Imperial Guard Lap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Dawn of war II
 
Történetek
 
Könyv ajánló
 
Szavaz
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Milyen az oldal?

Rossz
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted benne van e az oldal a legjobb 5 magyar w40k oldalban?

Igen
Nem
Tartózkodom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Battlefleet Gothic Taktika

Battlefleet Gothic Taktika

Írta: Adam Brown

Fordította: Todward

 

 

    (A fordításról: igyekeztem mindent közérthetően fordítani, és hogy egyezzen a legtöbb dolog az SGRulez! által  publikált szabálykönyvvel, azonban eltérések előfordulnak (pl az ordnance szót én legtöbbször tűzérségi támogatásnak fordítottam, nem vetőcsőnek, nem tudom, nekem jobban tetszett...)  A hajók neveit az érthetőség és könnyebb azonosíthatóság kedvéért angolul hagytam. Jó szórakozást hozzá, remélem hozzájárultam én is valamennyire, hogy a galaxis legjobb admirálisaivá váljatok! -  Todward)

   

 A 41. évezred összes faja közül a leggyakrabban szembekerülő ellenlábasok, vitán felül a Birodalom és az áruló Káosz hadiflottái. A két flotta sok hasonlóságot mutat az űrbéli hadviseléshez való hozzáállásukban, azonban mindkettőnek szüksége van rá, hogy kihasználja a saját erősségeit, miközben leküzdik gyengéiket. Adam Brown egy áttekintést szolgáltat nekünk a két flottáról, a hajóiról, erősségeikről és gyengéikről, néhány fontos taktikai tanáccsal megspékelve a leendő admirálisok számára.

 

ÁTTEKINTÉS

    Ellentétben Káosz testvéreikkel, a Birodalom cirkálóit nem arra tervezték, hogy egyedül nyerjenek meg ütközeteket. A Birodalmi flotta egy lassú, módszeres szörnyeteg. Minden egyes cirkáló egy nagy egész részeként funkcionál. Ezzel ellentétben a Káosz parancsnokok megengedhetik maguknak, hogy bizonyos mértékben elosszák a flottájukat. A lövegek rendkívül hosszú lőtávja lehetővé teszik nekik, hogy még elkülönülve is támogathassák egymást. A Káosz erői ezenkívül mind a magányos hősködés hívei, minden öntelt, ambíciózus kapitány megpróbálja túlszárnyalni a többieket a leadott tűzerő terén.

    Nem így a Birodalmiak. Ahhoz hogy a legtöbbet kihozzunk a hajókból, minimum párosával kell rájuk tekinteni. Például a Gothic és a Lunar osztályú cirkálók önmagukban pontkidobások csak. Nem tudnak felzárkózni, mondjuk egy Slaughter osztályú cirkálóhoz löveg-párbajban. De párosítsd őket egy másik Lunar-ral és simán legyűrsz két cirkálót egészen addig, amig egymást kiegészítve, közösen támadnak! 12 torpedóval és egy nagyobb mennyiségű nehéz tűzerővel, vagy lándzsákkal felfegyverezve a Birodalom átverekedheti magát a Káosz legerősebb tűzvonalán, és jelentős mennyiségű kárt vihet be.

 

BIRODALMI CIRKÁLÓK

 

Dictator osztályú cirkáló

 

Erősségek: egyszerűen összeépíthető, kiváló toronyszám, nagymennyiségű  tűzérségi támogatásra képes

 

Gyengéi: kevés löveg, drága

    A Dictator a Mars osztályű csatacirkálókkal említhető egy lapon. Meglepő azonban, hogy a hajóorra szerelt torpedóival, a Dictator maga mögé utasítja a nehezebb testvérét, a tűzérségi támogatás tekintetében, hiszen képes még 4 bombázót vagy vadászt útjára engedni. A Dictator-okat arra tervezték, hogy segítségükkel a birodalmi flotta felzárkózhasson a Káosz hajókkal a tűzérségi versenyben. A hibái sokkal inkább a játékosban, mint a kialakításban keresendők. Sok birodalmi játékos arra használja őket, hogy utolérjék a Káosz játékosokat, a vadászok puszta számában. Természetesen alul maradnak, hiszen a Birodalmi flotta nem tud versenyre kelni a Styx és Devastation osztályú cirkálókkal, főleg, ha egy Despoiler támogatja őket. Sokszor hallottam birodalmi játékosokat panaszkodni e miatt. A Dictator lehetővé teszi egy agresszív játékos számára, hogy megszerezze tűzérség terén a kezdeményezést. Amikor a Birodalmi csatasor kilövi a torpedóit, bombázók és vadászok kötelékeivel támogatva, az ellenfél védekezésre kényszerül, hogy kivédje a tömegesen érkező, pajzsokon áthatoló torpedókat és bombázókat, melyek a hajóira fenik a fogukat. Az ellenfél kénytelen lesz vadászokat elereszteni a bombázók helyett, vagy megkockáztatni, hogy nagyobb mennyiségű pusztítást szenvedjen el a fineszes Birodalmi játékostól.

 

Gothic osztályú cirkáló

 

Erősségek: nagy mennyiségű lándzsa, nem drága, könnyű összerakni, nagyon hatékony ellenséges kísérőhajók ellen, minden oldalra egyformán jó tűzerő, nagyon jól néz ki

 

Gyengéi: használhatatlan egy az egyben más cirkálók ellen, gyenge az Eldák ellen

    A Gothic osztályú hajók, egyikei a két fő, a Birodalom által használt hajótípusnak. Minden tekintetben sorhajók és közösen kell dolgozniuk egy másik hajóval, például egy másik Gothic vagy Lunar osztályúval, hogy képességei teljes birtokában támadhasson a főhajók ellen. A csatához vett, semmi bomlottságot nem megengedő hozzáállása, egy nagyon könnyen használható hajóvá teszi. Lándzsáival mindig utoljára érdemes lőni! Sok Birodalmi játékos igen figyelemreméltó veszteséget képes okozni a Gothic osztályú hajóival, egyszerűen azért, mert mindig az övék az utolsó lövés a célponton. Összegezve, a Gothic egy nagyon specializált hajó. Használd jól, és váljék egészségedre!

 

 

 

 

Dominator osztályú cirkáló

 

Erősségek: Nova ágyú, nehéz lövegek, lehetőség hosszabb lőtávra

 

Gyengéi: nincs tűzérsége, négy lövegre van szükség az összeépítéshez

    Nem egy igazi sorhajó, a Dominator egy furcsa szerzet. Már olyan szempontból, hogy egyike azon kevés hajóknak, akik alapból Nova ágyúkkal vannak felszerelve. Valóban, néhány más hajó, mint például a Tyrant vagy a Lunar felszerelhető Nova ágyúkkal, azonban hogy megtedd, azoknak a hajóknak le kell mondaniuk a hajóorr torpedóiról, egy elég nagy veszteség egy Birodalmi admirálisnak. Az ellenséges hajók nem engedhetik meg maguknak, hogy messze maradjanak a Dominator-októl, hiszen a Nova ágyú lehengerli őket. Azonban, ha közelednek a cirkálóhoz, az csak a masszív lövegei lőtávjába viszi őket, nem is beszélve a barátságos hajókról a közelben. Egy kedvelt taktika, hogy kényszerítsd az ellenfeled a Nova ágyús hajódhoz való közelítésre, és amikor becsúsznak a lőtávja alá, a támogató hajók elengedik a torpedóik. Gondold meg tehát, hogy a Dominator-okat egy Gothic vagy Tyrant osztályú hajóval egy rajba helyezed (esetleg mindkettővel!)

 

Tyrant osztályú cirkáló

 

Erősségek: hosszú távú lövegek, jó tűzerő, lehetőség Nova ágyú, illetve erősebb lövegek használatára

 

Gyengéi: távolsági lövegek gyengék

    A Tyrant osztály sok játékos számára a Dominator egy variánsának tűnik, főleg azoknak, akik nem kedvelik a Nova ágyút. Rendelkezik a Dominator lövegeinek előnyeivel, egy kis extra erővel. Mondjuk a Dominator-nak van lehetősége, hogy ugyanilyen lőtávű lövegeket használjon, de magasabb erővel, de feláldozva a Tyrant egy kicsivel hosszabb lőtávját. A Tyrant gyakorlatilag egy kis hosszútávú tűzerőt szolgáltat azon Birodalmi hadvezéreknek, akiknek probléma, hogy mire beérik az ellenfelet, igen nagy mennyiségű kárt kell elszenvedniük. Lehetőség van rá, hogy a Dominátor egy erősebb verziójává váljon, de jelentős áron. Így a Tyrant egy nem specializált hajó, több feladatot ellát, de egyiknek sem mestere.

 

Lunar osztályú cirkáló

 

Erősségek: olcsó, mindenre használható, egyszerű összeépíteni, nagyon jól néz ki, alulbecsült, lehetőség Nova ágyú használatára

 

Gyengéi: semmi figyelemreméltó

    Tagadhatatlanul, messze a leghasznosabb hajó a Birodalmi/Káosz cirkálók között. A Lunar egy kész csoda. Papíron nem valami figyelemreméltó, de pont emiatt rákényszeríti a játékosokat, hogy ésszel használják. A Lunar elég egyszerű hozzáállással rendelkezik: közelítsd meg az ellenfeled, miközben tűzérséggel bombázod, majd fordulj be előtte vagy mögötte és szabadítsd rá az ellenfélre őket! Két Lunar cirkáló együtt 12 torpedóval, 12-es tűzerővel és oldalanként 4 lándzsával rendelkezik. Hála annak, hogy felszerelheted Nova ágyúval, ez a szörnyeteg még tovább erősödik, folyamatosan védekezésre késztetve az ellenfelét. A Lunar ezenkívül rendkívül egyszerűen összeépíthető. Minden öntőkeret tartalmaz elég anyagot, hogy összeépítsd a hajót, anélkül, hogy átterjednél más keretekre is. Nagyon is megfizethetők, érdemes belőlük kialakítani a flotta nagy részét 1000 pont felett. Minden magára valamit adó flottában van legalább egy Lunar, és legtöbbe kettő sem ártana.

 

 

CSATACIRKÁLÓK

 

Overlord osztályú csatacirkáló

 

Erősségek: hosszú lőtáv, lehetőség nehéz lövegekre, jó erejű fegyverek

 

Gyengéi: drága, 4 lövegre van szükség az összeszereléshez.

    Az Overlord osztályú csatacirkálóval egyszerűen nem hibázhatsz. Nagyon önellátó hajó, egy igazi ritkaság a Birodalom flottájában. Egy vagy két körig támogatás nélkül is képes harcolni, és párbajokban képes az ellenfél fölé kerekedni, melyre más Birodalmi hajók nem nagyon képesek. Az Overlord és a Mars között az Overlord egy biztonságosabb választás, habár a Mars egy kis szerencsével igen jó vétel lehet, amit sok veterán játékos örömmel használ ki. Az egyetlen hibája az Overlordnak, hogy elkülöníti magát a flotta többi részétől a hosszú távú lövegei miatt. Gyakran elkezd az oldaláról tüzelni az ellenséges flottára, mielőtt még a rövidebb hatótávú társai elkezdhetnék ugyanezt. Közelről nem szuperál jobban mint egy Lunar, de másfélszer annyi pontba kerül. Azonban remekül kiegészít egy Retribution vagy Emperor osztályú csatahajót, Mivel mindkét hajó képes arra, hogy messziről lezúzza az ellenfeleit. Eldák ellen szintén felbecsülhetetlen értékű, hiszen nem sok kalóz küldi a flottád közelébe a cirkálóit, amig nem semlegesítették az Overlord-ot.

 

Mars osztályú csatacirkáló

 

Erősségek: anyahajó, Nova ágyú, lehetőség fejlesztett célzórendszerre, nem drága a képességeihez viszonyítva, kiváló távolsági felszerelés.

 

Gyengéi: közelre kis tűzerő, drága

    A Mars minden, amit csak egy Birodalmi parancsnok akarhat. Vannak támadói hajói, jó lőtáv, van rajta lándzsa, amivel lőhet miközben közelít, és van Nova ágyúja. Ez egy elég odazúzos kis szörnyeteg, és egy tapasztalt játékos kezében elég kemény dió elpusztítani. Nincs egyszerű mód leszedni egy Mars cirkálót normál flottákkal. Ha a Mars-nak van hátránya, az az, hogy rövidtávon nem jobb célzás tekintetében, mint a Lunar. A bombázói mondjuk szétszednek bármilyen hajót, ami elég közel merészkedik. Közelíteni hozzá igen fájdalmas a Nova ágyú és a kísérő lándzsa lövések miatt. Támogatással, a Mars gyakran válik a kis flották magjává, és egy lenyűgöző zászlóshajóvá lesz.

 

 

 

KÁOSZ CIRKÁLÓK

 

Slaughter osztályú cirkáló

 

Erősségek: nagyon gyors, nehéz páncélzat, olcsó, könnyen összeépíthető

 

Gyengéi: rövid hatótáv, túl gyors

    Nincs más hajótípus, amit ilyen gyakran láttam rosszul használva, mint a Slaughter-t. Sok játékost egyszerűen elkábít, hogy milyen gyors, körbeveszi pár kísérőhajóval és az egész flotta előtt zavarja az ellenségnek. Természetesen a Slaughter bevisz egy nagymennyiségű sebzést aztán megnyomorítják, amitől a használhatósága nagyjából egy nedves rongyéval fog megegyezni. Azt találtam, hogy a Slaughter legjobban úgy használható, ha a flotta mögött tartod őket, és követed a támadásoat, ahelyett hogy vezetnéd. Csak akkor, amikor a Káosz flotta már felzárkózott az ellenséghez, vetik be magukat a Slaughter-ek, egy azonnali, mobil tartalékká válva. A Slaughter lenyűgöző mennyiségű tűzerőt vonultat fel (14es erő a kombinált elülső és oldalsó ágyúkkal, 2 lándzsával támogatva) és megdöngetni egy nagyobb hajót, vagy meugrasztani egy bosszantó csoport kísérőhajót létszükséges lehet a kulcskörökben. Ezenkívül képesek zaklatni az ellenfelet, miután egy hajót sikerült megnyomorítanod, a környező hajók között lavírozva bevihetik a végső sebet ezeknek a hajóknak.

 

Murder osztályú cirkáló

 

Erősségek: hosszú lőtávú lándzsák, figyelemreméltó tűzerő

 

Gyengéi: fájdalmasan ’átlagos’ ,  négy lövegre van szükség az építéséhez

    A Murder osztályú hajó nagyon hasonlít Birodalmi testvéréhez a Lunar-hoz. Egy nem rossz, kettő együtt hihetetlenül jó. Ha van egy, szerezz még egyet és dolgoztasd őket együtt, akár tedd őket egy rajba ha akarod (én úgy szoktam!). A hosszú távú lándzsák, melyek előre lőnek nem tesznek sok mindent, amíg nem támogatja egy másik hajó, ami szintén képes olyan messzire ellőni. Egy második Murder ezt könnyen teszi, szolgáltatva egy Gothic osztályú cirkálú ütőerejét, de 60cm-es távról. Ha az ellenfél közelít, a két hajó kombinált 20-as tűzereje igen megfélemlítő. A Murder egy igásló. Semminek sem mestere de nagyon is megéri őket alkalmazni.

 

Carnage osztályú cirkáló

 

Erősségek: nehéz tűzerő, jó lőtáv

 

Gyengéi: nincs lándzsa, 4 lövegre van szükség az építéshez

    A Carnage egy álom bárkinek, akit frusztrálnak az Eldák. Felruházva a képességgel, hogy 60cm-re elérjen a lövegeivel, szinte már kegyetlennek tűnik a hegyesfülű kis fickók ellen. Közelről a Carnage kifejezetten brutális, lévén hogy képes egyik oldalán 16-os tűzerőt produkálni. Azonban a Carnage néhány kulcsfontosságú problémától szenved. Az első, hogy ez még egy Káosz hajó, aminek az építéséhez szükséged van lövegekre. Másodszor néhány Káosz játékos kevésbé hatékonynak találja őket a tapasztalt Ork és Birodalmi játékosok ellen, akik kevésbé fognak elrettenni, amikor a rettenetes mennyiségű tűzerőt a páncélozott hajóorraik ellen veted be. Egy kezdőbb játékos talán kiadja a ’becsapódásra felkészülni’ parancsot, még akár extrém távolságból is, de magas páncélértékek ellen (6+) a Carnage szenved egy kicsit. Kulcsfontosságú, hogy a hajóik háta mögé kerülj és porrá zúzd őket, hogy a legtöbbet kihozd a hajó fegyverzetéből. Mégis, azoknak akik szeretik az ilyen fajtákat, a Carnage igen gyilkos tud lenni. Amikor leszedted az első Elda cirkálód, ráébredsz, hogy az egész mennyire megérte...

 

 

 

 

 

 

 

 

Devastation osztályú cirkáló

 

Erősségek: hosszú lőtávú lándzsák, igen olcsó anyahajó, remek lőtorony szám, nem kell löveg hogy összerakd

 

Gyengéi: kevés löveg

    Távolról a Devastation egy lapon említhető a Lunar osztályú Birodalmi cirkálóval hatékonyság szempontjából. Mindkét hajó hasonló elosztásban ereszthet el tűzérségi támogatást (habár a Devastation sokkal több félével büszkélkedhet!) és hasonló fegyverzetkiosztásuk is van. A Devastation tisztán egy flotta-támogató anyahajó, egy keverék, amely feláldozza a jelentős hosszútávú tűzerőt, mely annyira kulcsfontosságú egy Káosz flottában, a tűzérségi támogatásért. Emlékeztesd magad, hogy miről mondasz le, amikor behozol egy Devastation-t.

 

NEHÉZ CIRKÁLÓK

 

Archeron osztályú nehézcirkáló

 

Erősségek: nagymennyiségű lándzsa, jó lőtoronyszám, könnyű összeépíteni

 

Gyengéi: kevés löveg egy egy-egy elleni párbajban.

    Az Archeron egy támogató hajó, nagyjából mint a Gothic osztályú cirkáló. 45 cm-ről a 4 lándzsája és oldalanként 6-os tűzereje nem tűnik soknak, de megjegyzendő, miközben a flottát választjuk ki. Az Archeron, hogy egyszerűen mondjuk, a szegény ember nehézcirkálója. Semmi különleges nincs vele, de rendelkezik lándzsákkal, melyekre a Káosz flottának igen nagy szüksége van.

 

Hades osztályú nehézcirkáló

 

Erősségek: tökéletes flotta támogató hajó, nagy erejű elülső lándzsák, olcsó az erejéhez mérve

 

Gyengéi: kellenek lövegek az építéséhez

    Minden, ami a Murder-re jellemző, igaz a Hades-ra is. A Hades tulajdonképpen egy 30 pontos fejlesztés, ami egy pár extra lándzsát at, jó látószöggel. Távolról, ez remek befejező lövésnek alkalmazható, főleg ha a Káosz flotta szép komótosan akarja beérni az ellenfelét. Hajó-hajó elleni párbajokban, a lándzsák, (főleg ha befogták a célt) szolgáltathatják azt a jó kis KO ütést az ellenfélnek. Ha Murder vagy Carnage osztályú hajókat támogat, a Hades megmutatja, hogy mit ér.

 

Styx osztályú nehézcirkáló

 

Erősségek: nagymennyiségű tűzérségi támogatás, hosszú lőtáv, nagy erejű fegyverek

 

Gyengéi: gyakran neki kell a zászlóshajónak lenni

    A Styx osztályú nehézcirkáló nyilvánvaló erénye, hogy lehetővé teszi egy Káosz játékos számára, hogy nagy mennyiségű  tűzérségi támogatást engedjen szabadjára megfizethető áron. A Styx egy figyelemreméltó hajó, lenyűgöző mennyiségű támogató fegyverzettel, és kitűnő lőtávval. Ez lehetővé teszi számára, hogy nagy távolságban maradjon az ellenféltől, miközben folyamatosan vagy támadó (bombázó) vagy védő (vadász) támogatást ereget magából. Az egyetlen hibája az lehet, hogy a Styx egy picit drága. Az ára elsőre talán nem tűnik annyira vészesnek, amíg nem helyezed el a Hadmestert a flottádban. A Styx eléggé nyilvánvaló célponttá fog válni bármilyen ellenfelednek, főleg azoknak, akik szeretik megcsonkítani az ellenfél tűztámogatási képességét. Gyakran kulcsfontosságú is az ellenfélnek, hogy a lehető leghamarabb eltüntesse, és ha egyedül marad, a Styx nem bírja ki azt, amit ellene küldenek.

 

 

 

A FLOTTA URALKODÓI

    Semmi, de semmi nem képes ellenállni a csatahajók hatalmas erejének a Battlefleet Gothicban. Néhány körön át, egy rivális csatahajót leszámítva, bármi porrá lesz zúzva. A pajzsaik, páncélzatuk és lőtornyaik ellenállnak szinte minden fajta egyéni támadásnak. Csak is tömegben képesek elpusztítani az ellenfél hajói. A látványuk mind inspiráció, mind elrettentés egyszerre. Ha jó időben veted be őket, könnyen megfordíthatják az egész csata kimenetelét.

    Be kell vallani azonban, hogy megkérik az árukat, azonban furcsa módon mégiscsak megfizethetők. Két cirkáló áráért (és legalább három másik kell hogy hozhasd ) egy csatahajót már behozhatsz. Ez általában limitálja a megjelenésüket, 1500 vagy a fölötti csatákig. Kisebb csatákban, hasonlóan az Epic Titánjaihoz, vagy uralják a harcmezőt, vagy nem csinálnak eleget, hogy megérje őket behozni, így elég rizikós. Elméletileg 2000 vagy több pontban érdemes csatahajót hozni, de nem kötelező. Remek zászlóshajók, és mindig éreztetik a jelenlétüket. Sok játékos legalább egyet használ, ha másért nem, hát központi elemnek. Mint egy Lord vagy Szörny hátas a Warhammer Fantasyben, nem mindig jutnak pályára, de lehetőség van őket használni.

    Na, a további szövegelés helyett, a nagy hajók:

 

 

 

Repulsive osztályú Nagy Cirkáló

 

Erősségek: jó fegyverzet, nagy mennyiségű torpedó, jó lőtorony szám, alacsony ár

 

Gyengéi: lassú, kevés pajzs és alulpáncélozott

    A Repulsive osztályú hajó, párbajra való. Habár hiányzik egy igazi csatahajó védelmi ereje, ütőerőben felveszi a versenyt a legtöbbjükkel. A Repulsive a cirkáló méretű hajókra vadászik, leuralva őket mind méret, mind tűzerő terén. Egy kis, 10 pontos fejlesztéssel minden fegyverrendszerének 45 cm-es lőtávja lesz. Egy Slaughter osztályú hajó tűzerejét kapja meg, egy extra lándzsával. A torpedói figyelemreméltó száma igen nagy veszélyforrássá lépteti őket elő, könnyen rákényszerítve egy ’becsapódáshoz felkészülni’ parancs kiadására az ellenfelet, vagy hogy megkockáztassa hogy (a legtöbb flotta esetében) átlagosan két sebet szenvedjenek el a hajói.

 

Vengeance osztályú Nagy Cirkáló

 

Erősségek: tökéletes lőtáv, erős pajzsok

 

Gyengéi: nem túl lenyűgöző fegyverzet, lassú

    Az első a nagy cirkáló variánsok közül, a Vengeance lényegében egy nem túl lenyűgöző, földhöz ragadt hajó. Egy igásló stílusú nagy cirkáló, sokkal inkább egy sorhajó, mint egy igazi zászlóshajó. Azok számára, akik olyan hajót keresnek, amik nem homályosítják el a parancsnoki hajójuk fényét, a Vengeance egy tökéletes választás.

 

Retaliator osztályú Nagy Cirkáló

 

Erősségek: jól felszerelt, mind fegyverzet, mind pajzsok terén

 

Gyengéi: drága, rövid táv, kis szállító kapacitás

    A Retaliator tulajdonképpen egy rövidebb hatótávú Styx osztályú nehézcirkáló, jobb védelemmel, de kisebb szállító kapacitással. A Retaliator képes rá, hogy párbajozzon más cirkálókkal, miközben szabadjára engedi támadó hajóit. A nehéz pajzsai és lőtorony száma védelmet nyújt a cirkálók fegyverzete ellen. Azonban egy drága hajó, és nem túl specializált a szerepében.

 

Executor osztályú Nagy Cirkáló

 

Erősségek: nagyon erős lándzsák, jó pajzsok, olcsó

 

Gyengéi: viszonylag rövid hatótáv, párbajokhoz kevés fegyverzet

    Magában, az Executor hasonló gondokkal küzködik, mint a Gothic osztályú cirkáló. Mivel csak lándzsák teszik ki a fegyverzetét, nem képes elég hamar lesebezni az ellenfelét elnyújtott párbajokban. A rövid hatótávja miatt, közel kell kerülnie, hogy számottevő sérülést okozzon. Azonban ha az Executor-t párban használod egy másik Káosz hajóval a fegyverzete sokkal hatékonyabbá válik, lehetővé téve, hogy vagy leverje a pajzsokat, mielőtt a flotta maradéka tüzet nyit a lövegeivel, vagy lehetővé teszi, hogy gyilkos csapást mérjen a már meggyengített hajókra.

 

Desolator osztályú csatahajó

 

Erősségek: erős lándzsák, hosszú lőtáv, nagyon nagy torpedó mennyiség, gyors

 

Gyengéi: kevés löveg, manőverezhetetlen

    A Desolator, a gyengébbik választás a két Káosz csatahajó közül. Nem specializált, a legnagyobb előnye, a lövegeinek és lándzsáinak a nagyon hosszú hatótávja. A sebessége lehetővé teszi, hogy az ellenfelet nagy távolságra tartsa, miközben előretörésük közben bünteti őket. Kevés indok van rá, hogy mért ne legyen folyton becélozva neki célpont már az elejétől fogva, egy folyamatos zárótüzet szolgáltatva ezzel, már a legelső percektől kezdve. Amikor az ellenfél végre közel ér, a Desolator szabadjára engedhet egy félelmetes mennyiségű torpedót, ami még a legrendíthetetlenebb játékosokat is arra kényszerítheti, hogy kerülje el őket. A Desolator-t legjobb, ha legalább egy kötelék kísérőhajó támogatja, hogy szolgáltassanak egy kis rövid távú lövegtámogatást, és hogy megelőzzék azt hogy körbevegyék a csatahajót.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Despoiler osztályú csatahajó

 

Erősségek: nagyon erős lándzsák, nagyon nagy szállítókapacitás, jó lőtáv, olcsó az áráért, lehetőség torpedókra

 

Gyengéi: lassú, esetlen lándzsa elhelyezés a hajóorr irányában

    A Despoiler egy valóra vált álom a legtöbb Káosz játékosnak. Elképesztően erősen felfegyverzett, és nagymennyiségű szállítókapacitással is rendelkezik. Ránézésre egy lándzsával kevesebbje van 60 cm-re mint a Desolator-nak, azonban 30 cm-ről kap extra négyet előre. Habár ezeknek a fegyvereknek megkérdőjelezhető a hasznosságuk egy anyahajón, jó kezekben a Despoiler a Slaughterer-hez hasonlóan képessé válik az ellenséges csatasor megtörésére. Szinte garantált, hogy bármilyen hajó, ami 30 cm-en belülre csúszik, darabokra lesz tépve a cstahajó által, feltéve hogy a lándzsáit és támadó hajóit rászabadítja a Despoiler.

 

KÍSÉRŐHAJÓK vs TÜZÉRSÉGI TÁMOGATÁS

 

    A kísérőhajók remekül néznek ki papíron. Gyorsak, könnyen manőverezhetőek, és ha rajokba gyűjtöd őket, pusztító mennyiségű tűzerő leadására képesek. Ezenkívül még kis célpontok is, nehezen eltalálhatók, még a cirkálók lövegeinek számára is. Koncentrált lövések egy főhajóból porrá zúzhatnak egy magányos kísérőhajót, ha felkészületlenül találják. Talán az egész flotta tűzerejét lefoglalja 200 pontnyi kísérőhajó elpusztítása, ha a lehető legtöbb tűz elnyelésére használjuk őket. Akkor mért nem látjuk őket nagy létszámban a pályákon? Hol vannak a Sword-ok és Iconoclast-ok, amik az ellenséges főhajók mögött ólálkodva szétszedik a pajzsokat, hogy a már megpuhított hajót könnyűszerrel szétverhesse a tűzvonalad? Hol vannak a Cobra-k és az Infidel-ek, akik a  torpedóikkal formációkat ugrasztanak szét és szétszorták a különálló hajókat?

    A polcokra kerültek, hogy átadják a helyüket a bombázóknak és a vadászoknak.

    Majdnem mindent, amire egy kísérőhajó képes, egy kötelék bombázó vagy rohamhajó szintén megcsinálja, ha nem jobban. A kis támadó hajókat nehezebb elralálni (utolsó oszlop a tűzerő táblázaton és csak 6-on találja el minden, a legnagyobb ágyúkat kivéve). Katasztrófális mennyiségű pusztítást tudnak véghezvinni, áthatolva a pajzsokon, kikerülve a fegyverrendszereket és elpusztítva a riválisokat egy könyörtelen támadással. A kísérőhajók tömegesen pusztulnak, ha szembenéznek az ellenfél bombázóival és rohamhajóival. Ez egy jobb védőegységgé is teszi őket, használhatják a vadászokat, hogy kiiktassák a torpedókat, vagy kilőhetnek támadó hajókat, hogy elintézzék a portyázó rombolókat és frigátokat. Az egyetlen hajó, ami ellenáll a vadászoknak a csatahajó, és csak az.

    A legfőbb érv, ami a támadó hajók javára billenti a mérleget az áruk. Habár az anyahajók magas árat fizetnek a lehetőségeikért, 250 pontnyi kísérőhajó nagyon ritkán éri el egy magányos Devastation cirkáló hasznosságát. Egy elrontott támadás a kísérőhajóiddal győzelmi pontjaidba kerül. Egy elrontott támadás a bombázóiddal csak egy teszt az ellenfél védelmének felmérésére és valószínűleg nemsokára jön a következő adag.

    Amikor tervezték őket, sosem gondolták, hogy az anyahajóknak kellene uralniuk a harctereket. Azt remélték és szándékozták, hogy egy flotta, ami nagy mennyiségű támadó hajót alkalmaz, bármely más flottával egyenlő esélyekkel veszi fel a harcot. Sajnos nem ez a helyzet. Amikor az űr feletti uralom átkerül az ellenfélhez, a rivális flotta a játék nagy részét ’becsapódásra felkészülni’ parancs alatt tölti el, arra kényszerítve, hogy az ellenfél gyorsan mozgó kísérőhajóit intézze el a nagy hajóival, hiszen az ő kísérőhajóit porrá zúzták már. Egy hajó sort, ami védekező formációba állt fel, az ellenfél kényére-kedvére szedheti szét.

    Már régóta van pár elgondolás arról, hogy hogyan lehetne újra a lövés javára dönteni a mérleget, anélkül, hogy túlzottan tönkretennék az alap tűzérségi támogatás szabályokat. A fő cél az

 
Stats
Indulás: 2006-11-01
 
Fórum
 
Fajok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
egyéb szervezet
 
 
Szavaz
Szavaz a legjobb Ordo intézményre

Ordo Hereticus
Ordo Xenos
Ordo Malleus
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavaz
Szerinted kik a Birodalmom legnagyobb ellenségei?

Káosz Kultisták
Tauk
Eldák
Nekronok
Tiranidák
Sötét Eldák
Káoszhű Űrgárdisták
Káosz Démonok
Egyéb idegen lények
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!