Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
A birodalmi flotta
A Birodalmi Flotta születése

A Nagy Keresztes Hadjárat idején az Őrség és a Flotta egy szervezet volt: a Birodalmi Hadsereg. Általában minden cirkálóhoz egy gárdista regiment is tartozott. A parancsnokok mind a szárazföldi csapatokat, mind az alájuk rendelt hajókat irányították. Ezzel rugalmasabb volt a hadműveleti taktika, és minimalizálták a veszteségeket abban az esetben, ha egy hajót elnyelt a Hiperűr.

A Hórusz - Eretnekség alatt azonban rájöttek, hogy néhány regiment a rendelkezésére álló erőt saját birodalom létrehozására fordította a fellángoló anarchiában. Ez végül szétszakította a Gárdát és a Flottát, mivel maga a Császár adta parancsba, hogy a Flotta hajóit többé nem vezetheti szárazföldi parancsnok.

A Birodalmi Flotta hajói

A Birodalmi Flotta számos hajótípussal rendelkezik, melyek három fő kategóriába sorolhatók: csatahajók vagy óriáscirkálók; cirkálók és kísérőhajók. A hajók mérete kategóriánként változó. A kísérőhajók általában 750 méter és 3 kilométer, a cirkálók 5-6 kilométer, a csatahajók pedig 6-8 kilométer közötti hosszúságúak.

Csatahajó (Battleship)

A csatahajók óriási hadihajók, hihetetlen tűzerővel és pajzsokkal. Általában a Flottaadmirális zászlóshajói, de ez nem mindig szükségszerű. Rendkívül erősek, de nehezen és lassan manővereznek. A Gótikus Hadiflotta (Battlefleet Gothic) három fő hajótípust tart számon:

Császár (Emperor): normális fegyverzete mellett számtalan harci gépet is hordoz,
Győzelem (Victory): főleg lézerlándzsáiról (laser lancers) ismert,
Megtorló (Retribution): számos torpedóvető csővel és erős oldalirányú löveggel bír.

Armageddon flottái a régebbi Apocalypse és Oberon osztályú hajókat használják. Más segmentumi flották még további hajókkal is rendelkezhetnek, de a Császár és az újabb Megtorló messze a legközönségesebbek ebben a kategóriában. A birodalmi csatahajók legénysége 25 000-3 000 000 közötti, de nagymértékben függ a flotta forrásaitól. Ebbe beletartoznak a flotta katonái (haditengerészek) akik a betörő ellenséggel szemben védik meg a hajókat. A csatahajók orrtól farig akár 8 kilométeresek is lehetnek, és több milliárd tonnát nyomnak. Mivel hihetetlenül drágák és bonyolultak, leginkább az Adeptus Mechanikus legjelentősebb bolygóinak legnagyobb gyáraiban készülnek. Ezeket a hajókat nagyon megbecsülik, aprólékosan tartják karban és mindig nagy flottáknál alkalmazzák.

A személyzet magas rangú tagjai (admirálisok, kapitányok, parancsnokok, elsőtisztek, stb.) számára a hajók egy egész szekcióját alakították át. Hatalmas, luxus tárgyalók, hálószobák, zuhanyzók, irodák, gardróbok, toalettek, sőt még háremek is, melyek egy kormányzói palota tükörképévé teszik a helyet. Az alacsonyabb rangú tisztek pl. a híd kapitányai és parancsnokok közepes mértékű luxus negyedekben laknak. A közepes parancsnokok és a katonák egyszerű szállásokban laknak, melyek jellemzően egy alvóhelységből, egy kémiai toalettből és egy raktárszekrényből állnak. Azonban, a legalantasabb munkákat végzők és a rabszolgák szintjén állók jó ha szert tesznek egy bolhás pokrócra, és tíz emberre csak egy toalett jut.

Óriáscirkáló (Grand Cruiser)

Kisebbek a csatahajóknál, de nagyobbak a cirkálóknál. Ezek a hajók általában sokkal régebbiek és kevésbé modernek, mint a jelenlegi birodalmi hajók. Nincs orrpáncéljuk, és nem igazán illeszkednek bele a Birodalom flottáinak taktikai doktrínáiba. Számos példányt kivontak az aktív állományból, de sok még mindig a tartalékos állományban szolgál. Az Avenger (Bosszúálló) egy ilyen kivétel. Sok felújított hajó még mindig szolgálatban van, de mivel elődeiknél jobban felfegyverzettek és páncélozottak, inkább a csatahajók közé sorolják őket. Ezeket a hajókat általában egy bizonyos célra tervezik és építik más cirkálók módosított hajótestéből, és nem túl gyakoriak.

Cirkáló (Cruiser)

A flotta gerincét alkotják. Nem olyan erősek, mint egy csatahajó, de fürgébbek és képesek halálos csapásokat az ellenségre mérni. Számos cirkálótípus létezik, legtöbbet egy azonos minta szerint építenek, de nagy változtatások csak a fegyvereket érték, melyek lehetnek oldalfegyverek, lézerek és vadászhangárok. Mintául szolgálnak a mindenütt jelen lévő Lunar (Hold)-osztály, a Gothic (Gót) rendkívül erős lézerlándzsáival és a Dictator (Diktátor) vadászhordozó. A cirkálók személyzete 10000 és 1 000 000 között akárhol lehet (beletartoznak a katonai rendőrök és a haditengerészek), a forrásoktól függően. Habár elég bonyolultak, nem szokatlan, hogy kisebb iparvilágokon, vagy olyan civilizált bolygókon állítják őket elő, melyeknek van ekkora hajógyára. Egy különleges dokumentum szerint a Lord Daros Hold-osztályú hajót 11 évig építették Unloth vad világa fölött, erőltetett menetre és munkára kényszerítve a bolygó lakóit.

A birodalmi hajók fegyverzete igencsak eltérő, bár a haditengerészetben csak az Adeptus Mechanikus által jóváhagyott fegyverekkel felszerelt hajók lehetnek. Például egy, a Segmentum Obscurusban lévő Cypra Mundi-n készült Hold-osztályú cirkáló nem ér fel egy olyannal, melyet az Ultima Segmentum-beli Kar Durniash-on gyártottak, és még inkább eltörpül egy marsi gyártmányú mellett. Azonban karakterisztikájuk és fegyverzetük többnyire hasonló, és könnyen kezelhetőek, ezáltal Birodalom-szerte használatban vannak.

Vannak azonban csatacirkálók (battlecruiser) is. Ezeket a hagyományos cirkálókat alapul véve tervezik, de valamivel több fegyvert és páncélt szerelnek rájuk, ráadásul olyan nagy generátorokat kapnak, hogy képesek eredetileg csatahajókra szánt fegyvereket használni. Egy jellegzetes példa erre a Mars-osztályú csatacirkáló, melynek vadászokkal tömött hangárjai, oldalirányú fegyverei, lézerlándzsái és egy, az orrba épített Nova Ágyú miatt rendkívül távoli ellenséges hajókra nézve is veszélyes.

Egy másik külön kategória a könnyűcirkálók (light cruisers). Ezen hajók méreteik miatt a cirkálók és a kísérőhajók között vannak. Sokoldalúak, mert előbbiek tűzerejét és tartósságát utóbbiak sebességével és manőverező képességével kombinálják. A Rettenthetetlen (Dauntless) az egyik leggyakoribb ebből a hajóosztályból. Teljesen önellátó, és fegyverei olyan nagy erejűek, hogy nemcsak a kísérő- de még a zászlóshajókra is nagy veszélyt jelent. Más gyakori hajótípusok is szolgálnak a Birodalmi Flottában, mint például a Törekvés (Endeavour), mely számos formában és hajótesttel létezik a Birodalomban. A könnyűcirkálók nagyon gyakori hajók, mert felépítésük egyszerűbb, mint egy zászlóshajóé, ráadásul különösen jó felderítők. Ott a legjobbak, ahol a sebesség és a manőverező-képesség előnyösebb a méretnél, sok ilyen hajó pedig az űr egy igen nagy részét fel tudja deríteni és meg tudja védeni.

Biztosítóhajó (Ironclad)

A biztosítóhajók (korabeli társaikhoz hasonlóan) szintén 8 kilométeres óriások, de pajzsaikat feláldozták néhány méternyi adamantium páncélzatért. Mivel az üresség-mező (void-screen) feltalálása előtt készültek, már nem állnak gyártás alatt, leginkább azért, hogy helyettük modernebb hajók készüljenek. Azonban a szolgálatban állókat számos feladatra alakították át. Számos típusa létezik, melyeket gargantuan, hajó-, űrbázis-, sőt még bolygóirtó fegyverekkel is fel lehetnek szerelve. Az egész hajót elborítják ezek a fegyverek, melyek egy közös fúziós generátorra csatlakoznak. Másokat arra használnak, hogy be- és áttörjenek az ellenséges védvonalon. Ezek a hajók nagyon ritkák a Birodalomban, mivel már csak kevés üzem képes őket karbantartani, még kevesebb gyártani.

Kísérőhajó (Escort ship)

A flotta legkisebb hajói. Két típusuk van: fregatt (frigate) és romboló (destroyer). Előbbi nagyobb, jobban páncélozott és felszerelt. Utóbbi kisebb, de a flotta leggyorsabb intersztelláris hajója. Mindig 2-6-os csoportokban harcolnak. Feladatuk a nagyobb hajók védelme a torpedók és harci gépek ellen. Gyorsaságuk miatt könnyen és biztonságosan tudnak jó pozíciót felvenni. Gyakran a tűzvonal mögött maradnak, hogy végezzenek a sebesült hajókkal, lehetővé téve a flotta számára, hogy minden tűzerőt a fontosabb célpontokra összpontosítsanak. Vannak specializált hajók is, mint például a Kobra (Cobra) torpedónaszád, vagy a Tűzvihar (Firestorm) páncéltörő fregatt, mely az orrában egy páncéltörő lézert hordoz. A kísérőhajók normálisan nem érik el a 1.5 kilométernél nagyobb méreteket, míg a rombolók csupán 750 méteresek, maximum 1.5 kilométeresek orrtól farig.

A Birodalom flottái

A Birodalom 5 nagy részre, ún. „Segmentum”-ra tagolódik: Ultima, Solar, Obscura, Pacificus, Tempestus. A flotta minden hajóját beosztják az egyik ilyen rendszerbe, és az ottani Lord Admirális (Lord high admiral – afféle kerületi hadúr lehet (a szerz.)) parancsnoksága alá kerül. Minden Segmentum részekre oszlik, melyek kocka alakúak és 8 millió köbfényévet foglalnak magukba. Ezek a szektorok is sok mellékszektort tartalmaznak, csillagrendszerek 20 fényévnél nem nagyobb gyűjteményét. A Segmentumokban szolgáló hajók ezen szektorok között oszlanak szét. Ezek a Csataflották (Battlefleets) őrzik a szektorokat. Minden Csataflottát a szektora után neveznek el (a Gót (Gothic) flotta a Gothic-szektorban, a Cadian flotta Cadiánál és így tovább.)

Minden ilyen flottában cirkálók és csatahajók szolgálnak, a flotta nagysága pedig 50-75 hajó körüli. Minden flottához adott számú kísérőhajó tartozik, és parancsnoksága alatt van számos transzport, futárhajó, orbitális védelmi rendszerek, űrállomások és járőrhajók. A flottának ébernek kell lennie és állandóan a szektorban kell járőröznie, hogy ellássa feladatait:

• védeni a kereskedőhajókat a kalózoktól,
• gárdistákat szállítani a harci zónába,
• az Adeptus Mechanikus expedíciós flottájának kísérete,
• orbitális pályáról támogatni támadó, vagy védelmi erőket.

Mivel az ellenőrizendő űr hihetetlenül hatalmas, a flotta szétszóródik. 1-2 cirkáló egy század kísérőhajóval már elég erős, hogy feltartsa az esetleges támadókat a többi hajó érkezéséig.

Ha úgy adódik, egy egész csataflottát össze lehet vonni egy kis terület védelmére. Mint például Armageddonnál, ahol az egész flotta azt az egy rendszert őrzi. A harmadik armageddoni háború idején a flotta 4 csatahajóból, 27 cirkálóból és hat századnyi kísérőből állt. A Solar-i flotta legfőbb feladata a Segmentum Solar, benne a Terra és a Mars védelme.

Vadászosztagok

Számos nagy birodalmi hajó képes vadászok hordozására. Sok feladatra használják őket, a torpedók ellen védelmet nyújtó kis gépektől a nagyobb hajókat támadó bombázókig. A legnagyobb hajók 2000 vadászt, bombázót és leszállóhajót befogadó hangárakkal rendelkeznek.

A Harag (Fury) Interceptor a leggyakoribb birodalmi űrvadászgép. Néhány variáns a 60-70 métert is eléri, így ez a gép nagyobb az átlagos atmoszférikus vadászoknál. Legénységét egy pilóta, egy navigátor és egy tüzér alkotja. Ha szükséges, egy asztropata is velük tart, a jobb kommunikáció végett. A vadászgép megerősített borítása létfenntartó és keringtető rendszerek bonyolult és kiterjedt hálózatát rejti. Még egy kis kémiai WC-je is van, és egy szálláshelység is jut a legénységnek. Ezeket a gépeket általában számos lézerrel és anti-vadász rakétákkal látják el, melyeket az orrba szerelnek. Egy átlagos hordozó mintegy 2000 ilyen vadászt szállíthat (habár a legtöbb kevesebbet, hogy több Csillagsólyom és atmoszférikus vadász férjen el a hangárban), melyek 15-ös szárnyakra oszlanak.

A Csillagsólyom (Starhawk) bombázó nagyobb és lassabb. Plazmabombákat és páncéltörő rakétákat hordoz, melyekkel a nagyobb hajókat veszi célba. Legénysége magába foglal egy pilótát, másodpilótát, technopapot (és szerzeteseket), számos tüzért és egy logisztikai tisztet. A hajón korlátozottak a szállási lehetőségek, de rendelkezik kémiai WC-vel, sőt még egy automata orvosi berendezéssel is. Számos rövid hatótávolságú űrvédelmi toronnyal rendelkezik, egy magányos Csillagsólyom rést üthet az ellenséges vadászok vonalán, majd bevetheti rakétáit és bombáit a zászlóshajók ellen. Ritkán, de néha módosítják a bombázót, átalakítják kisszámú anti-vadász torpedó hordozására. Egy átlagos hordozó 1-2 ezer ilyen gépet szállíthat, melyek 10-es szárnyakban támadnak. Csatahajók, mint a Császár osztályú, ennek a többszörösét is képesek harcba küldeni. (A gépnek van egy fan-made változata, a Villámcsapás (Thunderstrike), melynek rotációs, 24-es rakétavetője, javított utastere és szenzorai vannak. Kb. 20 méter hosszú.)

Atmoszférikus gépek

A Hórusz – Eretnekség utáni újjászervezés részeként minden légi hadművelet a Birodalmi Flotta hatáskörébe került. Egyetlen gárdista regiment (a Phantine Légi Hadosztály (Phantine Air Corps) és valószínűleg mások kivételével) sem férhet hozzá a légköri egységekhez, és a Flotta közreműködésére mindenképp szükség van, ha a hadművelet légi támogatást és/vagy szállítást igényel.

Ha légi csatára kerül a sor, a flotta két fő egységet vethet harcba: a Villámlás (Lightning) támadóvadászokat és a Mennykőcsapás (Thunderbolt) nehézvadászokat. A Villámlás gyors és jól irányítható, de nem hordozhat a Mennykőcsapáséval felérő tömegű fegyvert, és a páncélzata is gyengébb. A Villámlás vadászokat főleg felderítésre és az ellenség üldözésére, míg a Mennykőcsapást a légtér uralmának kivívására használják. Mindkettőt ellátták vektor-hajtóművel.

A Martalóc (Marauder) egy óriási gép, mely 10 000 kilogramm terhet szállíthat. Minden Martalóc rendelkezik egy hatalmas bombatérrel és a szárnyakra szerelt rakétákkal, egy pár lézerágyúval és két pár villámvetővel. A Csillagsólyom előtt ez a gép volt a Birodalom szabványos űr-föld támadója. Ezt a gépet is felszerelték vektor-hajtóművel.

Közeli támogatás céljára veti harcba a flotta a Valkűr (Valkyrie) szállítókat és a Keselyű (Vulture) ágyúnaszádokat. Ezek nem igazi harci gépek, inkább vektoriális (függőleges irányzású) hajtóműveikkel gyorsan és alacsonyan mozognak. A flotta többi hajójától eltérően ezeket a gépeket néha direkt egy gárdista regimenthez csatolják, mint amilyenek az Elysian Deszantosok (Elysian Drop Troopers).

A birodalmi hajók tervezése

Támadó fegyverzet

Fegyverpilonok (weapons batteries): a legtöbb hadihajó legfőbb fegyverei. Minden pilon számos különböző fegyvert tartalmaz, így a hajótest egészét lefedhetik ágyútornyok, lőrések, rakétavetők és egyéb fegyverek. Rengeteg fajta löveg van: plazmavetők, kis hatótávú rakétaindítók, lézerek, sugárágyúk, fúziós sugarak és gravitációs pulzárok egyaránt megtalálhatók a birodalmi hajókon. Ezeket a fegyvereket koordinálva vetik be, növelve a sikeres találat és a további sebzés esélyét.

Sugarak (lances): hihetetlenül pusztító energiafegyverek. Általában nagy és erősen páncélozott tornyokba kerülnek, ezek a fegyverek 3, vagy akár 4 projekttort is használhatnak egyetlen sugár fókuszálásához, mely elég erős, hogy átégesse a legerősebb páncélt is, és a kisebb hajókat egyszerűen kettészeli.

Torpedók (Torpedoes): nagy hatótávolságú rakéták, melyeket sok hajón megtalálni. 60 lábtól (rombolók) 200 lábon (cirkálók) át 300 lábig (csatahajók) terjedő hosszúságúak. Egy plazmareaktor táplálja őket, mely a robbanófej által okozott kárt is megkétszerezi. Ha kilőtték, a plazma a célpont irányába hajtja a rakétát, miközben megkezdi egy energiamező létrehozását. Ez a mező a célpont elérésekor detonál. A legtöbb torpedó nem képes befogni és követni a pár ezer kilométernél távolabbi célpontokat. Az energiafegyverekkel ellentétben a torpedót nem veri vissza a pajzs, mivel a lövedék sebességére reagál. A torpedók (relatíve) lassan haladnak, ezért a pajzs nem aktiválódik a közelükben.

Nova Ágyúk (Nova Cannons): méretük és erejük rendkívüli. Leginkább a hajóorrba kerülnek, hogy a hajtóművek képesek legyenek elnyelni a fegyver visszarúgását. Erre azért van szükség, mert az ágyú a lövedéket gravimetrikus terelőkkel csaknem a fény sebességére gyorsítja fel. A megadott távolság elérése után a töltet olyan erővel robban fel, hogy elporlaszt egy hajót, vagy komoly kárt tesz sok másikban.

Védelmi rendszerek

Minden hajót védelmi lövegtornyok garmadája őriz, melyeket torpedók, vadászok és bombázók elhárítására használnak.

A pajzsok védelmi energiamezők, melyek lehetővé teszik, hogy a hajó ellenséges űrben is ép maradjon. A pajzsok egy láthatatlan mezőt vonnak a hajók köré, melyek elnyelik a radioaktív sugárzást, a sugárzó csillagközi port, a részecskezuhanyt és az ellenséges fegyverek találatait. A pajzsoknak azonban van egy maximális tűréshatáruk. A folyamatos találatoktól túlhevülhetnek, arra kényszerítve a generátorokat, hogy leállással szabaduljanak meg a felhalmozódott energiától.

Minden, az űr végtelenét járó hajót véd valamilyen páncél, melyek a hajótestet ért találatok ellen védenek. Vastagsága és ereje a hajó méretétől függ: egy apró kísérőhajóé például alig vastagabb egy lábnál, míg egy 8 kilométeres birodalmi csatahajó 3 szeparált adamantium páncélréteggel rendelkezik, melynek teljes vastagsága több tucat méternyire rúg. A flotta hajóinál (fregattoktól a csatahajókig) gyakori az orrpáncélzat, mely hihetetlenül masszív és több száz méter vastag is lehet. Gyakran faltörő kosként használják, képes a legerősebbeken kívül minden támadást elhárítani.

Hajtóművek

A Flotta minden hajóján található egy plazmahajtómű, mely lehetővé teszi az utazást a valós térben. A hajó egyharmadát foglalja el, masszív vezetőcsövek, turbinák, generátorok és plazmareaktorok működtetik.

A legtöbb hajón van hiperhajtómű, mellyel a valós teret az immatériumtól elválasztó határon törnek át. Ezen hajtóművek használata hipertéri vihar kialakulásához vezethet.

A Szent Flotta

A Birodalom nyelvezetében a flottát gyakran Szent Flottaként említik. Az Eklézsiarka (Ecclesiarchy) azt hirdeti, hogy a hajók a Császár kiterjesztései, ennél fogva szentek. Ennek oka a Navigátorok közti bizalmas kapcsolat, akik képesek biztonságban keresztülvezetni a hajókat a hiperűrön az Astronomicon segítségével. Ez egy pszichikai jelzősugár, mely magától az Arany Trónustól indul, s melyet azon pszik haldokló lelke táplál, akiket másként a Káosz démonai szálltak volna meg. Nem tisztázott, hogy a flotta hajói milyen más titulusokat kapnak, mint ahogy az sem, hogy miért. Az Adeptus Mechanikus kétségtelenül szentté avatja magukat a gépeket. Azonban ez csupán a technológiába vetett hitük következménye.
 
Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.