jármű ellen), vagy nehéz sorozatvető gyalogság ellen. Úgy alakították át, hogy beférjen a Valkürbe (Valkyrie) és ellátták anti-grav ernyőkkel, így egyenesen a csatába dobhatják a csapatok támogatására.
Catachan típusú – nehézlángszóró és láncfűrész, hogy a dzsungelben használható legyen csakúgy, mint gyalogság ellen. Általában álcázottak.
Armageddon típusú – lézerágyú, hatásos anti-tank fegyver. Ezen felül a vezetőfülke is többé-kevésbé páncélozott. Ez a változat szerepel a Dawn of War játékban.
Tallarn típusú – multilézer. Nagyobb lábai vannak, mivel főként homokon használják, így fontos a stabilitás.

A játék második kiadásában az általános Őrszem változat rohamgépágyúval (assault cannon) volt felszerelve, és kevésbé páncélozott pilótafülkével. A harmadik kiadással ez a változat megszűnt.
Létezik még Támogató Őrszem (Suppoert Sentinel) is, mely rakétaindítóval van felszerelve, de ez ritka. Ezen felül alapul szolgálnak sok szervízjárműnek, gyakran emelőkkel (powerlifter) szerelik fel őket, hogy utánpótlást szállítsanak, illetve egyéb járműveket töltsenek fel. Ezek az emelők nem harci találmányok, de rögtönzött közelharci fegyverként is megteszik.

Trójai (Trojan)
Nagyon ritkán látható a játékban, mert a front mögött teljesítve szolgálatot feladata a nehezebb tankok és ágyúállások újratöltése. Ez egy Forge World modell, és az Imperial Armour írja le a szabályait, míg az Epic-hez a gyűjtő szabályok élnek.

Macharius nehéztank (Macharius Heavy Tank)
A Forge World által megjelentetett újabb tank, mely nagyobb a Leman Russ-nál, azonban kisebb Baneblade szupernehéz tanknál. Iker csataágyúval van felfegyverezve, iker nehézgéppuskával és két oldalsó fegyverrel, melyek lehetnek nehéz sorozatvetők, nehézgéppuskák és nehézlángszórók.

Malcador nehéztank (Malcador Heavy Tank)
A Forge World által megjelentetett újabb tank. Nagyon hasonlít az első világháborús angol Mark IV tankra. Neve a Birodalom hajnalán élt titokzatos figurától származik, Pecsétes Malcador-tól (Malcador the Sigillite), aki a Császár tanácsadója volt az Egyesítés Csatái idején, és akit a terrai adminisztráció megteremtőjeként ismernek. A tank egy mobil erődítmény, erősen páncélozott és fegyverzett, de lassú. Több nehéz sorozatvető található rajta védelemre, oldalsó fegyverek, és egy romboló ágyú a törzsbe szerelve.

Szupernehéz járművek

Méregpenge (Baneblade)

A Birodalmi Gárda elsődleges szupernehéz harckocsija, és egyben a legnagyobb és legöregebb harcjármű a Birodalom szolgálatában. Standard tervezés, és 10 ember kell az irányításához.
Erős fegyverzetét toronyba épített mega csataágyú alkotja koaxiális gépágyúval, három ikerkapcsolt nehéz sorozatvető (két oldalsó és egy törzsbe épített), két oldalsó lézerágyú, és végül egy törzsbe épített romboló ágyú. Ez tizenegy különböző célú és űrméretű fegyvert jelent, mellyel minden feladattal megbirkózik.
Többségét a Marson készítették, illetve néhány egyéb ipari világon. Minden Méregpenge saját azonosítószámmal és névvel rendelkezik, mely a Forge World által kiadott modellek esetében úgy jelenik meg, hogy minden Baneblade készletnek egyedi számozású bizonylata van.
A tank olyan hatalmas, hogy a Winter Assault-ban mint a Birodalmi Gárda szuperfegyvere jelenik meg, nagy mennyiségű erőforrást és követelményeket, fejlesztéseket igényelve.
2003-ban a Games Workshop megépítetett egy 1:6 méretarányú, rádióirányítású modellt. Ezt 2004 júliusában mutatták be a birminghami Games Day-en.
A jármű méreteinek szemléltetésére álljon itt egy táblázat. Néhány érték csak becsült és a Challenger 2 sor a modern harckocsikkal való összehasonlítást szolgálja.


Hosszúság Szélesség Magasság Súly
Model 6 láb 4 láb 10 coll 3 láb 317 kg (700 font) minimum
Model (1:1 arányban) 36 láb (11 m) 29 láb (8.8 m) 18 láb (5.5 m)
Hivatalos spec. 13.5 m 8.4 m 6.3 m 316 tonna
Challenger 2 8.3 m 3.5 m 2.5 m 62.5 tonna

Méregpenge változatok
Különböző harctéri feladatokra különböző változatok léteznek. A különbség főként a fegyverekben van; a jelenleg gyártott Baneblade változatoknál (akár W40k, akár Epic) a tornyot fixen, előre beépített és nagyobb fegyver váltja fel.

Árnykard (Shadowsword)
Fegyverzet: Vulkán ágyú (volcano cannon), két oldalsó ikerkapcsolt nehéz sorozatvető.
Feladata: Tankromboló módszerrel titánvadászat.
Részletek: A vulkán ágyú óriási mérete és energiafogyasztása miatt más nagyobb fegyver alkalmazása a tankon nem lehetséges. Eltérően a Méregpenge sokoldalú alkalmazhatóságától az Árnykard csupán specializált feladatkörben alkalmazható titánok és más nagy harci gépek ellen.

Viharkard (Stormsword)
Fegyverzet: Ostromágyú (siege cannon), négy toronyba épített nehézlángszóró, négy oldalsó nehéz sorozatvető, egy törzsbe épített nehéz sorozatvető.
Feladata: városi harc, rohamlöveg
Részletek: Az Árnykard másik konfigurációja, kizárólag utcai harcra tervezve.

Viharpenge (Stormblade)
Fegyverzet: plazma robbantó (plasma blastgun), két toronyba épített lézerágyú, négy oldalsó nehéz sorozatvető, egy törzsbe épített nehéz sorozatvető.
Feladata: Tankromboló módszerrel titánvadászat.
Részletek: Egyike a sok Árnykard változatnak, melyek közül mindegyik a vulkán ágyú helyett egy felderítő titán fegyvert hordoz. Kevésbé erős, és kisebb lőtávolságú, de olcsóbb a plazma robbantó, és sokkal kevesebb energiát is fogyaszt, így könnyebben is gyártható.

Viharpöröly (Stormhammer)
Fegyverzet: vagy ikertornyokban 2-2 csataágyú és nincs romboló ágyú, vagy egy torony két csataágyúval és romboló ágyúval, nyolc oldalsó nehéz sorozatvető, és néha négy toronyba épített lézerágyú.
Feladata: Extrém tűzerő.
Részletek: A fentiekben leírt eltérő fegyverzet konfiguráció okai az eltérő források. Elmondhatjuk, hogy a Viharpöröly talán a legritkább Méregpenge változat mind a játékban, mind sztoriügyileg. Városi harcra tervezett jármű, körben ugyanakkora páncélzattal és minden változata hasonlít valamely második világháború előtti tankra: a szovjet T-35, T-100, T-28, a német Neubaufahrzeug és az angol A9/Cruiser Mk I vagy a Vickers A1E1 Independent. A két ágyús torony valahol emlékeztet a Command & Conquer sorozat Mamut tankjára. Eltérően a többitől, ezt a változatot a Forge World nem konvertálta a W40k-hoz, és az Epic-hez sem lehet kapni.

Gorgon (Gorgon)
Szupernehéz, kétéltű, nyitott, páncélozott roham csapatszállító, nagyjából a Méregpenge méreteiben. Arra tervezték, hogy utat törjön minden keresztül hihetetlenül megerősített elülső orrával. Ez védelmet nyújt a tanknak és szállítmányának a frontális támadások ellen, és rámpaként leengedhető, hogy rajta keresztül a gyalogság lerohanja az ellenséget.
Két ikerkapcsolt nehézgéppuska torony található a hátulján, mely fedezheti az orrát és az oldalait is, oldalt pedig nehézgéppuskák, nehéz sorozatvetők vagy nehézlángszórók helyezhetők el. Létezik olyan változata is, amely az oldalsó fegyverek helyén egylövetű mozsarat szállít.
Epic-ben mutatkozott be, de 2006-ban a Forge World a W40k számára is elérhetővé tette.

Levietán (Leviathan)
Gyakorlatilag egy szárazföldi csatahajó, mely parancsnoki járműként funkcionál. Masszív alvázra építették, melyet a zömik világokon gyártottak, és mely a zömik Kolosszus (Colossus) és Küklopsz (Cyclops) járműveknek is alapját képezte. Miután a zömikeket kiírták a W40k univerzumából, már nem elérhető sem az Epic-hez, sem modellként. De ettől függetlenül háttér történetekben még olvasható. Fő fegyvere az Ítéletnap Ágyúja (Doomsday Cannon).


Egyéb járművek
Földtúrók (Burrowers)
Az Epic korai változataiban mutatkoztak be.

Termesz (Termite)
A legkisebb vakondok jármű. Egyetlen osztagot szállíthat.

Vakond (Mole)
Közepes méretű földtúró jármű.

Pokolfúró (Hellbore)
Óriási méretű földtúró, mely több osztagot is szállíthat biztonságosan a föld alatt, melyek az ellenség alá érve azokat lerohanják. Multivetőkkel (multilauncher) és nehéz sorozatvetőkkel vannak felszerelve. Ugyanazon (nem GW-s) műanyag alkatrészekből áll, mint a Capitol Imperialis.


Irodalom

- Chambers, Andy; Haines, Pete, and Hoare, Andy (2003). Warhammer 40,000 Codex: Imperial Guard, 4th Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-410-8.
- Chambers, Andy (2004). Warhammer 40,000 Codex: Space Marines, 4th Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-526-0.
- Games Workshop Design Staff (2002). Warhammer 40,000 Codex: Chaos Space Marines, 1st Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-322-5.
- Haines, Pete. Chapter Approved – Rolling Thunder: Armoured Companies Army List (PDF). Games Workshop. Retrieved on 2006-06-04.
- Johnson, Jervis (2001). Warhammer 40,000 Codex: Catachans. Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-016-1.
- Kinrade, Warwick; and Cottrell, Tony (2003). Imperial Armour Volume One - Imperial Guard and Imperial Navy. Nottingham: Forge World. ISBN 1-84154-421-3.
- McNeill, Graham; and Haines, Pete (2003). Warhammer 40,000 Codex: Daemonhunters. Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-361-6.
- McNeill, Graham; Hoare, Andy, and Haines, Pete (2003). Warhammer 40,000 Codex: Witchhunters, 1st Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-485-X.
- McNeill, Graham; Thorpe, Gav, and Haines, Pete (2005). Warhammer 40,000 Codex: Black Templars, 1st Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-685-2.
- Priestley, Rick (1995). Warhammer 40,000 Codex: Imperial Guard, 1st Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-872372-92-9.
- Thorpe, Gav (2001). Warhammer 40,000 Codex: Blood Angels. Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-869893-45-X.

Referenciák

- Chambers, Andy; Haines, Pete, and Hoare, Andy (2003). Codex: Imperial Guard (2nd release), 3rd Edition, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-410-8.
- Holistic Design, Inc.. Final Liberation: Warhammer Epic 40,000. Strategic Simulations, Inc.. Windows/DOS, (v1.0). (in english). 1997-11-30.
- Relic Entertainment. Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault. THQ. Windows, (v1.40). (in english). 2005-09-21.
- Pickstock, Ian (September 1995). \"Imperial Griffon\". White Dwarf 189: 29-33.
- Dews, Robin (September 1995). \"GW and Citadel News\". White Dwarf 189: 3.


 

 
Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal