Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Tau fegyverzet
Tau birodalmi fegyverek, felszerelések és járművek



A Tau egy nép a kitalált warhammer 40 000 univerzumban, kiket először a Birodalom emberei fedeztek fel a 35. évezredben. Vadászó és gyűjtögető fázisban voltak ekkor még csak, amikor megjelölték őket tisztításra. Együttesen a hiperűr viharok és a Viszály Korának kitörése a Birodalmon belül meghiúsította bekövetkeztét, és az ezt követő 6 évezredes izoláció alatt a Tau képes volt kifejlődni, egyesülni, és kifejleszteni az extrém fejlett osztályú technológiákat. Szintén ez idő alatt, a Tau beolvasztott számtalan idegen fajt az újdonsült birodalomba, a legjelentősebbek a Kroot és a Vespid.
Ez a lista a különféle fegyver típusokat, általános felszereléseket, és járműveket taglalja amit a tau sereg használ, továbbá azok szövetségesei.

Fegyverek

Impulzus fegyverek (Pulse weapons)


Az átlagos gyalogsági fegyverei a Tau tűz kaszt harcosainak az impulzus fegyverek, melyek elektromágneses indukciós mezőket használnak, ami átalakítja a részecskéket plazma állapotúvá és ezt lövi ki. Számos különböző típusa van az impulzus fegyvereknek:
- Az Fire Warriorok által hordott Impulzuspuska hasonlítható leginkább a boltpisztolyhoz amit az Űrgárdisták használnak. Az effektív lőtávolsága és ütőereje az impulzus puskának legjobb az összes használt alapfegyver közül a galaxis megannyi seregénél.
- Az Impulzus karabélyok az Nyomkereső (Pathfinder) csapatoknál használatosak, és ez van beépítve az Ágyú Droidoknak is. Szintén használják alkalmanként a Tűz Harcos (Fire Warrior) csapatok is, habár a legtöbb játékos nem kedvelik ezt az extra-felszerelési opciót.
Jóllehet ereje megegyezik az Impulzuspuskával, a karabély kisebb, a hordozhatóság végett a lőtáv csökkentve lett. Impulzus karabélyok szinte mindig rendelkeznek, alácsatolt Foton Gránátvetővel. A Fire Warrior játékban, ez arra is használható hogy nagyobb hatótávot nyerjünk a gránát által. Impulzus karabélyokat néha felszerelik Célzófénnyel.
- Impulzus pisztolyok kis helyet foglaló fegyverek, amit a harcivértezet pilóták, és a mesterlövész Droid irányítója használ. Ezek extrémen kicsi lőtávval rendelkeznek, de némileg nagyobb tűzerővel rendelkezik mint az birodalmi bolt pisztoly.

Plazmaszóró (Burst cannon)

A duplacsövű fegyver alkalmas a nagy tűzgyorsaságra. A plazmaszórók a Tau Impulzus fegyver technológiájának a sarja. Általában a harcivértezekre, vagy a járművekre van felszerelve. Ez hasonló a modern napok minigun-jához és szintén képes a nagy tűzgyorsaságra, anélkül hogy túlhevülne.

Kroot fegyverzet (Kroot weaponry)

Kezdetben ezek, kémai üzemanyagot és szilárdlövedéket használtak, ám amikor a Kroot beolvadt a Tau Birodalomba, ezen fegyvereket továbbfejlesztették impulzus golyókkal, melyet előnyben részesítenek a Tauk. Az alap Kroot puskák a markolatnál és a cső végénél pengékkel vannak felszerelve, mely így egy utánzata lesz a harci botoknak melyeket a primitív krootok használnak

A Kroot rendelkezik nagyobb kaliberű fegyverekkel, melyek a Tau Impulzus technológia átalakításának termékei. Ezek a nehézfegyverek megfelelnek lőtávban és tűzerőben a Birodalmi Gárda által használt autocannon-nal, és elsődleges feladata a könnyű járművek kiiktatása. Ez a „Kroot Ágyú” jelentősen nehezebb mint a puska, és a majom-, és ökörszerű krootox hátára kell csatolni.

Plazmapuska (Plasma rifle)

Az impulzusfegyverekhez való szakértelmük segítségével, a Tau kifejlesztette a plazma puskákat ami nem szenved a halálosan veszélyes túlmelegedés problémájával, mint a többi faj plazma-bázisú fegyvere (kivéve Eldar Csillagágyút (Starcannon)). Egyedüli hátránya a fegyver csökkent ereje. Játékmenetet nem jelentősen befolyásolja, hogy a plazmafegyver képességei a páncélátütésre nem csökkenek (mikor tüzel, a gyalogosokra vagy egységekre a „Páncélmentő” szabály vonatkozik.) és az erő osztálya mindazonáltal pusztító a legtöbb gyalogos típus ellen.

Railgun

Lineáris részecskegyorsító fegyverek, ismertebb, hétköznapi nevén a Railgun-ok, magas tűzerejű fegyverek, melyeket Harcivértezetekre, és a tankokra szerelnek fel. Ezek a fegyverek egyetlen, szilárd lövedéket lőnek ki melyet egy elektromágneses erőtér gyorsít fel közel fénysebességre, a járművekre szerelt változatoknál cseppfolyós lövedéket is képes kilőni.

Railgun-okat használtak egy ideje harcivértezeteken és járműveken is, amikor is a technológia eljutott arra a pontra, hogy masszív railcannon telepeket fel tudták szerelni a Levegő Kaszt csillaghajókra. Mindazonáltal, csak nem régibben kezdett el kísérletezni a railgun technológiával olyan módon, hogy ember által is hordható fegyver is lehessen belőle. Bár gyengébb a nagyobb társainál a railrifle még mindig elég erőteljes hogy egy hatásos anti-tank fegyver legyen. Hogy használhassa a railrifle-t, a kezelőnek szintén rendelkeznie kell egy Bedrótozott célratartó eszközzel. Kísérletek alatt a railrifle fő hibái közül az egyik az volt, hogy a nagy energia követelmények miatt, ami elengedhetetlen volt az elektromágneses lineáris gyorsító működtetéséhez, túlterhelődik a célzó egység, ez pedig visszacsatolást okoz a bedrótozott interfészbe, ami miatt a puska hordozója meghal. (a villamos áram, amit felhasználtak, hogy gyorsítsa a lövedéket egy bizonyos sebességre, hatalmas mennyiségű energiafelhalmozódást eredményezett). Ezt a hibát javították a végzett mezőtesztek alatt, és engedélyezték a használatát a harcvonalban lévő Nyomkereső csapatoknak, de csak a „Harmadik Szférai Terjeszkedés” kihirdetése után. A railrifle már van a droidokon is, amik a „mesterlövész csapatok” osztály része, a tau irányítóval együtt.

Ion ágyúk (Ion Cannon)

Akár lövegtoronyként is felszerelhetőek ezek a fegyverek a Pörölycápa Csatahajóra, ugyanakkor a Tau vadászalakulatok és csillaghajók is rendelkezhetnek az Ion Ágyúval. Működési elve a nagy energiájú részecskék áramlásában rejlik, amelyet egy manipulált elektromágneses mezővel ki is lő. A részecskék a céllal érintkezve robbannak, az atomi szintnél levő közvetlen energiatovábbítás eredményeként.

Bár az Ion Cannon tűzereje némileg kisebb, mint a tankra felszerelt railgun, nagy tűzgyorsasággal rendelkezik és páncélos gyalogság ellen nagyon hatásos (pl.: Űrgárdisták). Például, egy Pörölycápa Csatahajó felszerelve egy Ion ágyúval és iker-plazmaszórókkal lehetséges, hogy megöli egy teljes űrgárdista osztag 90%-t egy támadásban, bár ez valószínűtlen. Ion ágyú látszólag könnyebben gyártható és csekélyebb energiát használ fel mint a pusztító railgun-ok.

Rakéták (Missile)

Három rakéta típus van.

Rakétavetők (Missile Pod) kicsi rakétasilók amiket főleg a Krízis Vértezetekre szerelnek fel és nagy lőtávolságú mobil támogató egységként működik. A tokokban elhelyezett rakéták hasonlóan tüzelnek mint a páncélököl és egyenes vonalba haladnak a célpont felé. Ezek a rakéták elég erővel rendelkeznek, hogy könnyen páncélozott járműveket is megsemmisítsenek, és a jól célzott lövések akár a nehéz tankokat is, mint például a Predatort.

Tau Intelligens rakétákat (Tau Smart Missiles) a Broadside hordja, vagy némely Tau jármű. A célt kijelöli a tüzelő, és a kis rakéták raját fellövik a levegőbe. Amint a rakéták letudták a köztes területet, elkezdik felkutatni a célpontot mielőtt becsapódnának az ellenség közé. Ezeknek a párjánál, a Rakétavetőnél, sokkal korlátozottabb a lőtávjuk, de ezt kárpótolja a lövések mennyisége. Az intelligens rakétákból hiányzik az erő a járművek elpusztításához és jobban alkalmazkodott a gyalogság megsemmisítésére.

A Nyomkövető rakéták (Seeker Missiles) arra szolgálnak, hogy a Tau gyalogságot tüzérségi támogatással segítsék. Tűz Harcos veterán (shas'ui) vagy egy Nyomkereső osztag egy tagja Célzófénnyel van felfegyverkezve, amit az ellenségre lő ki.. A Nyomkövető rakéták célzófény által adott irányt követik és bekoordinálja az ellenfél helyét (hasonlítható a modern lézerirányítású rakétákhoz). Ez a rakéta a legerősebb a három közül és gyakorlatilag korlátlan lőtávval rendelkezik. Elég az erejűk ahhoz, hogy akár a legnehezebb tankokat is megsemmisítsenek, mint például a Land Rider vagy a Monolith.

Fúziós ágyú (Fusion blaster)

Egy Birodalmi Meltagun-hoz hasonló eszköz a fúziós ágyú, ami harcivértezetekre, és járművekre van felszerelve, mint anti-tank fegyver. Ez a meltánál kicsit erőteljesebb, de ez a kis különbség csak annyit tesz, hogy valamivel halálosabb a fegyver járművek ellen. Ugyanakkor gyalogság elleni hatékonyságában egyenértékű a meltagunnal.

A Forge World nagyobb fúziós ágyúkat hozott forgalomba ugyan, de ezek nem hivatalos Games Workshop felszerelések. Becslés szerint olyan erejű mint a multi-melta, beleszámítva a megnövekedett lőtávot is.

Neutronvető (Neutron blaster)

Páratlan fegyver a Vespid Stingwing-ek számára, a neutronvető a Vespid és Tau technológia keveréke. Minden fegyver csövére egy nagy energiájú, és instabil kristály van felszerelve, ami a lebegő sztalaktit szigetek-melyek a Vespidek hazája-legbelsőbb magvából származik. Ez egyesítvett egy hatékony neutron kilövő rendszerrel, amivel mindent képes átütni, kivéve a legerősebb páncélzatokat. Neutronvetőket egyedül egy Vespid képes használni, minthogy egy Vespid által sugárzott állandó ultrahang sáv szükséges a fegyveren lévő kristály szabályozó használatához. Az ereje, páncélátütése, és a lövések száma miatt, a legtöbb játékos a Neutronvetőt " Űrgárdista gyilkos"-nak nevezte el.

Repeszgránát-szóró (Airbursting fragmentation projector)

Ezt a fegyvert a Tűz kaszt elitjeinek adják a csatatéren. A logikai extrapoláció segítségével egy cseppfolyós railgun lövedék hatóerejével rendelkezik, a fegyver tüzeléskor megannyi kicsi szilánk-bombákat lő ki egy széles területre, s amint ezek érintkeznek a talajjal vagy egy ellenséges egységgel, felrobbannak. A játék szakkifejezéseivel élve, maximális számú bombák esetén a fedezék nem jelent védelmező hatást. A bombától származó robbanás terjedelme miatt lehet, hogy a földszínéről eltöröl egy egész gyengén páncélozott ellenséges osztagot.

Forgócsöves ionkarabély (Cyclic Ion Blaster)

A forgócsöves ionkarabály egy 4 csövű, harcivértezetre szerelt fegyver, ami felhasználja az instabil ion technológiát, ezáltal képes átütni bármilyen páncélt, amennyiben sikerül egy kritikusan jól célzott lövést be vinnie. Egyedül a véletlen játszik közbe (a kritikus találatnak hozzávetőlegesen 1/6 esélye van), kellően instabil jellegű: bár tűzgyorsasága állandó, az ionizációs hatás tartósága kiszámíthatatlan.

Felszerelés

Célzófény (Markerlight)


Egy kézre-szerelhető eszköz, az ellenséges katona, jármű célpontok esetén használják, a célzófény nem fegyver, de ez az eszköz (hasonló mint egy célpont-kijelölő lézer) különféle feladatokra képes, beleértve a távolsági keresést, a pontos célzást, és ez jelöli ki a célpontok helyét a "vak" fegyver-rendszerek (úgy mint a Nyomkövető rakéták) számára.

Droidok (Drones)

Önálló mesterséges intelligenciák, Tau droidokat egy sor civil és katonai feladatra használják. Egy taunak irányítani kell őket, habár ha 4 vagy több droid egy kiépített hálózaton keresztül összhangban dolgozik, képesekké válnak függetlenül a Tau irányítóktól is munkálkodni. A Droidok össze vannak kapcsolva egy irányító berendezéssel, ám ha a Tau irányítót megölik, félbehagyják a feladatot, ugyan ez áll fenn akkor is, ha messzebb mennek az irányítótól

Droidokat úgy tervezik, hogy eleget tegyenek egy kötött feladatkörnek. A leggyakoribb droid konstrukciók:

- Ágyú Droidok (Gun drones) egy impulzus karabély párral vannak felszerelve és ez a leggyakrabb droid típus amit a Tau Tűz Kaszt használ. Bármely Tau társául tudnak szegődni, legyen a tau egy harcivértezetben vagy gyalogsági csapatban vezető. Az ágyú droidok még az ördögrája és a piránja járművek fegyverrendszereként is működhetnek
- Pajzs Droidok (Shield drone) feladata hogy oltalmazza az elit vezetőket, kezdettől fogva az Éteri kaszt tagjaival van . Egy erős energiapajzzsal vannak felszerelve és programozták rá őket, hogy a pajzzsal hatástalanítsa a vezérekre irányzott lövéseket. Ha szükséges, a droid fizikailag fogja fel az érkező lövést.
- Jelölő Droidok (Marker drones) fel vannak szerelve egy fejlett célzófény rendszerrel, mely a központi egység használata folyamán képes növelni a pontosságát az irányítónak és bárkiét az irányító brigádból.

- Mesterlövész Droidok (Sniper drone) a Harmadik Szférai Terjeszkedés legújabb fejleménye. Egy tau egy fejlesztett irányító és célzó berendezéssel akár 3 mesterlövész droidot is kezelhet, hogy kellő tűzerőt biztosítson gyalogság ellen. A droidok egy-egy rail rifle-al vannak felfegyverezve, ugyanakkor egy torzító mezőt is kivetítenek, mely által a droidokat és azok írányítóit nehéz eltalálni.
- Nehéz Ágyú Droidok (Heavy Gun Drones) hatalmasabb, nagyobb erősségű droidok, amik egy iker-plazmaszóróval vannak felfegyverezve. Néhány Droidnál kicserélhetik az egyik Plazmaszórót egy Célzófényre.
- Az őrszem Droid lövegtornyok (Drone Sentry Turrets) ledobhatók a levegőből is, hogy a tau seregek előtti területeket biztosítsák. Harcivértezeteknek való fegyverekkel vannak felszerelve, úgy mint a Rakétavetők és a Plazmapuskák.
- DX4 műszaki Droidok (DX-4 technical drones) használat alapján egy szabványos közművi droidnak számít, bár gyakran felhasználják őket a csatatereken mint mechanikusok vagy orvosok. Használják a városi harcokban mint hadszíntéri javítót.

Harcivértezetek (Battlesuits)

Harcivértezet a legfontosabb felszerelése a Tűz kasztban található magasabb osztályú harcosoknak. Ezen külsővázú öltözetek, viselőjének extra erőt, jobb szenzorokat, és több védelmet ad, továbbá képes a csatába vinni a nehezebb fegyvereket.

Az összes azonos típusú battlesuit kap egy nevet: XV, amit két szám követ. Az első szám jelzi az öltözetek tömegosztályát: "1" alatt van az összes Tau testpáncélnak számító külsőváz, míg a '8' ábrázolja a legnehezebb rendelkezésre álló harcivértezeteket. A másik szám jelöli a feladatát vagy pontos beosztását: "2" jelzés egy kísérleti darab, '5' ábrázolja az álcázó képességet, és '8' a nehéz tüzérségi támogatást. Az öltözetek változatai megannyi számot kaphatnak.

Álcavértezetek (Stealthsuits)

Az XV15 (Harmadik Szférai Terjeszkedés kezdetéig működött) és az XV25 Álcavértezetek plazmaszórókkal és holografikus álcázóval vannak felszerelve, ugyanakkor alkalmasak arra hogy fúzios ágyút szereljenek a plazmaszóró helyére.

A maximum 6 fős csapatok vezetése független a tau fő erőktől, és a vezetője megkaphatja a broad paramétereit. A legtöbb Álcázott csapat nem szerepel a Tau haditervekben, és a Álcavértezetekkel felszerelt csapatok megjelenése meglepheti mindkét fél erőit. Az Álca csapatok tagjai ekszcentrikusok és állítólag örömüket lelik új és kiszámíthatatlan taktikák bevetésében.

XV-22
Egy változata a Álcavértezeteknek az XV-22, ami némileg nagyobb és szívósabb mint az XV-25, és képes egy-egy fegyverrendszert mindkét karján hordozni, a további fegyverek és kisegítő rendszerek a vállaknál lévő merevcsatlakozó-aljzatokon vannak. Eredetileg azt várták, hogy az XV-22-sek váltsák fel az XV-15-t, de elvesztették az Álcavértezet technológia bizonyos elemeit, amely felgyorsította a fejlesztés kutatását, és a kevésbé felszerelt xv-25 öst vetették be inkább

XV-22-seket néha külön kijelölik egy szakképzett Shas'O-nak, úgy mint egy sajátságos jellemű Tau-nak, Shadowsun parancsnoknak. Az XV-22-seket használja a Tau Commander a Dawn of War kiegészítőjében, a Dark Crusade-ben.
. Az XV-22 es nem egyedileg előállított darab, hisz egy kísérleti Tau Harcivértezetet is ezzel a névvel illetnének(az első "2" jelöli a méretet míg a második "2" jelöli hogy ez kísérleti darab). Ha álcavértként állítanák elő sorozatgyártással, akkor xv-25 re változna (az 5-ös az álcavért)

Krízis vértezet (Crisis suit)
Fő erőssége a Tau harcivértezet erőknek az XV8 Krízis harcivértezetek, ezt a Tűz Kaszt parancsnokai hordják, és azon Tűz Harcosok akik csatában bizonyítottak. Minden Krízis vértezetre fel lehet csatolni 3 erőteljes fegyvert, és fel lehet szerelni különféle kiegészítő rendszerekkel, beleértve a droid irányítókat, tűzvezérlő-, és célzó rendszereket, vagy a pajzs generátort. Ezek közül néhány kiegészítő rendszer bele van építve a vértezetekbe, néhány kívül van rögzítve.

Krízis vértezet változatai közé tartoznak:
-XV-81, aminek a hátára egy Intelligens Rakéta Rendszer van felcsatolva
-XV-84, amelyik célzófényt hord magán
-XV-89, melyet egy nehezebb páncélzattal szereltek fel.
Krízis vértezeteket tipikusan egy három fős csapatokban állítják csatarendbe, ezt hívja a Tau egy Ta'ro'cha-nak, vagy egyedül vetik be ezt hívják Monat-nak.
Krízis Vértezetekre sok különböző fegyvert lehet rászerelni, bizonyos sikeres beállítások névkódokkal lettek ellátva, a Tau használni kezdte ezeket (és adoptálták a Tau játékosok), ezzel gyorsan leírva a Krízis csapatok beállításait.

- Vior'la Krízis Vértezet Beállítások

Death Rain- Három Shas'ui mindegyik iker-kapcsolt rakétavetővel (missile pod), droid irányítóval és 2 Ágyú droiddal.
Sun Forge- Három Shas'ui mindegyik iker-kapcsolt fúziós ágyúval és pajzs generátorral.
Burning Eye Shas'vre és két Shas'ui mindegyik iker-kapcsolt plazmapuskával és Célratartó rendszerrel.
Vior'la Monat- Shas'vre, összekötve, droid írányítóval és két ágyú droiddal, plazmaszóróval, fúziós ágyúval, Bedrótozott célpontkövetővel (hard-wired multi-tracker).

-Tau'n Krízis Vértezet Beállítások

Brightwind - Shas'vre plazmaszóróval, plazmapuskával, célpontkövetővel (multi-tracker) és bedrótozott droid irányítóval (hard-wired drone controller), két ágyú droiddal. Egy Shas'ui célratartóval (target lock), fúziós ágyúval és rakétavetővel egy Shas'ui rakétavetővel, plazmapuskával és célpontkövetővel.
Darkfall - Shas'vre iker-kapcsolt rakétavetőkkel, droid irányítóval, két ágyú droiddal, és bedrótozott infraszemüveggel (hard-wired blacksun filter). Egy Shas'ui pajzs generátorral, lángszóróval és droid irányítóval, mellé két ágyú droiddal. Egy Shas'ui lángszóróval, fúziós ágyúval és droid irányítóval, mellette két pajzs droiddal.

-T'au Krízis Vértezet Beállítások

Fireknife- Shas'ui (Csapat vezető) plazmapuskával, célpontkövetővel, rakétavetővel, bedrótozott droid irányítóval mellé két ágyú droiddal, összekötött. Két Shas'ui plazmapuskával, célpontkövetővel, rakétavetővel, összekötve.
Blindig Spear- Shas'vre plazmapuskával, plazmaszóróval, célpontkövetővel, bedrótozott droid irányítóval (két ágyú droid). Két Shas'ui plazmapuskával, plazmaszóróval, célpontkövetővel.
Soul Cleanse(Monat)- Egy Shas'ui lángszóróval, fúziós ágyúval, pajzs generátorral, bedrótozott droid irányítóval, mellé két ágyú droid
Egy specialis Krizis Vértezetet használ a renegát Farsight parancsnok. A Pajzs Generátoron és Plazma Puskán kívül a hajnal pengét (Dawn Blade) is magával hordja mellyel Farsight egyaránt képes pusztítani távol-, és közelharcban (valójában, ő majdnam olyan pusztító közelharcban mint egy Démon Herceg!). Farsight enklávéja ezenfelül arról ismert, hogy több Krízis harcivértezetttel rendelkezik mint a többi Tau erő (mindazonáltal ennek ára hogy a Broadside-k kevés számban fordulnak elő)

XV-88 Broadside

A legerősebben páncélozott Tau harcosok a csatatéren, az XV88 Broadside harcivértezet pilótái hozzáférnek az iker-kapcsolt railgun rendszerhez mely a háton kapott helyet, és egy intelligens rakéta rendszer vagy iker-kapcsolt plazmapuska van a karokon.
- A Broadside egy változata az XV-88-2, amire különböző fegyverek vannak rá csatolva, elmozgatva a railgunokat lefelé, ez által alacsonyabban van a vértezetek súlyközéppontja, és a másodlagos fegyverek a hát felülső részén, a vállak alatt lett felszerelve. A páncél alakja is más. Az XV-88-2 beszerezhető a Forge World-től.

Járművek

Szárazföldi járművek

Ördögrája (Devilfish)


Az Ördögrája a szabványos csapatszállítója a Tau Tűz kasztnak. Képes szállítani 12 db Tűz Harcost vagy Nyomkeresőt. Az ördögrája fel van szerelve plazmaszóróval, és két ágyú droiddal. A droidok helyetesíthetőek egyetlen Intelligens Rakéta rendszerrel, ezzel nagyobb tűzérségi támogatást biztosítva.

Pörölycápa (Hammerhead)

Az ördögrája testének formatervezésére alapoz, a Pörölycápa Csatahajó a legfontosabb harci tankja a Tau birodalomnak. A gyalogság szállító képességét az Ördögrájának elvették, mint hogy helyet igényeltek a bonyolult generátorok és kondenzátorok, melyek szükségesek voltak a Pörölycápa lövegtornyainak energiaellátásához. A Pörölycápa korai modelljei fel voltak fegyverezve iker-kapcsolt fegyverekkel, hasonlóval amit a Krízis Vértezet használt, de méretét, lőtávját, és erejét növelték. A fegyver technológiák fejlődése nyomán helyetesítve lettek ezen fegyverek, egyetlen egy railgun-nal vagy ion ágyúval. Ezenfelül, a Pörölycápák fel vannak szerelve egy plazmaszóró párral, ágyú droiddal vagy egy intelligens rakétarendszerrel.

Piránja (Piranha)

A Piránja Könnyűsikló (Piranha Light Skimmer) egy kicsi, gyors, könnyen páncélozott kétszemélyes jármű, amit használnak számos feladatnál beleértve a felderítést, támogatást, gyors reagálást, és VIP szállítást. Ezek 5 járműből álló osztagokban álltak csatarendbe, és felfegyverezték egy ágyú droid párral és egy plazmaszóróval vagy egy fúziós ágyúval. Javítások által a Piránja pilótafülkéje jobb védelmet kapott, és kicserélték a központi fegyvert és droidokat változatos fegyverekkel, beleértve a rail rifle-kat.

Angyalrája (Sky Ray)


Egy változata a Pörölycápa Csatahajónak az Angyalrája Rakétás Védelmi Csatahajó, fel van fegyverezve egy sor 6 darabos nyomkövető lövegekkel, amit képes kilőni a jármű legénysége, vagy Tűz Harcos csapatok által, melyek Célzófénnyel lettek felszerelve. Ez egy ágyú droid párral van felfegyverezve, plazmaszóróval, vagy egy intelligens rakéta rendszerrel.

Úgy hírlik az Angyalrája egy variánsa, ismert Tüskésrája (Stingray) néven, több és nagyobb rakétát hordoz, és úgy tűnik egyedül csak nagyobb léptékű csatákban vonultatják fel.

Tetra


A Tetra egy könnyű sikló, ezt ritkán használják a Nyomkeresők mint egy nem hagyományos Ördögráját (Devilfish). Hasonlít a Piránjára (Piranha), ez egy két-taus jármű, de gyengébb páncéllal, és fel van fegyverezve egy rögzített impulzus karabély párral és egy Célzófénnyel.

Légi járművek

Barrakuda Nehéz vadász (Barracuda Superiority Fighter)

A legszámosabb vadász a Tau Flottában, gyakran használják a Tűz kaszt támogatására a csatában. A barrakuda jellemzően egy ion ágyúval van felszerelve, melyet a közép felé helyeztek el az orrba, és egy rakétavető párral. Mindegyik szárnyra egy plazmaszóró van felszerelve, amit önállóan irányít egy AI, ez hasonlít arra amit az Ágyú Droidokban használnak. Szintén hordozhat nyomkövető rakétákat, hogy a szárazföldi csapatok felhasználhassák. Szemtől-szembeni ütközetekben a Barrakuda kicsivel jobb, mint a Birodalom megfelelői a Tunderbolt és a Lighting. Mindazonáltal a harci tapasztalat hiánya a tau pilótáknál, általában kiegyenlíti az egyensúlyt és kiegyenlíti az esélyeket.

Manta Rakétás romboló (Manta Missile Destroyer)

A Manta Rakétás romboló egy sokoldalú hajó, képes közlekedni az űrben vagy levegőben is. Gyakran használják az űrben bombázóként a tau flotta támogatásának, vagy mint leszálló egység , hogy egész vadász cadre-t helyezzen el a felszínen, kiegészítve járművekkel, amelyek ha szükséges támogatják a csatában. Hatalmas railcannonokkal van felszerelve , melyek droid vezérelt lövegeket tüzelnek. Ion Ágyú ütegekkel, rakétákkal és plazmaszórókkal felfegyverkezve, egy Manta félelmetes ellenfél bármelyik másik sereg számára a földön.
Tau Mantákat bevetették a Demoklész-Gulf Kereszteshadjárat végén az Birodalmi Titánok ellen Dal'yth-n, és sikerül patt helyzetbe jutatnia az óriási háborús gépezeteket, éppen hogy megállítva az előre nyomulásukat.
Egy kisebb változatát a Mantának Moray-nak hívják, egyedül támogató szerepben használják, és nem tud csapatokat szállítani.

Általában, egy jármű a Manta méretével csak a nagyobb léptékű játékokban volna használható, de Forge World tervezte Manta modelt beosztották használatra a Warhammer 40, 000-be, a legnagyobb egy darabos modell az összes konstrukció közül. Bemutatva ennek méretét, a Mantában könnyen elfér 4 felfegyverzett pörölycápa csatahajó mellette 8 harcivértezettel, egy Éterivel és 48 Tűz Harcossal egyben.

Orca Szállítóhajó (Orca Dropship)
Az Orca szállítóhajó egy nagy jármű, amit arra használnak arra, hogy s kisebb vadász cadre-kat szállítson (vagy egy nagyobb egységet) a harci zónába. Méretéhez képest könnyű páncélzata van, habár duplacsövű plazmaszóró és egy rakétavető állvány van az aljára szerelve egy visszahúzható lövegtoronyban, mellyel az ellenséges gyalogságtól és a könnyen páncélozott járművektől tudja megtisztítani a leszállóhelyet.
Egy jármű melyet Skorpióhal néven ismernek, szintén megjelenhet nagy méretű gyalogsági ütközetekben. Az orca szabvány az alapja a Skorpióhalnak, mely feláldozta a csapatszállító úgymint a röpképességének nagyrészét, hogy rengeteg rakétát vihessen magával, beleértve az intelligens rakétákat, nyomkereső és nyomjelző rakéták (ez egy sokkal nehezebb és nagyobb rakéta a gépek ellen)
Az Orca-t a Warhammer 40, 000: Fire Warrior-ban mutatták be, a műanyag modelleket el kezdte termelni a Forge World, a Warhammer 40,000 és Epic táblás játékok részére.

Tigriscápa csapásmérő vadász (Tiger Shark Strike Craft)

Lényegében egy nehezebb változata a Barrakuda-nak, a Tigriscápa szabályosan felszerelve csaknem kétszer olyan jól fel fegyverzet mint a kisebb méretű vadászok. Ráadásul, magával hordoz egy aljára szerelt tartályt melyben nagy mennyiségű ágyú droid van, melyet maga után szór az ellenséges vonalakra. Egy változata a Tigriscápának az AX-10, amin ki lett cserélve az Ion Ágyú és droid tároló tartályok egy nehéz railgun párra, ami a Pörölycápákon lévőek nagyobb változataiból született. Ezen változatot elsősorban támogatásként használja Tau, a nagyobb ellenséges harci gépek támadásánál. Ezeket először a Birodalom haderői ellen vonultatták fel a Taros Kampányban, hol elpusztítottak egy Hadúr titánt és a maradék harci csapatokat a visszavonulásra kényszerítették.

Bibilográfia

-Hoare, Andy (2006). Warhammer 40,000 Codex: Tau Empire. Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-712-3.
-Haines, Pete (September 2003). "Chapter Approved - Tau Rail Rifles". White Dwarf: Australian Edition (285). ISSN 0265-8712. Retrieved on 2006-04-22.
ferenciák

^ a b c Hoare, Andy (2006). Codex: Tau Empire, 4th edit
Reion, Nottingham: Games Workshop. ISBN 1-84154-712-3.
^ Relic Entertainment. Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade. THQ. Windows, (v1.0). (in english). 2006-10-09.
 
Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal